15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Huragan Beryl przybiera na sile i staje się burzą kategorii 5, gdy po wyjściu na ląd przemieszcza się w kierunku Jamajki: aktualizacje na żywo

Huragan Beryl przybiera na sile i staje się burzą kategorii 5, gdy po wyjściu na ląd przemieszcza się w kierunku Jamajki: aktualizacje na żywo

Huragan Beryl uderza w Karaiby jako burza 4. kategorii

Huragan Beryl przybrał na sile, przekształcając się w burzę kategorii 5, po dotarciu na ląd na Wyspach Zawietrznych i kierując się w stronę Jamajki.

Narodowe Centrum Huraganów podało, że huragan znajdował się około 1355 kilometrów na wschód od Kingston na Jamajce, a wiatr wiał z maksymalną prędkością 260 kilometrów na godzinę.

Jako najstarszy odnotowany huragan 4. kategorii, Beryl sprowadził w poniedziałek śmiertelne skutki na Grenadyny, wyspy Carriacou i Grenadę, zabijając co najmniej jedną osobę.

Premier Grenady Deacon Mitchell powiedział, że urzędnicy otrzymali „obszerne raporty o zniszczeniach i dewastacji w Carriacou i Petite-Martinique”.

„W ciągu pół godziny Kariakou został zmiażdżony.”

Pan Mitchell powiedział, że od poniedziałkowego popołudnia nie może udzielić informacji na temat infekcji ani zgonów.

Komputerowy model wielu możliwych ścieżek huraganu Beryl, znany jako model „spaghetti”, pokazał ścieżkę, jaką może obrać niszczycielska burza przemieszczająca się w kierunku południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych.

Model pokazał, że burza może wiać w kierunku wybrzeża Zatoki Perskiej, w pobliżu wschodniego Teksasu i Luizjany. Jednak meteorolodzy nie będą w stanie dokonać ostatecznej oceny potencjalnego wpływu huraganu Beryl na Stany Zjednoczone, dopóki nie zbliży się on bardzo blisko.

1719903600

Zagrażający życiu huragan Beryl pojawia się z kosmosu, gdy Jamajka przygotowuje się na uderzenie kategorii 5

Zagrażający życiu huragan Beryl pojawia się z kosmosu, gdy Karaiby przygotowują się na jego uderzenie

Huragan Beryl można zobaczyć z kosmosu, gdy krąży nad Morzem Karaibskim, gdzie ma uderzyć jako burza kategorii 3. Narodowe Centrum Huraganów w Miami twierdzi, że oczekuje się, że Beryl będzie wytwarzał potencjalnie katastrofalne wichury o sile huraganu, zagrażające życiu. oraz niszczycielskie fale, gdy przepłyną nad częściami Wysp Na Zawietrze o najwyższym ryzyku serca, wystąpią na Saint Vincent i Grenadynach oraz w Grenadzie, począwszy od późniejszej poniedziałku. Materiał filmowy opublikowany w niedzielę 30 czerwca przez Spółdzielczy Instytut Badań Atmosfery (CIRA) na Uniwersytecie Stanowym Kolorado (CSU) przedstawia scenę błysków piorunów w oku tornada.

READ  Wymiana więźniów? Rodziny izraelskich więźniów żądają odpowiedzi od Netanjahu Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Stuti Mishra2 lipca 2024 08:00

1719901800

Huragan Beryl bije kilka rekordów

Huragan Beryl został sklasyfikowany jako najstarszy w historii huragan 4. kategorii, gdy w weekend zbliżył się do wschodniego Morza Karaibskiego. Huragan Beryl jest także pierwszym poważnym huraganem, który w czerwcu dotarł do wschodnich Małych Antyli.

Tymczasem rekordowo wysokie temperatury oceanów pomogły w weekend przesunąć burzę z depresji tropikalnej do kategorii 4.

