22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hollywood Arby’s jest zamknięty z powodu minimalnej płacy w Kalifornii wynoszącej 20 dolarów

Hollywood Arby’s jest zamknięty z powodu minimalnej płacy w Kalifornii wynoszącej 20 dolarów

Rodzinna firma Arby’s Roast Beef, zlokalizowana od 55 lat przy Sunset Boulevard w Hollywood, zamknęła swoje podwoje, obwiniając niedawno uchwaloną w Kalifornii ustawę o płacy minimalnej za godzinę 20 dolarów za „ostatni gwóźdź do trumny”.

We wtorek kamera SkyFOX stacji FOX 11 uchwyciła charakterystyczny znak kowbojskiego kapelusza restauracji typu fast food, na którym widniał napis „Goodbye Hollywood”. TY przez 55 cudownych lat.

Według lokalnych doniesień restauracja zlokalizowana w pobliżu Bronson Street została zamknięta w sobotę.

Siedziba hotelu Arby pod adresem 5920 Sunset Boulevard w Hollywood została zamknięta po 55 latach działalności. Obrazy Getty’ego

„Wraz z inflacją koszty żywności gwałtownie wzrosły, a płaca minimalna wynosząca 20 dolarów za godzinę była gwoździem do trumny” – powiedział Gary Hoch, dyrektor generalny Arby. Powiedział „Los Angeles Times”.

Hoch jest zięciem 91-letniej Marilyn Leviton, która otworzyła franczyzę Arby’s przy 5920 Sunset Boulevard w styczniu 1969 roku, sześć miesięcy przed lądowaniem na Księżycu.

Jednak w piątek pracownikom Arby’s, którzy przybyli na swoją zmianę, powiedziano, że zostaną zwolnieni.

Na oknie widnieje odręczny napis „zamknięte na stałe”, a do wejścia do restauracji użyto sklejki.

„Bardzo mi przykro, że do tego doszło. Myślę, że przez 55 lat wykonywaliśmy dobrą robotę”. Powiedział KTLA-TV.

To ostatnia restauracja, która zostanie zamknięta od czasu, gdy 1 kwietnia stan podniósł płacę minimalną dla pracowników fast foodów z 16 dolarów do 20 dolarów za godzinę.

Nowe kalifornijskie prawo dotyczące płacy minimalnej wynoszącej 20 dolarów za godzinę było „ostatnim gwoździem do trumny” – powiedział właściciel. Wiadomości KTLA 5

Na początku tego miesiąca popularna sieć taco Rubio’s Coastal Grill zamknęła dziesiątki lokalizacji w Kalifornii, powołując się na rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej w tym stanie. Kilka dni później firma złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11.

Foster’s Freeze, kolejna sieć fast foodów, zamknęła niedawno jedną ze swoich lokalizacji w pobliżu Fresno, ponieważ franczyzobiorca stwierdził, że nie może już płacić pracownikom wyższych wynagrodzeń.

READ  Wells Fargo oskarżony o przeprowadzanie fałszywych rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami z mniejszości: raport

Sklep Leviton’s Arby’s, na którym znajduje się słynny slogan sieci „Mamy mięso”, przeżywa w ostatnich latach problemy.

„Myślę, że to pandemia nas dopadła” – powiedziała.

Od początku pandemii koronawirusa w Arby’s odnotowano spadek ruchu pieszego. Obrazy Getty’ego

„Naprawdę czuję, że zamknęlibyśmy się w czasie pandemii [if it weren’t] W przypadku pożyczek federalnych.

„Wiele biur w tej okolicy jest teraz pustych i ruch nie jest już taki jak dawniej” – dodał Hoch.

Od czasu wejścia w życie ustawy spadła liczba wizyt w takich sieciach jak McDonald’s, Wendy’s i Burger King. Według firmy analitycznej Placer.ai.

Popularne sieci restauracji, w tym McDonald’s, Burger King, Wendy’s, Chipotle i Starbucks, również zostały zmuszone do podniesienia cen menu, niektóre nawet o 8%.

Piątek był ostatnim dniem, w którym Arby’s przy Sunset Boulevard obsługiwał klientów. Wiadomości KTLA 5
Pracownikom Arby’s powiedziano, że zostaną zwolnieni, gdy w piątek przyjdą do pracy. Wiadomości KTLA 5

In-N-Out Burger, jedna z najbardziej lubianych sieci fast foodów w Kalifornii, podniosła cenę swojego podwójnego zestawu burgerów w hrabstwie Los Angeles do 11,44 dolara, czyli o 76 centów więcej niż w zeszłym roku.

Kontrowersyjne nowe prawo nakazuje także znaczną, o 25% podwyżkę wynagrodzeń menedżerów w restauracjach typu fast food – z minimum 66 560 dolarów rocznie do 83 200 dolarów.

W popularnej sieci restauracji serwujących dania z kurczakiem Raising Cane’s dyrektorzy generalni w stanie mogą teraz odnotować, że ich roczne pensje sięgają 174 000 dolarów w postaci premii zależnych od sprzedaży i zysków ich lokalizacji.