20 września, 2024

Igrzyska Olimpijskie 2024 | Francja w dalszym ciągu zdobywała złoto po pokonaniu Polski w turnieju siatkówki

Paryż: Francja pokonała Francję 3:0 i sięgnęła po złoty medal olimpijski w siatkówce mężczyzn na Igrzyskach w Tokio.

Francja jest dopiero trzecim krajem, po byłym Związku Radzieckim i Stanach Zjednoczonych, który zdobył złoto w siatkówce mężczyzn.

Tutaj możesz śledzić najnowsze informacje na temat Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

W piątek Stany Zjednoczone pokonały w setach prostych obrońcę tytułu mistrza świata Włochy i zdobyły brązowy medal.

Jean Patry poprowadził gospodarzy z 17 punktami, Trevor Clevanot miał 11 punktów, a Antoine Brissard trafiał do siatki kluczowymi blokami, a Francja wygrała 25-19, 25-20, 25-23 i zdobyła swój 15. złoty medal. .

„To było niewiarygodne. Fani popychali nas od samego początku. Tłum był szalony” – powiedział Clevanot.

„Brawo wszystkim, że udało nam się pokonać taką drużynę jak Polska. Będziemy dziś wieczorem imprezować. Nie skończymy wcześniej!”

Wracając do finału po 48 latach, Polsce zabrakło drugiego złota.

Największa gwiazda Polski, Wilfredo Leon, który w Paryżu zgromadził 94 punkty, zaliczył spokojny jak na swoje standardy występ z dziewięcioma punktami.

Zespoły rozpoczęły fantastycznie, wywołując potężny ryk przy pełnej sali z każdym kolcem i blokiem.

Polska przegrywała w pierwszym secie z kilkoma błędami serwisowymi, po czym Francja zakończyła grę, a Patry wykonała świetną robotę, przygotowując się na druzgocące zabójstwo.

Gdy Lyon celowo zaatakował Polskę, Brissard przyspieszał, aż w pierwszym bloku meczu stracił trzeci punkt z rzędu, a następnie dał Francji prowadzenie w drugim.

Sprytny dobór strzałów Clevenota odegrał kluczową rolę dla Francji, ponieważ strzelił trzy gole z rzędu, wygrywając kluczową bitwę przy siatce, a następnie świetnym uderzeniem podwyższył na 2:0.

Cztery potworne bloki na początku trzeciej partii nadały ton Francji, gdy Polska wymknęła się spod kontroli. Wyczuwając powszechne zwycięstwo, kibice gospodarzy głośno i dumnie powtórzyli hymn Francji Marsylianka.

READ  Dostosowanie w Polsce detalicznych cen energii elektrycznej i gazu przesunięte na drugą połowę przyszłego roku | Artykuł

Polska obroniła cztery punkty meczowe, ale opóźniła to, co nieuniknione, gdy Lyon długo serwował, co wywołało szaloną radość na parkiecie i na trybunach.

Leon był zawiedziony srebrem, ale dumny ze stania na podium.

„Jesteśmy szczęśliwi, już dawno nie stawaliśmy na podium na igrzyskach olimpijskich” – powiedział. Powinienem więc być dumny z zespołu.

Opublikowany 10 sierpnia 2024, 15:34 IST