21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Granica z Polską: Cudzoziemcy zostawiają wózki, foteliki, zimowe płaszcze i zabawki dla ukraińskich uchodźców

Granica z Polską: Cudzoziemcy zostawiają wózki, foteliki, zimowe płaszcze i zabawki dla ukraińskich uchodźców

Po wprowadzeniu przez rząd ukraiński stanu wojennego kobiety i dzieci zostały zmuszone do opuszczenia swoich ojców i braci. Zakaz wszystkich obywateli płci męskiej 18-60 Wiek do opuszczenia kraju, według państwowej straży granicznej.
Większość z nich Uciekinierzy Pojechały do ​​Polski na zachodzie Ukrainy Wielkie liczby Podróż w wielu przypadkach trwa kilka dni – Węgry, Mołdawia, Rumunia i Słowacja.

Nie przychodzą z niczym.

Lampa na końcu tunelu

Ta życzliwość wita uchodźców, gdy wysiadają z pociągu na peronie stacji Przemyśl.

Wózki, nosidełka, kurtki, zabawki, pluszaki, pieluchy, a nawet spacery dla osób starszych wypełniają teren przylegający do torów kolejowych.

Uchodźcy uciekający przed konfliktem z sąsiedniej Ukrainy oraz spacerowicze dla swoich dzieci.
Poza stacją kolejową w Przemyślu w Ośrodku Relokacji Uchodźców na niewielkich pagórkach kartony zapełniają się odzieżą, butami, kurtkami i odzieżą wierzchnią.

Wszystko jest darmowe.

Wolontariusze powiedzieli CNN, że ilość datków otrzymanych od ludzi w Polsce jest ogromna. Szczodrość jest często przekazywana ustnie.

Na ścianie dworca kolejowego w Przemyślu ustawione są foteliki samochodowe i nośniki.

Przemyśl to pierwszy przystanek kolejowy dla uchodźców wjeżdżających do Polski przez granicę Medica. Wędrowcy w całym kraju byli również witani z wózkami, fotelikami samochodowymi, ubraniami i pieluchami.

W ciągu ostatniego tygodnia działalność charytatywna wolontariuszy była bardzo zorganizowana. Dziesiątki wolontariuszy w wielojęzycznych żółtych mundurach pomagają uchodźcom na ile tylko mogą. Otrzymują teraz pomoc od ludzi z innych krajów europejskich.

    Pieluchy, chusteczki dla niemowląt i artykuły spożywcze wypełniają pomieszczenie na dworcu w Przemyślu.

Dalsza pomoc nie jest dostępna w formie zwykłych fizycznych przedmiotów – niektóre z tożsamościami, zapewniające przejazdy do różnych miejsc w Europie i pomagające wolontariuszom w znalezieniu miejsca pobytu dla uchodźców – czy to w szkolnej sali gimnastycznej, czy rodzinie. Zgłosili się na ochotnika, aby zabrać kobiety i dzieci.

Na nowych właścicieli czekają kartonowe pudła wypełnione zabawkami i pluszakami.

„Boimy się drugiej fali ludzi z mniejszymi zasobami i powiązaniami i bardziej podatnych na zagrożenia” – ostrzegł Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców Filippo Grandi.

Scott McLean z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Co Robert Lewandowski powiedział Lionelowi Messiemu po zwycięstwie Argentyny nad Polską - 101 wspaniałych bramek