16 listopada, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hanwha wyraziła plan Polski dotyczący nabycia okrętów podwodnych

Hanwha wyraziła plan Polski dotyczący nabycia okrętów podwodnych

Autor: Chae Yun-hwan

KIELCE, POLSKA, wrzesień. 7 (Yonhap-Joint Press Corps) — Południowokoreańska Grupa Hanwha ma nadzieję wzmocnić swoją obecność na polskim rynku obronności poprzez konkurowanie w ramach planu nabycia łodzi podwodnych w tym kraju z Europy Wschodniej, powiedział dyrektor wyższego szczebla z działu obronności grupy. powiedział.

Lee Boo-hwan, szef europejskiego oddziału Hanwha Aerospace, w środowej rozmowie grupowej skomentował, że po podpisaniu w ubiegłym roku kontraktów na dostawę setek samobieżnych haubic K9 firma stała się głównym dostawcą broni do Polski. Chunmoo wiele wyrzutni rakiet do Warszawy.

W związku z tym sukcesem oddział stoczniowy grupy, Hanwha Ocean, stara się wziąć udział w polskim projekcie „Orca”, którego celem jest zakup od trzech do czterech okrętów podwodnych o wyporności 3000 ton, a jego wartość szacuje się na ponad 3 biliony wonów (USA). 2,25 miliarda dolarów).

Wiceprezydent Grupy Hanwha Kim Dong-kwan (po lewej) informuje Prezydenta RP Andrzeja Dudę o produktach obronnych grupy podczas 31. Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach, Polska, 5 września 2023 r. Grupa. (Zdjęcie nie na sprzedaż) (Yonhap)

Lee wyraził pewność udziału w programie, powołując się na relacje, które szerszy zespół zbudował dzięki zeszłorocznym umowom.

„Ponieważ od zeszłego roku budujemy relacje oparte na zaufaniu, wierzymy, że dostęp do Hanwha Ocean (marynarki wojennej RP) będzie łatwiejszy” – powiedział.

W sumie wstępne oferty na projekt złożyło 11 firm, a Hanwha zaproponowała okręt podwodny KSS-III Batch-II, powiedział Lee podczas 31. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO 2023) w Kielcach w Polsce.

„Jeśli chodzi o technologię, Polska postawiła wiele wymagań, ale myślę, że południowokoreańskie rozwiązanie spełni je wszystkie” – powiedział Lee.

„Kluczowym wymaganiem jest zdolność do zapewnienia możliwości utrzymania, które możemy odpowiednio zapewnić” – powiedział. „Eksportowaliśmy już do Indonezji i zbudowaliśmy tam zakłady konserwacji, napraw i remontów”.

READ  Polski minister rolnictwa podał się do dymisji w związku z protestami przeciwko importowi zboża z Ukrainy - POLITICO

Zaawansowane technologie zastosowane w KSS-III Batch-II, takie jak niezależny od powietrza napęd oparty na ogniwach paliwowych, umożliwiają cichą pracę.

KSS-III Batch-II, który ma być wyposażony w 10 ogniw systemu pionowego startu, nie wszedł jeszcze do służby w Korei Południowej. Marynarka wojenna obsługuje obecnie okręty podwodne KSS-III Batch-I, które mają sześć ogniw.

„Polska postrzega Koreę Południową jako dobrego kandydata, a stocznie Korei Południowej są bardzo konkurencyjne, (my) spodziewamy się, że będzie szansa na wejście do programu okrętów podwodnych” – powiedział Cho Hyun-ki, wiceminister Korei Południowej ds. bieżącego programu w zakresie zdolności. Administracja Koreańskiego Programu Przejęć Obronnych stwierdziła w oddzielnym wywiadzie.

Podczas wtorkowej wizyty na stoisku firmy na wystawie, podczas której wyjaśnialiśmy Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie szczegóły dotyczące okrętu podwodnego KSS-III Batch-II, wiceprzewodniczący grupy Kim Dong-kwan całym zespołem zabiegał o zabezpieczenie projektu .

Decyzja ta wynika z znacznych inwestycji Polski w modernizację swojej armii od czasu, gdy Rosja najechała Ukrainę na początku ubiegłego roku. Korea Aerospace Industries Ltd podpisała w zeszłym roku kontrakt na dostawę do Polski 48 lekkich samolotów szturmowych FA-50 do 2028 roku.

Lee Boo-hwan, prezes europejskiego oddziału Hanwha Aerospace, rozmawia z reporterami podczas 31. Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Obronnego, czyli MSPO 2023, w Kielcach, Polska, 6 września 2023 r., na zdjęciu dostarczonym przez Koreę.  Stowarzyszenie Przemysłu Obronnego.  (Zdjęcie nie na sprzedaż) (Yonhap)

Lee Boo-hwan, prezes europejskiego oddziału Hanwha Aerospace, rozmawia z reporterami podczas 31. Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Obronnego, czyli MSPO 2023, w Kielcach, Polska, 6 września 2023 r., na zdjęciu dostarczonym przez Koreę. Stowarzyszenie Przemysłu Obronnego. (Zdjęcie nie na sprzedaż) (Yonhap)

[email protected]
(KONIEC)