26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Heathrow i Gatwick: ostatnie zasady podróży do Albanii, Bułgarii, Litwy, Polski i Rumunii

Pojawienie się w Wielkiej Brytanii wariantów delta i omigran wirusa koronowego zmusiło wiele krajów na całym świecie do zrewidowania przepisów dotyczących podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii.

Ograniczenia dotyczą również brytyjskich turystów, którzy chcą uciec podczas przerwy świątecznej, a także obywateli i mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy chcą odwiedzić krewnych za granicą lub wrócić do swoich krajów ojczystych.

Wielu zagranicznych studentów i pracowników, przyjaciół i rodziny w Wielkiej Brytanii ma trudności, jeśli nie niemożliwe, aby wrócić do domu.

Czytaj więcej: Heathrow i Gatwick: ostatnie zasady podróżowania do Australii, Bali i Indonezji

Zasady i przepisy są stale aktualizowane, dlatego wszyscy podróżni powinni sprawdzić je przed rozpoczęciem podróży.

W obecnej formie przedstawiamy zasady umieszczania w pierwszej piątce najpopularniejszych destynacji w Europie Wschodniej.

Albania

Wszystkie osoby wjeżdżające do Albanii muszą udowodnić jedno z poniższych: Pełna szczepionka przeciwko Covit-19 jest podana co najmniej dwa tygodnie przed terminem, z ujemnym wynikiem testu PCR wykonanym 72 godziny przed i szybkim testem antygenowym nie wcześniej niż 48 godzin później . Dowód, że wyzdrowieli z choroby rządowej przed przyjazdem lub w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Dotyczy to również podróżnych do innych krajów przez Albanię.

Aby zapewnić pomyślne zeskanowanie certyfikatu, wydrukowany plik PDF potwierdzający status szczepionki musi być datowany na 1 listopada 2021 r.

Maski i 1,5 m przestrzeni dla społeczności są wymagane po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Tiranie.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, widokami, funkcjami i pomysłami z całego miasta?

Najlepszy biuletyn MyLondon The 12 jest wypełniony wszystkimi najnowszymi wiadomościami, aby zapewnić Ci rozrywkę, informacje i aktualne informacje.

Otrzymasz 12 wiadomości prosto na swoją skrzynkę odbiorczą około godziny 12.00. To idealna lektura w porze lunchu.

Co więcej – to nic nie kosztuje!

Ekipa Mylandon opowiada londyńczykom londyńskie historie. Nasi dziennikarze mają wszystkie wiadomości, których potrzebujesz – od ratusza po lokalne ulice, dzięki czemu nie przegapisz ani chwili.

Nie pomijaj rytmu i subskrybuj 12 biuletynów Tutaj.

READ  Niemiecka rafineria w Schwede nie potrzebuje już rosyjskiej ropy po polskiej umowie na dostawę

Bułgaria

Bułgaria wyznaczyła Wielką Brytanię jako „czerwoną strefę”, co oznacza, że ​​podróże z Wielkiej Brytanii są generalnie zawieszone, z wyjątkiem specjalnych wydarzeń, w których mogą udowodnić, że zostali podwójnie zaszczepieni, wyzdrowieni lub niedawno przybyli. Test Covita negatywny. Dzieci do lat 12 są zwolnione.

Certyfikaty podwójnego szczepienia są akceptowane dla następujących szczepionek: Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Covishield, Sinopharm, Sinovac i Sputnik. Certyfikat pojedynczej dawki zaakceptowany dla Johnson & Johnson & Johnson. Certyfikaty muszą być datowane co najmniej 14 dni przed przyjazdem.

Wjazd do Bułgarii będzie dozwolony, jeśli pasażer przedstawi negatywny wynik testu PCR w ciągu 72 godzin od wjazdu lub co najmniej 11 dni, ale nie więcej niż 180 dni, przed przedstawieniem dowodu wyzdrowienia Kovita przed przybyciem do Bułgarii.

Zasady te nie dotyczą obywateli Bułgarii i stałych rezydentów długoterminowych, ale muszą oni odbyć 10 dni samoizolacji, nawet jeśli w tym okresie test jest negatywny.

Zwolnienia są dostępne dla wszystkich, w tym dla personelu medycznego, urzędników państwowych i dyplomatów, osób podróżujących ze względów humanitarnych, personelu sezonowego i turystycznego, kierowców autobusów i ciężarówek, załogi statków i samolotów, straży granicznej, pracowników tranzytowych i studentów z sąsiednich krajów.

Stolica Bułgarii Sofia jest popularnym kierunkiem turystycznym

Litwa

Osoby wjeżdżające na Litwę drogą lotniczą muszą wypełnić formularz rejestracyjny online co najmniej 48 godzin przed rozpoczęciem podróży. Dla osób wjeżdżających do kraju prywatnymi pojazdami lub inwentarzem jest to 12 godzin.

Obywatele brytyjscy podróżujący z Wielkiej Brytanii na Litwę otrzymali szczepionkę rządową w ciągu co najmniej 14 dni, ale nie musieli przedstawiać dowodu ujemnego wyniku testu PCR lub testu antygenowego w momencie wjazdu, 12 miesięcy przed przyjazdem. Odizolować się.

Aby zapewnić pomyślne zeskanowanie certyfikatu, wydrukowany plik PDF potwierdzający status szczepionki musi być datowany na 1 listopada 2021 r.

