26 kwietnia, 2024

Holandia vs.  Polska – Raport z meczu piłki nożnej – 11 czerwca 2022

Holandia vs. Polska – Raport z meczu piłki nożnej – 11 czerwca 2022

Davy Claussen I Denzel Dumfrytki Holandia odbiła się od dwóch strat i strzeliła gola w drugiej połowie, by zremisować 2:2 z Polską w sobotnim, rozrywkowym starciu Ligi Narodów A.

Kapitan domu Memphis Debay Nie trafił z rzutu karnego w końcówce, który zapewniłby wszystkie trzy punkty, gdy trafił w słupek, ale wynik pozostawił holenderskiego lidera grupy 4 z siedmioma punktami w trzech meczach, trzy przed Belgią i Polską.

– Piłka nożna na ESPN+: FC Daily | Piłka nożna Ameryka
– Brak ESPN? Otrzymać natychmiastowy dostęp

Szukając pierwszego w historii zwycięstwa nad gospodarzami w Holandii, urodzony w Anglii Matty Cash poprowadził Polaków do prowadzenia 2:0 po przerwie. Piotr Zieliński Ku uciesze ich sporej rzeszy fanów, którzy tłoczyli się na stadionie, strzelił gola.

Ale Polska zdobyła drugą bramkę w szalonych pięciu minutach, a Holandia szybko odpowiedziała podwójnym uderzeniem, zanim Depay zmarnował spóźnioną szansę na dokończenie powrotu gospodarzy.

Holandia gości Walię we wtorek w ostatnim meczu tego międzynarodowego okna, a Polska powita Belgię tego samego wieczoru.

„Nie trafiłem, niestety to się może zdarzyć” – powiedział Debaye NOS. „Teraz wydaje się, że to porażka. To był ciężki mecz. Polska była zwarta, a różnice były bardzo małe.

„Ale pokazaliśmy, że walczymy, nadal wierzymy w siebie, ale dzisiaj było ciężko.

– 0-2 było ciosem psychicznym, ale dobrze sobie z tym poradziliśmy. To nie był nasz najlepszy mecz, ale walczyliśmy dalej.

Polska była bez talizmanu Robert Lewandowski Napastnik usiadł z powodu kontuzji, ale Cash objął prowadzenie w 19. minucie, kiedy strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji.

Wyjął piłkę poza pole karne i strzelił nisko w przeciwległy dolny róg.

Zaledwie kilka minut po rozpoczęciu drugiej kwarty goście podwoili swoją przewagę Przemysław Frankowski Pułapka ofsajdowa została trafiona i wykorzystana przez Zielińskiego.

READ  Polska Lewandowskiego gra w Pucharze Europy po pokonaniu Walii w rzutach karnych

Holandia otrzymała natychmiastową odpowiedź, Klaassen wyszedł z pola sześciu jardów. Dumfries strzelił trzy gole w pięć szalonych minut, kiedy wpadł do siatki po podaniu Depaya.

Kiedy uznano, że Cash poradził sobie z piłką w polu karnym, gospodarze mieli wielką szansę ją wygrać.

Ale Debe, który był kiepski przez całą noc, był pierwszym graczem, który przegapił trzy rzuty karne dla Holendrów, strzelając z rzutu karnego poza słupek.