30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hall of Famer Dominik Hasek nazywa NHL „zawieszeniem” rosyjskich graczy, a Alexa Ovechkina nazywa „kurczakiem---”

Hall of Famer Dominik Hasek nazywa NHL „zawieszeniem” rosyjskich graczy, a Alexa Ovechkina nazywa „kurczakiem—”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

NHL Legenda szlemów i bramkarz Hall of Famer Dominic Hasek Stolice Waszyngtonu Napastnik Alex Ovechkin w sobotę za komentarz dotyczący rosyjskiej inwazji na Ukrainę i wezwał Ligę do zawieszenia kontraktów wszystkich rosyjskich graczy.

Hasek, sześciokrotny zwycięzca Vezina Cup, zabrał się na Twittera, by wysadzić Owieczkina, nazywając go „alibistą” i „kłamcą” po tym, jak w piątek powiedział mediom, że wzywa do zakończenia sporu.

Alex Ovekin zwraca się do rosyjskiej inwazji na Ukrainę: „Proszę, nigdy więcej wojny”

„Co!? Nie tylko wymówka, kura, ale także kłamca! Każdy dorosły w Europie doskonale wie, że Putin jest szalonym mordercą i że Rosja prowadzi ofensywną wojnę przeciwko wolnemu państwu i jego obywatelom” Hick Powiedział. „NHL musi natychmiast zawiesić kontrakty dla wszystkich rosyjskich graczy!”

Bramkarz Hall of Fame Dominic Hasek z Buffalo Sabres jest prezentowany podczas uroczystości przejścia na emeryturę ze swoim numerem 39 przed meczem z Detroit Red Wings 13 stycznia 2015 roku w First Niagara Center w Buffalo w stanie Nowy Jork.
(Zdjęcie: Bill Webert/NHLI za pośrednictwem Getty Images)

Kontynuował: „Każdy sportowiec reprezentuje nie tylko siebie i swój klub, ale także swój kraj, jego wartości i działania. To jest fakt. Jeśli NHL tego nie robi, ponosi pośrednio współodpowiedzialność za zmarłych na Ukrainie”.

Hask przyznał, że choć nie każdy rosyjski sportowiec popiera Putina, zawieszenie wszystkich kontraktów jest „koniecznością”.

„Chcę też napisać, że bardzo mi przykro z powodu tych rosyjskich sportowców, którzy potępiają Putina i jego rosyjską agresję na Ukrainę. Jednak na razie uważam ich wykluczenie za konieczność”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WIĘCEJ SPORTÓW NA FOXNEWS.COM

Owieczkin, który był wcześniej niedostępny dla reporterów przed czwartkowym meczem przeciwko Strażnicy Nowego JorkuW piątek powiedział dziennikarzom, że ma nadzieję, że konflikt na Ukrainie „wkrótce się skończy”.

„Proszę, nigdy więcej wojny. Nie ma znaczenia, kto jest na wojnie – Rosja, Ukraina, inne kraje – myślę, że żyjemy w świecie, musimy żyć w pokoju i wielkim świecie.”

Zapytany przez dziennikarzy, czy popiera Putina w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, Owieczkin – znany zwolennik Putina – najwyraźniej uniknął krytyki Putina, powtarzając jednocześnie wezwanie do pokoju.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„Cóż, on jest moim szefem. Ale jak powiedziałeś, że nie jestem w polityce. Jestem sportowcem i wiesz, jak powiedziałem, mam nadzieję, że wkrótce wszystko zostanie zrobione” – powiedział. „To (a) trudna sytuacja dla obu stron i wszystkiego. Mam nadzieję, że to już koniec. Nie kontroluję tej sytuacji”.

Alex Ovechkin (8) jest sfotografowany w lewym skrzydle Washington Capitals podczas meczu National Hockey League pomiędzy Washington Capitals i New York Rangers 24 lutego 2022 r. w Madison Square Garden w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork.

Alex Ovechkin (8) jest sfotografowany w lewym skrzydle Washington Capitals podczas meczu National Hockey League pomiędzy Washington Capitals i New York Rangers 24 lutego 2022 r. w Madison Square Garden w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork.
(Zdjęcie: Joshua Sarner / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Inni sportowcy i władze sportowe wezwały do ​​bojkotu wydarzeń w Rosji od czasu rozpoczęcia ataków w czwartek. Reprezentacje Polski i Szwecji w piłce nożnej ogłosiły w sobotę odmowę udziału w eliminacjach mistrzostw świata z Rosją.