Litwa prosi osoby, które nie zostały w pełni zaszczepione, o przedstawienie dowodów negatywnego wyniku testu PCR wykonanego 72 godziny przed przybyciem lub testu antygenowego wykonanego 48 godzin przed przybyciem. Następnie muszą izolować się przez 10 dni i zarejestrować się do testów PCR między trzecim a piątym dniem izolacji.

READ  Saska. Delegacja do Anglii i Polski w celu omówienia rolnictwa i innych sektorów

Trzeci test PCR można wykonać siódmego dnia. Jeśli wynik będzie ujemny, okres izolacji zakończy się przedwcześnie.

Dzieci poniżej 12. roku życia są zwolnione z powyższych zasad.

Dzieci w wieku od 12 do 16 lat, które nie zostały zaszczepione, nie muszą się izolować, jeśli na 72 godziny przed przybyciem uzyskają ujemny wynik testu PCR lub test antygenowy 48 godzin przed przybyciem. Jednak osoby bez żadnego z nich powinny być izolowane przez 10 dni.

Pasażerowie, którzy muszą się odizolować, mogą przejść w promieniu 1 km od miejsca, w którym są odizolowani, pod warunkiem, że noszą maskę i trzymają się z dala od innych.

Polska

Obywatele Wielkiej Brytanii lecący do Polski muszą wypełnić formularz lokalizacji pasażera. Wszyscy odwiedzający w wieku 5 lat i starsi podróżujący z Wielkiej Brytanii muszą przedstawić dowód negatywnego wyniku testu PCR lub testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 godzin przed przyjazdem.

Testy PCR są dostępne na niektórych lotniskach i nie powinny zająć więcej niż 3 godziny po wejściu do kraju.

Polska akceptuje cyfrowe i papierowe wersje dowodu powrotu do zdrowia po szczepionce lub chorobie rządowej. Pliki PDF należy przesłać do 1 listopada 2021 r. Szczepienia muszą być zakończone 14 dni przed przyjazdem, a świadectwa odzyskania muszą być datowane w ciągu 180 dni od otrzymania pierwszego pozytywnego wyniku.

Przyjmuje się, że osoba „w pełni zaszczepiona” przyjęła dwie dawki Astrogenega, Pfizer-Bioendech i Moderna lub jedną dawkę Jansen.

Nieszczepieni podróżni powinni się odizolować. Izolację można przerwać, jeśli po 8 dniach uzyskany zostanie ujemny wynik testu na antygen lub test PCR. W przeciwnym razie okres izolacji wynosi 14 dni.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat podróżujące z w pełni zaszczepionymi dorosłymi są zwolnione z samoizolacji, ale osoby podróżujące z w pełni zaszczepionymi dorosłymi również powinny być izolowane razem z nimi.

READ  Otwarcie biura w Polsce | C21 Media | Aktualności

Załoga samolotów i statków, kierowcy transportu publicznego (pojazdy przewożące 9 lub więcej osób), kierowcy ciężarówek; Dyplomaci i członkowie ich rodzin, studenci studiujący w Polsce, mieszkańcy UE/EOG wyjeżdżający do Polski; Zwolnienia udzielane są zawodnikom lub pracownikom biorącym udział w międzynarodowych zawodach sportowych oraz osobom podróżującym w celach zawodowych, służbowych lub służbowych.

Podróże FCO
Stolica Polski Warszawa

Rumunia

Osoby podróżujące do Rumunii muszą wypełnić Stanowisko na 24 godziny przed wjazdem do kraju.

Wielka Brytania znajduje się na rumuńskiej „czerwonej liście”, co oznacza, że ​​wszyscy pasażerowie, niezależnie od statusu szczepień, muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonany na 48 godzin przed podróżą środkami transportu publicznego lub 48 godzin przed przybyciem do międzynarodowego punktu wjazdowego. Rumunia dla podróżnych korzystających z prywatnych pojazdów.

Pasażerowie niezaszczepieni powinni zostać odizolowani przez 10 dni. Osoby, które przyjdą bez negatywnego wyniku testu i wykazują dowody szczepienia, powinny poddać się samoizolacji na 10 dni, podczas gdy osoby, które wracają bez żadnego z nich, powinny zostać poddane samoizolacji na 14 dni.

Dzieci w wieku 12 lat lub starsze są zwolnione z samoizolacji, a dzieci w wieku 12 i 16 lat mogą wykazać negatywny wynik testu PCR. Każdy, kto przebywa w Rumunii dłużej niż 72 godziny, zostanie zwolniony z izolacji, jeśli uzyska ujemny wynik PCR.

Studenci, przedstawiciele sportu, artyści i ich personel w Rumunii mogą wjechać do Rumunii z negatywnym wynikiem testu PCR bez izolowania się. To samo dotyczy zaszczepionych pracowników bezpieczeństwa narodowego i obrony, powracających z podróży służbowych, pilotów i personelu, kierowców samochodów ciężarowych i operatorów pociągów.

Jeśli podróżujesz z wydrukowanym źródłem PDF ze statusem szczepionki, musi to być 1 listopada 2021 r., aby zapewnić pomyślne zeskanowanie certyfikatu.

Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości kryminalne, sportowe lub ważne wiadomości z Londynu bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą? Dostosuj swoje potrzeby do swoich upodobań Tutaj.