28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hema Malini mówi: „Zadają wiele pytań…” w związku z komentarzem 141 posłów |  Najnowsze wiadomości z Indii

Hema Malini mówi: „Zadają wiele pytań…” w związku z komentarzem 141 posłów | Najnowsze wiadomości z Indii

Poseł BJP i aktor Hema Malini we wtorek skomentowali zawieszenie w ciągu ostatnich kilku dni 141 parlamentarzystów zarówno z Rajya Sabha, jak i Lok Sabha, i stwierdzili, że oni (posłowie opozycji) zadali wiele pytań i dziwnie się zachowywali, w związku z czym zostali zawieszeni. „Zrobili coś złego i dlatego zostali zawieszeni. Każdy powinien zachowywać się zgodnie z przepisami parlamentu. Nie zrobili tego i zostali zawieszeni. Nie ma w tym nic złego. To prawda” – stwierdził poseł BJP. Liderzy Kongresu naśmiewali się z aktora i twierdzili, że porozumienie BJP MLA w końcu ujawniło prawdziwy powód zawieszenia parlamentarzystów. „W końcu poseł BJP ujawnił powód zawieszenia posłów Kongresu i opozycji. Poseł BJP Hema Malini: – Zadają wiele pytań i dlatego są zawieszeni” – napisał na Twitterze lider Kongresu Telangana Sama Ram Mohan Reddy, który is Hema Malini udostępnia film.

Poseł BJP Hema Malini skomentowała we wtorek zawieszenie 141 parlamentarzystów, co stanowi rekordową liczbę.
Ruszyła aukcja IPL 2024! Otrzymuj wszystkie aktualizacje na żywo w HT. Dołącz teraz

Dekhiye vo itna sawal uthate hai kuch ajeeb sa akt karte hai…iske liye unko wiszące kiya gya hai. Skomentuj kiya toh kuch toh unlog galat kaam kar raha hai Hema Malini powiedziała: (Zadawali wiele pytań i dziwnie się zachowywali, dlatego zostali zawieszeni. Ich zawieszenie oznacza, że ​​zrobili coś złego).

W sumie 141 parlamentarzystów – 95 z Lok Sabha i 46 z Rajya Sabha – zostało zawieszonych w ciągu ostatnich kilku dni po tym, jak 13 grudnia w Lok Sabha doszło do naruszenia bezpieczeństwa. Posłowie opozycji żądają oświadczenia federalnego ministra spraw wewnętrznych Amita Shaha w parlamencie w sprawie incydentu naruszenia bezpieczeństwa.

To najbardziej burzliwa sesja, jaką kiedykolwiek widział Parlament, najpierw ze względu na ogromne naruszenie bezpieczeństwa, a następnie bezprecedensową liczbę zawieszeń. Część parlamentarzystów zawiesiła prace do końca tej sesji, inni czekają na raport Komisji ds. Przywilejów dotyczący ich postępowania.

READ  Wenezuela i Gujana spotykają się 14 grudnia w atmosferze sporu terytorialnego

„Po raz pierwszy w mojej parlamentarnej karierze od prawie 15 lat wszedłem do Izby z transparentem wzywającym do dyskusji na temat niedawnego naruszenia bezpieczeństwa. Zrobiłem to w ramach solidarności z moimi kolegami z INCIndia, którzy zostali niesprawiedliwie zawieszeni za żądanie tego rząd zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że ten komentarz się pojawi. Wyrzucenie przez okno w wyniku nieuczciwego procesu to odznaka honoru” – napisał we wtorek członek Kongresu Shashi Tharoor na Twitterze przed swoim komentarzem.

Nowa awantura rozpoczęła się we wtorek, gdy aresztowani parlamentarzyści protestowali w parlamencie Makar Dawar, gdy poseł z Trinamool Kalyan Banerjee naśladował spikera Rajya Sabha i wiceprezydenta Jagdeepa Dhankara, a Rahul Gandhi był widziany, jak go fotografował. „Nie bierzcie za moją przeszłość rolnika, nie bierzcie za moją przeszłość jako członka społeczności. Instytucja prezydenta została zniszczona, i to przez partię polityczną, która posunęła się tak daleko, że członka parlamentu, jeden ze starszych nagrywa drugiego członka na wideo” – powiedział Dunker. Po co?”.

Otwórz świat korzyści dzięki HT! Od przydatnych biuletynów po powiadomienia o nowościach w czasie rzeczywistym i spersonalizowane kanały informacyjne – wszystko jest tutaj, na wyciągnięcie ręki! Zaloguj się teraz! Otrzymuj najświeższe informacje z Indii, a także najnowsze wiadomości i najważniejsze nagłówki z Indii i całego świata