14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Huragan Beryl AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Burza przybiera na sile, przekształcając się w huragan 2. kategorii, gdy Teksas przygotowuje się na uderzenie

Huragan Beryl AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Burza przybiera na sile, przekształcając się w huragan 2. kategorii, gdy Teksas przygotowuje się na uderzenie

Huragan Beryl zbliża się do Półwyspu Jukatan i Zatoki Meksykańskiej

Burza tropikalna Beryl przybrała formę huraganu i oczekuje się, że będzie się jeszcze nasilać przed spodziewanym przybyciem dziś wieczorem na południowo-wschodnie wybrzeże Teksasu.

Narodowe Centrum Huraganów podało, że huragan zmierzał w stronę Houston z maksymalnym utrzymującym się wiatrem o prędkości 120 kilometrów na godzinę i znajdował się obecnie 170 kilometrów na wschód od Corpus Christi.

Oczekuje się, że gdy dotrze na ląd w pobliżu Houston, stanie się burzą kategorii 2.

Ponad milion osób w Teksasie zostało objętych ostrzeżeniem przed tornadem i przygotowuje się na silne burze, gwałtowne powodzie i silne wiatry.

Pełniący obowiązki gubernatora Dan Patrick jeszcze przed nadejściem burzy ogłosił, że w 120 hrabstwach znajdują się obszary dotknięte klęską i ostrzegł, że Beryl „będzie śmiertelną burzą”.

Szkoły, lotniska i główne operacje transportu ropy naftowej zostały zawieszone i pozostaną zamknięte przez cały poniedziałek.

Huragan Brill jako huragan piątej kategorii spowodował już znaczne zniszczenia w Meksyku i na Karaibach.

1720418400

Obejrzyj: Huragan Beryl zbliża się do wybrzeża Teksasu i rośnie, zanim dotrze na ląd, a władze wydają ostrzeżenia przed falami sztormowymi

Beryl zbliża się do wybrzeża Teksasu i rośnie, zanim dotrze na ląd, a władze wydają ostrzeżenia o falach sztormowych

Greg Graziosi8 lipca 2024 07:00

1720415563

Teksańczycy przygotowują się na huragan Beryl

Teksańczycy przygotowują się na huragan Beryl

Shwetha Sharma8 lipca 2024 06:12

1720412388

Zanim dotarł na ląd, Beryl został przekształcony w huragan

Narodowe Centrum ds. Huraganów stwierdziło, że Beryl został przekształcony w huragan, którego maksymalna prędkość wiatru wzrosła do prawie 75 mil na godzinę (120 km/h).

Dodała, że ​​huragan będzie się nasilał, zanim w poniedziałek dotrze do wybrzeża Teksasu.

Spowodował poważne zniszczenia na całych Karaibach, szczególnie na wyspach Saint Vincent i Grenadyny, Mairu, Union i Grenada.

Huragan Beryl był jedną z najsilniejszych burz, jakie kiedykolwiek nawiedziły Jamajkę, pozbawiając setek tysięcy ludzi prądu.

(Reutera)

Shwetha Sharma8 lipca 2024 05:19

1720411192

Oczekuje się, że Beryl będzie pierwszym huraganem, który uderzy w Stany Zjednoczone w sezonie 2024

Narodowa Służba Meteorologiczna nadal spodziewa się, że w poniedziałek rano burza tropikalna Beryl uderzy w Teksas jako huragan 1. kategorii.

Dzięki temu Beryl będzie pierwszym huraganem atlantyckim, który uderzy w Stany Zjednoczone w sezonie huraganów latem i jesienią 2024 r.

Greg Graziosi8 lipca 2024 04:59

1720410826

Lotnisko w Houston może odwołać loty w miarę zbliżania się Beryl

Lotnisko w Houston poinformowało, że możliwe są opóźnienia lub odwołania lotów w miarę zbliżania się Beryl do Teksasu.

Nawet w przypadku lotów rozpoczynających się lub kończących się z miejsc znajdujących się poza bezpośrednią trasą burzy „linie lotnicze mogą być zmuszone dostosować rozkłady i trasy lotów ze względu na ogólny wpływ huraganu na ich siatkę połączeń” – stwierdziła.

Zaapelowała, aby ludzie nie uciekali na lotnisko podczas burzy.

