19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hakelina, znana artystka drag queen z San Francisco, została podobno znaleziona martwa w Londynie

Hakelina, znana artystka drag queen z San Francisco, została podobno znaleziona martwa w Londynie

Według doniesień w mediach społecznościowych słynna drag queen z San Francisco, Hakelina, została znaleziona martwa w Londynie w poniedziałek, gdzie występowała w objazdowym programie.

Śmierć Hekliny – znanej również jako aktor Stefan Grigelko – została po raz pierwszy opisana w postach w mediach społecznościowych przez innego drag queen i współwykonawcę Peaches Christ (aka Joshua Grannell), z którym Heklina koncertowała w „Mommie Queerest”. Film Joan Crawford z 1981 roku Droga matko.

Przeczytaj post Grannell opublikowany na stronie Peaches Christ na Facebooku i jego tytułowej stronie: „Żyję prawdziwym koszmarem, wybacz mi, jeśli nie mam teraz wszystkich odpowiedzi”. „Dziś rano w Londynie, w Anglii, pojechałem po moją dobrą przyjaciółkę Hicklinę, która występuje tutaj ze mną w The Mommie Queerest Show, i znalazłem ją martwą. Nie znam jeszcze przyczyny śmierci. Wiem, że to szokująca wiadomość i jestem bardzo zrozpaczona, ale chciałam powiedzieć ludziom, co się stało”.

Teatr Soho, w którym odbywa się produkcja „Mommie Queerest”, napisał na Twitterze, że Peaches Christ udostępnił i powiedział, że jest „zszokowany i głęboko zasmucony wiadomością o śmierci Hickliny”.

Moderator Matt Haney napisał również na Twitterze o utracie Hickliny, którą nazwał „legendą drag, genialnym wykonawcą i wiodącą ikoną społeczności”.

Dodał: „Moje kondolencje i miłość kieruję do wszystkich przyjaciół, rodziny, bliskich i całej społeczności LGBT Hekliny”.

Stanowy senator Scott Weiner wydał oświadczenie po ujawnieniu wiadomości.

„Jestem całkowicie zdruzgotany. Hecklina była ikoną w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu – zabawna, opiekuńcza, skandaliczna, odważna. Po raz pierwszy zobaczyłem występ Heckliny, kiedy byłem młodym gejem w latach 90., nowym w San Francisco. Poznałem ją i pomogłem jej znaleźć miejsce w Oasis. Rzadko pracowałem z kimś tak zaciekłym, kreatywnym i oddanym” – powiedział Weiner. „Hecklina tworzyła wydarzenia i przestrzenie społecznościowe, które zmieniały glamour, gigantyczne peruki i głośne żarty w poczucie domu. Była szczera i zawsze stawała w obronie swoich przyjaciół i społeczności. Była duszą San Francisco i trudno sobie wyobrazić miasto bez niej”.

Dodał: „Hekelina była również zdecydowanym orędownikiem drag – który jest obecnie mocno atakowany – i stworzyła młodym królowym możliwości znalezienia swojej przestrzeni”. „Gdy opłakujemy jej pamięć, musimy uczcić jej pamięć, pamiętając o radości, jaką nam przyniosła i o znaczeniu sztuki, której poświęciła swoje życie”.

Przewodniczący San Francisco Pride, Nguyen Pham, wydał następujące oświadczenie, nazywając nagłą śmierć „absolutnie bolesną”.

„Osobiście byłem zaszczycony i wdzięczny, że miałem bezpośrednią interakcję z Heckliną, a także uczestniczyłem w jej niesamowitych i niezapomnianych produkcjach wiele razy na przestrzeni lat. Wiem, że jej wyjątkowa marka radykalnie wszechogarniającego artyzmu dragów wywołała wiele czysta radość od niezliczonych członków społeczności. „I sojusznicy od wielu pokoleń. Była nie do powstrzymania i była kobietą jak żadna inna.”

Oprócz występów z Peaches Christ w różnych produkcjach teatralnych, a także jako Dorothy Zbornak w produkcji drag queen „The Golden Girls” w San Francisco, która regularnie organizuje coroczne świąteczne pokazy, do których bilety są wyprzedane, Heklina jest najbardziej znana jako jedna z założyciele długo emitowanego drag show „Trannyshack”, który rozpoczął się w Stud w połowie lat 90.

Ostatnio Heklina była częścią grupy właścicieli, którzy ponownie otworzyli klub nocny i teatr Oasis w dzielnicy SoMa w San Francisco, który został ponownie otwarty w 2014 roku. Regularnie pojawia się również jako gospodarz i reżyser różnych wydarzeń społecznych.

Nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących przyczyny śmierci.

READ  Akcja na żywo z One Piece firmy Netflix łączy Luffy'ego i ekipę