21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gwiazda YouTube i pionier muzyki z Wielkiej Brytanii, Jamal Edwards, umiera w wieku 31 lat

Zmarł Jamal Edwards, czołowa postać na brytyjskiej scenie rapowej i członek Imperium Brytyjskiego. Miał 31 lat.

Jego matka, Brenda Edwards, która prowadzi popularny w Wielkiej Brytanii program dzienny Loose Woman, potwierdziła śmierć filantropa i przedsiębiorcy urodzonego w zachodnim Londynie z powodu nieujawnionej choroby.

Jamal, sensacja YouTube, która ma ponad milion obserwujących i zdobyła ponad miliard wyświetleń, jest uważana za pioniera „głupawego” gatunku muzycznego w Wielkiej Brytanii i za granicą.

„Z najgłębszym bólem serca potwierdzam, że mój piękny syn, Jamal Edwards, zmarł wczoraj rano po nagłej chorobie” Mama powiedziała żałoba W oświadczeniu na Twitterze. „Moja siostra Tanisha i reszta jego rodziny i przyjaciół są całkowicie zdruzgotani. Był centrum naszego świata.”

Zmarł pionier YouTube, Jamal Edwards, czołowa postać na brytyjskiej scenie muzyki rap i członek Imperium Brytyjskiego (MBE). Miał 31 lat.
WireImage

Brenda, lat 52, kontynuowała w swoim emocjonalnym poście: „Kiedy godzimy się z jego śmiercią, prosimy o prywatność, aby opłakiwać tę niewyobrażalną stratę. Chcę podziękować wszystkim za przesłanie miłości i wsparcia. Jamal był dla mnie inspiracją i tak wielu. Nasza miłość do niego żyje, a jego dziedzictwo żyje. Jamal Edwards MBA i Ph.D.”

    Jamal Edwards uczestniczy w premierze Creed x Sofitel St James 4 listopada 2021 r. w Londynie w Anglii.
Jamal Edwards uczestniczy w premierze Creed x Sofitel St James 4 listopada 2021 r. w Londynie w Anglii.
Dave Bennett / Getty Images

Jamal po raz pierwszy zyskał uznanie w 2006 roku jako założyciel kompleksowej platformy medialnej SmokeyBarz TV (SBTV), która prezentowała wschodzących artystów i pomogła rozpocząć karierę Eda Sheerana, Jessie J, Rity Ory i Skepty.

Edwards Ostatni post na Instagramie W piątek jego „brat” Sheeran obchodzi swoje 31. urodziny. Podpisał zdjęcie pary odwracającej ptaka w Marbelli w Hiszpanii, tak: „Wszystkiego najlepszego dla OG, Ed. Błogosławiony za to, że masz cię w moim życiu, bracie. lat! Miażdż nas i inspiruj! Wszyscy G!”

Kanał YouTube SBTV ma teraz 1,2 mln subskrybentów i prawie miliard wyświetleń filmów.

„Wszyscy w mojej okolicy byli prezenterami MC i pomyślałem: „Cóż, jeśli wszyscy prezentują MC”, co jeszcze mogę zrobić z muzyką?”, wspomina Jamal. ” BBC Radio 1Xtra w 2017 roku. „Pamiętam, jak siedziałem tam i myślałem:„ Dlaczego nie mogę znaleźć jej w Internecie?” A jeśli były online, były to po prostu kopie kiepskiej jakości, więc pomyślałem: „Dobra, super, spróbuję strzelać do ludzi z mojej okolicy i przesyłać je na YouTube” – i od tego momentu zacząłem budować i rozwijać się”.

READ  Kolekcja HanuMan Box Office, dzień 5: Film Teji pokonuje Guntura Kaarama
Gemma Kearney, książę William, książę Cambridge, książę Harry i Jamal Edwards podczas inauguracji Programu Młodych Liderów Królowej w Pałacu Buckingham 9 lipca 2014 r. w Londynie, Anglia.
Gemma Kearney, książę William, książę Cambridge, książę Harry i Jamal Edwards podczas inauguracji Programu Młodych Liderów Królowej w Pałacu Buckingham 9 lipca 2014 r. w Londynie, Anglia.
Obrazy Getty

Wraz z rosnącym sukcesem wirusowym Edwards rozpoczął kampanię charytatywną jako ambasador Prince’s Trust, młodzieżowej organizacji charytatywnej prowadzonej przez księcia Walii, która wspiera młodych ludzi w zakładaniu własnych firm. Zgłoszono CNN.

W 2015 roku książę William nagrodził 24-letnią pięknością MBE na cele charytatywne podczas ceremonii w Pałacu Buckingham.

Jamal Edwards MBE bierze udział w „Hermes: Step Into The Frame” w Nine Elms 21 marca 2019 r. w Londynie w Anglii.
Jamal Edwards MBE bierze udział w pokazie mody „Hermes: Step Into The Frame” 21 marca 2019 r. w Londynie w Anglii.
Dave Bennett/Getty Images dla niej

Gdy wiadomość o jego śmierci rozeszła się w Internecie, gwiazdy, takie jak piosenkarka i aktorka Ora, złożyły hołd wpływowemu młodemu talentowi.

31-letnia Ora skomentowała swój hołd na Instagramie: „To był mój pierwszy wywiad z tobą”. „Jamal, nasza niekończąca się rozmowa o muzyce i wierze, którą miałem i wielu z nas, zanim uwierzyliśmy w siebie”. Czuję się bardzo rozczarowany. Żadne słowa nie są w stanie opisać, jak bardzo jestem wdzięczny, że cię mam. Dziękuję za wszystko, co mi pokazałeś. Moje serce kieruje się do brendaedwardsglobal i całej rodziny. uciąć.”