30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Helen Wendy Nyaputu: Kenijska kobieta tonie podczas transmisji na żywo na Facebooku

Helen Wendy Nyaputu: Kenijska kobieta tonie podczas transmisji na żywo na Facebooku

Hellen Wendy Nyabuto można zobaczyć na filmie, gdy walczy o utrzymanie się na powierzchni po nurkowaniu na głębokim końcu basenu w zeszłym tygodniu.

23-letni pracownik służby zdrowia, który mieszka w Toronto, wcześniej odpowiedział na komentarze widzów przed wznowieniem pływania.

Jej ciało widziano kilka godzin później na dnie stawu. Według jej brata utonęła w Collingwood w Ontario, mieście, w którym pracowała.

„Obejrzałem to wideo. Płakałem. To okropne” – powiedział CNN jej ojciec, Nyabutu John Kiwende, lat 56, ze swojego domu w Kenii.

„Zadzwoniła do mnie dwa dni przed śmiercią. Wyglądała dobrze i jestem bardzo szczęśliwy. Obiecała mi telefon. Nie czułem nic nienormalnego” – powiedział.

Nyabutu mieszkała ze swoim młodszym bratem Enochem w mieszkaniu w Toronto i pracowała w niepełnym wymiarze godzin jako pracownik służby zdrowia, studiując pielęgniarstwo, powiedziała jej rodzina.

„Jest w Kanadzie od około trzech lat” – powiedział Enoch, który jest jednym z jej pięciorga rodzeństwa.

„Wszystkie obowiązki finansowe (ich rodzin w Kenii) spoczywały na ich barkach” – dodał.

„Wróć do punktu wyjścia”

Ojciec Wendy, drobny rolnik z Kisii w południowo-zachodniej Kenii, powiedział, że „wrócił do punktu wyjścia” teraz, gdy jego córka odeszła.

„Pomagała mi finansowo w edukacji swojego rodzeństwa, szczególnie w odniesieniu do czesnego i innych wydatków. Teraz utknąłem i wracam do punktu wyjścia. Zastanawiam się, jak jej młodsze rodzeństwo będzie kontynuowało naukę” – powiedział Keunde CNN.

Wszystko, czego teraz chce, to zwrócić ciało córki do Kenii.

„Zgodnie z naszą tradycją należy pochować w miejscu urodzenia. Nie będę czuł się komfortowo psychicznie, jeśli pochowam córkę z dala od Kenii” – powiedział.

Repatriacja ciała Wendy wpłynie na skromne zasoby jej rodziny, a Enoch powiedział, że zaczęli Kampania GoFundMe Zebrać 50 000 dolarów kanadyjskich (około 38 000 dolarów) na pokrycie kosztów pogrzebu.

„Rodzina przechodzi teraz trudny okres. Chcemy tylko zabrać jej ciało do domu na pogrzeb” – powiedział.

READ  Yellen wzywa Europę do zwiększenia pomocy dla Ukrainy