Fale uderzyły w molo w Bridgetown na Barbadosie po przejściu huraganu Beryl w poniedziałek
Fale uderzyły w molo w Bridgetown na Barbadosie po przejściu huraganu Beryl w poniedziałek (tata)

Stuti Mishra2 lipca 2024 07:30

1719901072

Huragan Beryl „nadal się nasila”, a na Jamajkę obowiązuje ostrzeżenie

Huragan Beryl, burza piątej kategorii, „nadal się nasila” – stwierdziło w swoim najnowszym ostrzeżeniu Narodowe Centrum ds. Huraganów.

Oczekuje się, że burza sprowadzi na Jamajkę „zagrażające życiu wiatry i silną falę sztormową”, a na wyspę zostanie umieszczone ostrzeżenie przed huraganem.

W środę w niektórych częściach Jamajki możliwe są ulewne deszcze i gwałtowne powodzie.

Ostrzeżenie przed burzą tropikalną obowiązuje również na Hispanioli.

Data przybycia silnych tropikalnych wiatrów
Data przybycia silnych tropikalnych wiatrów (Narodowe Centrum Huraganów)

Stuti Mishra2 lipca 2024 07:17

1719898200

Na zdjęciach: Huragan Beryl powoduje ogromne zniszczenia w Bridgetown na Barbadosie

Samochody jadą zasypaną gruzem ulicą w Bridgetown na Barbadosie po tym, jak huragan Beryl uderzył w wyspę
Samochody jadą zasypaną gruzem ulicą w Bridgetown na Barbadosie po tym, jak huragan Beryl uderzył w wyspę (Reutera)
Zawalone rusztowanie wisi na budynku w Bridgetown na Barbadosie po uderzeniu huraganu Beryl w wyspę
Zawalone rusztowanie wisi na budynku w Bridgetown na Barbadosie po uderzeniu huraganu Beryl w wyspę (Reutera)
Kobieta idzie zasypaną gruzem ulicą w Bridgetown na Barbadosie po tym, jak huragan Beryl uderzył w wyspę
Kobieta idzie zasypaną gruzem ulicą w Bridgetown na Barbadosie po tym, jak huragan Beryl uderzył w wyspę (Reutera)

Stuti Mishra2 lipca 2024 06:30

1719896457

Jedna osoba zginęła na Grenadzie po huraganie Beryl, który spustoszył wyspę Carriacou

W poniedziałek huragan Beryl spowodował śmiertelne wypadki na Grenadynach, wyspie Carriacou i Grenadzie, zabijając co najmniej jedną osobę.

Premier Grenady Deacon Mitchell powiedział, że jedna osoba zginęła, ale nie może jeszcze powiedzieć, czy były też inne osoby.

„Mamy nadzieję, że nie będzie już więcej ofiar śmiertelnych ani rannych. Należy jednak pamiętać o wyzwaniu, przed jakim stoimy w Carriacou i Petite-Martinique” – powiedział.

Mitchell dodał, że we wtorek rano rząd wyśle ​​ludzi, aby ocenili sytuację na wyspach.

Burza Beryl dotarła na ląd na Wyspach Zawietrznych jako burza 4. kategorii i była to pierwsza w historii burza, która osiągnęła taką intensywność.

Urzędnicy przekazali, że otrzymali „obszerne raporty o zniszczeniach”.

Ulice prowadzące z wyspy St. Lucia na południe do Grenady były zaśmiecone butami, drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi i innymi śmieciami.

„W ciągu pół godziny Kariakoo zostało całkowicie zniszczone” – powiedział Mitchell.

Uszkodzone meble ogrodowe widać na zalanym terenie po przejściu huraganu Beryl w Oistins Gardens, Christ Church, Barbados
Uszkodzone meble ogrodowe widać na zalanym terenie po przejściu huraganu Beryl w Oistins Gardens, Christ Church, Barbados (AFP za pośrednictwem Getty Images)
Zalany parking widać po przejściu huraganu Beryl w Worthing, Christchurch, Barbados
Zalany parking widać po przejściu huraganu Beryl w Worthing, Christchurch, Barbados (AFP za pośrednictwem Getty Images)

Stuti Mishra2 lipca 2024 06:00

1719893855

Huragan Beryl nasila się do „potencjalnie katastrofalnej” kategorii 5, kierując się w stronę Jamajki

Huragan Beryl przybrał na sile, przekształcając się w burzę kategorii 5, po dotarciu na ląd na Wyspach Zawietrznych i kierując się w stronę Jamajki.

