30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indeksy Dow i S&P zamknęły się niżej po 4 dniach wzrostów, gdy Rosja zbombardowała Ukrainę

Indeksy Dow i S&P zamknęły się niżej po 4 dniach wzrostów, gdy Rosja zbombardowała Ukrainę

Logo giełdy nowojorskiej (NYSE) jest wyświetlane na parkiecie giełdy nowojorskiej w Nowym Jorku, USA, 29 marca 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Stany Zjednoczone budzą obawy o stagnację na rynku obligacji
  • Płace osób prywatnych wzrosły w marcu o 455 000 miejsc pracy
  • Dow Jones stracił 0,19%, Standard & Poor’s 500 stracił 0,63%, Nasdaq stracił 1,21%

NOWY JORK (Reuters) – Akcje USA spadły w środę, a indeks Dow Jones S&P 500 spadł w czterech kolejnych sesjach, ponieważ oznaki postępu w rozmowach pokojowych między Ukrainą a Rosją osłabły, gdy jastrzębie z Rezerwy Federalnej ograniczyły gospodarkę. wzrost.

Siły rosyjskie zbombardowały przedmieścia Kijowa i oblężone miasto w północnej Ukrainie, dzień po obietnicy ograniczenia operacji. Czytaj więcej

W marcu S&P odbił o ponad 5% po rozpoczęciu roku od dwóch kolejnych miesięcznych spadków. Jednak wskaźnik referencyjny jest na dobrej drodze do pierwszego kwartalnego spadku od pierwszego kwartału 2020 r., kiedy pandemia COVID-19 w Stanach Zjednoczonych osiągnęła szczyt.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Ceny akcji zareagowały na nagłówki o negocjacjach w sprawie rozwiązania rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ceny towarów, takich jak ropa i metale, wzrosły od czasu inwazji, zaostrzając i tak już wysoką inflację w Stanach Zjednoczonych.

„Ukraina jest dominującą narracją na tym rynku, jeśli zamierzamy uzyskać ugodę i wykorzystać potencjał z tej ugody do niższych cen energii, co jest naprawdę kluczowe, to w pewnym sensie wrócimy do normalności pod względem światowym, ” powiedział Rick Meckler, partner w Cherry Lane Investments w New Vernon, NJ: „Gospodarka jest naprawdę pozytywna dla rynku”.

„Jeśli nie, będziemy nadal chodzić tu i tam, gdy rynek próbuje przetrawić, kto jest zwycięzcą i przegranym, ponieważ ta wojna ma wiele niezamierzonych konsekwencji” – dodał Meckler.

READ  Ogromne działania marketingowe Crypto przyciągnęły sporo nowych inwestorów

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Spadł o 65,38 punktu, czyli 0,19%, do 35 228,81 Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 29,15 pkt, czyli 0,63%, do 4602,45 pkt, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 177,36 punktów, czyli 1,21%, do 14 442,28.

Wraz ze wzrostem inflacji rosną spekulacje, że Rezerwa Federalna może stać się bardziej agresywna w podnoszeniu stóp procentowych, co może hamować wzrost gospodarczy.

Wskaźnik mocy S&P (.SPNY) Wiodący sektor był po stronie pozytywnej z zyskiem 1,17%. To prawie 40% wzrost w tym roku, co jest najlepszym wynikiem kwartalnym w historii.

Segment ten jest obecnie jednym z zaledwie trzech, które były pozytywne w ciągu roku i znacznie przewyższyły następny najskuteczniejszy segment w segmencie usług użyteczności publicznej. (.SPLRCU)który wzrósł o prawie 4% w ciągu roku, ale zakończył czwartą sesję z rzędu na rekordowym poziomie.

Niektórzy inwestorzy przyjęli defensywną postawę w związku z obawami przed nadmiernym zaostrzeniem polityki Fed i ostatnimi sygnałami na rynku obligacji, które często służą jako preludium do recesji. Czytaj więcej

Jednak dane gospodarcze nadal wskazują na siłę rynku pracy. Krajowy Raport o Zatrudnieniu ADP wykazał, że płace osób prywatnych wzrosły w zeszłym miesiącu o 455 000 miejsc pracy po dodaniu 486 000 miejsc pracy w lutym. Inwestorzy będą oglądać raport z ofert pracy w piątek. Czytaj więcej

Lululemon Athletic Company (LULU.O) Wzrósł o 9,58% po prognozowaniu całorocznych zarobków i przychodów powyżej szacunków, ponieważ popyt na odzież sportową pozostaje silny. Czytaj więcej

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 11,69 mld akcji, w porównaniu ze średnią 13,93 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Niskie emisje przewyższyły liczebnie zaawansowane emisje na giełdzie nowojorskiej o 1,24 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,98 do 1 na korzyść spadających akcji.

READ  Rynki azjatyckie przeważnie spadały, gdy inwestorzy rozważali uwagi Yellen na temat banków

S&P 500 osiągnął 44 nowe 52-tygodniowe wzloty i jeden nowy dołek; Nasdaq odnotował 51 nowych maksimów i 47 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Chucka Mikołajczaka) Montaż przez Willa Dunhama i Davida Gregorio

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.