22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hanwa otworzy centrum serwisowe w Polsce

Hanwa otworzy centrum serwisowe w Polsce

Na początku kwietnia Hanwha Aerospace oficjalnie Otworzył swoje biuro w Warszawie, stanowi kolejny krok we współpracy z europejskimi klientami i partnerami. Szybka ekspansja południowokoreańskiego producenta na Stary Kontynent wynika z masowych zakupów sprzętu wojskowego przez Siły Zbrojne RP, a także dużego zainteresowania koreańskimi produktami z innych krajów. Otwarcie biura jest jednak pierwszym etapem działalności Hanwha w regionie. Według Różny Źródła podają, że Hanwha przygotowuje się także do otwarcia centrum usług pod Warszawą. Potwierdza to niedawne ogłoszenie o pracę opublikowane w serwisie rekrutacyjnym praca.pl.

Hanwa opublikowała ofertę pracy na stanowisko Starszego Technika. Miejscem pracy jest Józefów, małe miasteczko pod Warszawą. Jednak nie zbudowano tam jeszcze żadnego oficjalnego obiektu Hanwha.

Najlepiej sprzedającym się produktem Hanhwy na rynku europejskim jest haubica samobieżna K9, której używają Norwegia, Finlandia, Polska i Turcja. Dowody wskazują, że usługi serwisowe będą początkowo skupiać się na tym produkcie. Niemniej jednak zainteresowanie Polski zakupem kolejnych czołgów podstawowych K2 mogłoby skutkować rozbudową koreańskiego zakładu. Billy Boo Hwan Lee, dyrektor generalny Przedstawicielstwa Handlowego Hanwha w Polsce powiedział, że firma rozszerza swoją działalność osiedlając się w Polsce. łącznie z utworzeniem zakładu produkcyjnego.

Jednym z głównych powodów otwarcia biura jest chęć Hanwhy kontynuowania współpracy z polskim rządem. Firma przeanalizuje więcej możliwości zaangażowania lokalnych firm zbrojeniowych w produkcję komponentów do K9 i M239 Chunmoo MLRS. W grudniu 2023 roku Hanwha podpisała umowę wykonawczą na dostawę jeszcze nieopracowanych haubic K9PL.

Otwarcie biura i plany Hanwhy nie obyło się bez krytyki ze strony części komentatorów. Jedna z krytycznych uwag pod adresem powierzenia Hanwha wiodącej roli w konserwacji sprzętu zamiast negocjowania większej liczby kontraktów offsetowych i zamówień na know-how jest taka, że ​​mogłoby to prowadzić do nieoczekiwanych kosztów operacyjnych i zmniejszenia wydajności wojskowych obiektów zajmujących się konserwacją. Można to jednak postrzegać jako ewolucję relacji Sił Zbrojnych RP z producentem.

READ  Minister twierdzi, że Polska spełnia ostateczne warunki otrzymania środków z budżetu UE