Narodowe Centrum Huraganów podało, że huragan znajdował się około 1355 kilometrów na wschód od Kingston na Jamajce, a wiatr wiał z maksymalną prędkością 260 kilometrów na godzinę.

Beryl stała się drugą burzą w historii, która osiągnęła intensywność kategorii 5 w lipcu, po Emily w 2005 roku.

Oczekuje się, że burza pozostanie głównym huraganem w miarę przemieszczania się przez Karaiby.

„Wahania siły prawdopodobnie wystąpią w ciągu następnego dnia, ale oczekuje się, że intensywność huraganu Beryl pozostanie w pobliżu największej intensywności, gdy przejdzie do środkowego Morza Karaibskiego i przejdzie w pobliżu Jamajki w środę” – podało Narodowe Centrum ds. Huraganów.

Stuti Mishra2 lipca 2024 05:17

1719892860

Obejrzyj: Na dużym lotnisku występują opóźnienia i odwołania lotów z powodu huraganu Beryl

Ludzie ustawiają się w kolejce przed biurkiem na międzynarodowym lotnisku Piarco po odwołaniu lotów z powodu huraganu Beryl
Ludzie ustawiają się w kolejce przed biurkiem na międzynarodowym lotnisku Piarco po odwołaniu lotów z powodu huraganu Beryl (Reutera)
Podróżni czekają na międzynarodowym lotnisku Piarco, ponieważ loty zostały opóźnione i odwołane z powodu huraganu Beryl
Podróżni czekają na międzynarodowym lotnisku Piarco, ponieważ loty zostały opóźnione i odwołane z powodu huraganu Beryl (Reutera)

Katie Hawkinson2 lipca 2024 05:01

1719889237

Zobacz, jak huragan Beryl dotarł na ląd na południowo-wschodnim Morzu Karaibskim

Huragan Beryl uderza w Karaiby jako burza 4. kategorii

Katie Hawkinson2 lipca 2024 04:00

1719885637

Obejrzyj: Średniej wielkości wiry wirujące w oku huraganu Beryl

Katie Hawkinson2 lipca 2024 03:00

1719882037

Modele komputerowe pokazują prawdopodobną ścieżkę huraganu Beryl uderzającego w Stany Zjednoczone

Komputerowy model wielu możliwych ścieżek huraganu Beryl, znany jako model „spaghetti”, pokazuje, że niszczycielska burza kategorii 4 może w nadchodzących dniach uderzyć w południowo-wschodnie Stany Zjednoczone.

Model pokazuje możliwość przemieszczania się burzy w kierunku wybrzeża Zatoki Perskiej, w pobliżu wschodniego Teksasu i Luizjany. Jednak meteorolodzy nie będą w stanie podjąć ostatecznej decyzji w sprawie potencjalnego wpływu huraganu Beryl na Stany Zjednoczone, dopóki nie zbliży się znacznie. Może to potrwać kilka dni.

Mieszkańcy obszaru Gulf Coast powinni skontaktować się z lokalnym biurem National Weather Service w celu uzyskania aktualnych informacji o pogodzie.

„Model spaghetti” huraganu Beryl pokazujący różne możliwe ścieżki, jakie burza może obrać w nadchodzących dniach. Jeden utwór, zaznaczony na różowo, przedstawia burzę szalejącą nad wybrzeżem Zatoki Meksykańskiej w pobliżu Teksasu i Luizjany. (TropicalTidbits.com)

Katie Hawkinson2 lipca 2024 02:00