30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Honda rozpoczyna produkcję nowego systemu wodorowych ogniw paliwowych opracowanego wspólnie z General Motors

TOKYO (Reuters) – japońska firma samochodowa Honda (7267.T) Powiedział, że rozpocznie produkcję nowego systemu wodorowych ogniw paliwowych opracowanego wspólnie z General Motors (GM.N) W tym roku i stopniowo zwiększać sprzedaż w tej dekadzie, starając się rozszerzyć biznes wodorowy.

Honda poinformowała w czwartek, że w połowie tej dekady będzie dążyć do rocznej sprzedaży około 2000 sztuk nowego systemu, mając na celu zwiększenie tej liczby do 60 000 sztuk rocznie w 2030 roku.

Japoński producent samochodów stara się rozszerzyć zastosowanie swojego nowego systemu nie tylko w pojazdach elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi (FCEV), ale także w pojazdach użytkowych, takich jak ciężkie ciężarówki, stacjonarne elektrownie i maszyny budowlane.

Honda rozpocznie w tym roku produkcję systemu wodorowych ogniw paliwowych w ramach spółki joint venture z General Motors, powiedział dziennikarzom dyrektor generalny Hondy, Shinji Aoyama, podczas imprezy firmowej w Tokio.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

W przypadku systemu „nowej generacji” firma dąży do ponad dwukrotnie większej trwałości w porównaniu ze starszym systemem ogniw paliwowych i obniżenia kosztów o dwie trzecie.

„Podczas gdy pojazdy użytkowe są używane na całym świecie, prawdopodobnie zobaczą elektryfikację tak samo, jak samochody osobowe”, powiedział Tetsuya Hasebe, dyrektor generalny działu rozwoju biznesu wodorowego Hondy.

Dodał, że prawdopodobnie doprowadzi to do różnicy w ciężarówkach korzystających z akumulatorów i tych, które działają na ogniwa paliwowe.

(Reportaż Daniela Lusinka) Montaż autorstwa Chang-Ran Kim i Jamiego Frieda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Politycy ostrzegają, że światowa gospodarka stoi przed największym wyzwaniem od dziesięcioleci