21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hubert Hurcox rozpoczyna nowy turniej U-12 w Polsce, obiecując wyjazd finalistów na Halle Open 2023

Hubert Hurcox rozpoczyna nowy turniej U-12 w Polsce, obiecując wyjazd finalistów na Halle Open 2023

Hubert Hurkacz dokłada wszelkich starań, aby wychować kolejne pokolenie tenisistów z jego rodzinnej Polski i teraz organizuje dla nich turniej tenisowy.

Polska gwiazda tenisa zapowiedział nową imprezę tenisową dla chłopców i dziewcząt do lat 12, „Hoobi Cup”, w swoim rodzinnym Wrocławiu. Zawody odbywać się będą od 1 do 4 czerwca. 25-latek powiedział, że zwycięzcy i finaliści turniejów singlowych kobiet i mężczyzn otrzymają nagrodę Halle Open 2023 w Niemczech. Będzie bronił tytułu z zeszłego roku.

„Z radością informuję, że turniej Huby Cup 2023 – U12 odbędzie się w moim rodzinnym Wrocławiu w dniach 1-4 czerwca. Nagrodą dla zwycięzców i finalistów gry pojedynczej kobiet i mężczyzn jest wyjazd na tegoroczny turniej do Halle . Skrzyżowane palce!” Hurcox napisał na Twitterze.

Miło mi poinformować, że zawody dla dzieci HUBY CUP 2023 – U12 odbędą się w moim rodzinnym Wrocławiu w dniach 1-4 czerwca.

Nagrodą dla zwycięzców i finalistów gry pojedynczej kobiet i mężczyzn jest wyjazd na tegoroczny turniej do Halle. Trzymam kciuki!

Hubert Hurkacz, obecnie numer 13 na świecie, pomógł spopularyzować tenis w Polsce wraz z numerem 1 na świecie kobiet, Igą Świątek. Kluby tenisowe w całym kraju odnotowały wzrost zainteresowania i rejestracji wśród dzieci i dorosłych od czasu powstania duetu.

Hurkacz i Świątek wzmocnili status Polski jako legendy tenisa na arenie międzynarodowej, prowadząc kraj do półfinału nowo utworzonego turnieju tenisa koedukacyjnego United Cup na początku tego roku.

Hubert Hurcox ma nadzieję, że zaistnieje na French Open w 2023 roku

Hubert Hurkacz na Monte Carlo Open 2023

Hubert Hurkacz ma stosunkowo spokojny sezon 2023. Najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik zdobył w tym roku jeden tytuł w ramach tournee, Marseille Open, i nie dokuczał swoim głównym rywalom w innych turniejach.

Oprócz zwycięstwa we Francji, najlepszym wynikiem Hurcoxa w tegorocznej trasie była porażka w ćwierćfinale na mistrzostwach w tenisie w Dubaju, gdzie pokonał Novaka Djokovicia 6:3, 7:5. Podczas sezonu glinianego Hurcox został odrzucony przez graczy z niższych rankingów w Estoril Open (przegrana z Bernardem Zapatą Mirallesem), Madrid Open (przegrana z Borna Coric) i Italian Open (przegrana z JJ Wolffem).

READ  Fanka tenisa pojechała z wnukiem z Polski do Dubaju, aby kibicować Ice Świdek - Aktualności

Tak więc Hubert Hurkacz ma nadzieję, że odwróci swój sezon na zbliżającym się French Open. Jego najlepszy wynik przypadł na zeszłoroczny French Open, kiedy dotarł do czwartej rundy, przegrywając 6:2, 6:3, 3:6, 6:3 z ostatecznym finalistą Casperem Ruudem.

W tym roku 6-krotny zdobywca tytułu ATP będzie chciał poprawić ten wynik. Jednak jej słaba forma na glinie prowadząca do turnieju sprawiła, że ​​wielu fanów tenisa niechętnie zabrało Hurcox aż do Paryża.