„Ponieważ zbliża się burza, a ludzie planują pozostać w domu przed burzą, chcielibyśmy przypomnieć wszystkim, że nasze lotniska nie są przystosowane do pełnienia funkcji schronów przeciwsztormowych. Brakuje nam zapasów i personelu potrzebnego, aby zapewnić zakwaterowanie osobom szukającym schronienia podczas burzy”.

Shwetha Sharma8 lipca 2024 04:53

1720409598

Narodowe Centrum Huraganów spodziewa się, że szczyt burzy uderzy w wybrzeże Teksasu

Narodowa Służba ds. Huraganów USA stwierdziła, że ​​istnieje ryzyko zagrażającej życiu powodzi w wyniku sztormu wzdłuż wybrzeża Teksasu od zatoki Mesquite do przełęczy Sabine, w tym zatok Matagorda i Galveston.

1720408686

W miarę pogarszania się warunków burza Beryl uderza w ten obszar z wiatrem wiejącym z prędkością 70 mil na godzinę

Oczekuje się, że warunki ulegną pogorszeniu w wyniku niebezpiecznej fali sztormowej, gwałtownych powodzi i silnych wiatrów, gdy Beryl ma uderzyć na ląd jako huragan wzdłuż wybrzeża Teksasu, podało Narodowe Centrum Huraganów.

Według zalecenia CDT z godziny 22:00 wulkan Beryl znajduje się 120 km na południowy wschód od Matagorda w Teksasie i około 180 km na wschód od Corpus Christi w Teksasie.

Burza przemieszcza się z maksymalnym utrzymującym się wiatrem o prędkości 70 mil na godzinę (110 km/h).

(Reutera)

Shwetha Sharma8 lipca 2024 04:18

1720407652

Mieszkańcy Florydy łączą siły, aby pomóc ofiarom huraganu Beryl

Społeczności na Florydzie jednoczą się, aby pomóc innym społecznościom dotkniętym huraganem Beryl.

Burza zabiła co najmniej dziewięć osób na Karaibach i na początku tego tygodnia uderzyła w wyspę Carriacou w Grenadzie.

Mieszkańcy Florydy – którym nie była obca siła huraganów – zaczęli przekazywać niezbędne rzeczy i poświęcać swój czas na przygotowanie podarowanych towarów do wysyłki do społeczności dotkniętych huraganami, które ich najbardziej potrzebują.

USA: Mieszkańcy Florydy jednoczą się, aby pomóc ofiarom huraganu Beryl

Greg Graziosi8 lipca 2024 04:00

1720407494

Mieszkańcy Teksasu przygotowują się na przerwy w dostawie prądu i powodzie, gdy huragan Beryl zbliża się do lądu

Deszcze i silne wiatry zaczęły nękać mieszkańców wybrzeża Teksasu, gdy nadchodził potężny sztorm Burley, pozostawiając ślad zniszczeń w niektórych częściach Meksyku i na Karaibach.

Chociaż w niedzielę Beryl kierował się w stronę Teksasu, pozostał burzą tropikalną, groziła odzyskaniem siły huraganu w ciepłych wodach Zatoki Meksykańskiej, zanim dotarła na ląd wczesnym rankiem w poniedziałek.

Urzędnicy z Teksasu ostrzegli, że burza spowoduje przerwy w dostawie prądu i powodzie, ale wyrazili również obawę, że niewystarczająca liczba mieszkańców wybrzeża i urlopowiczów na plaży znajdujących się na trasie Beryl zwróci uwagę na ostrzeżenia i będzie musiała opuścić to miejsce. „Jedną z rzeczy, która nas trochę niepokoi, jest to, że sprawdziliśmy wszystkie drogi wychodzące z wybrzeża i okazało się, że mapy są nadal zielone” – powiedział pełniący obowiązki gubernatora Teksasu Dan Patrick.

(Reutera)

Shwetha Sharma8 lipca 2024 03:58

1720404052

Kiedy oczekuje się, że Beryl dotrze na ląd w Teksasie?

Oczekuje się, że huragan Beryl dotrze do południowo-wschodniego Teksasu w poniedziałek wczesnym rankiem jako huragan 1. kategorii.

Zanim nadeszła burza, urzędnicy stanowi wydali oświadczenia o katastrofie w 121 hrabstwach.

Greg Graziosi8 lipca 2024 03:00