24 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gracz Nuggets, Nikola Jokic, drugi rok z rzędu wygrywa NBA Player of the Year, z Joelem Embiidem i Giannisem Antetokounmpo na czele.

Gracz Nuggets, Nikola Jokic, drugi rok z rzędu wygrywa NBA Player of the Year, z Joelem Embiidem i Giannisem Antetokounmpo na czele.

Nikola Jokić Zdobył nagrodę NBA MVP 2021-22, zabierając do domu najwyższe wyróżnienie singli w lidze drugi rok z rzędu, Liga została ogłoszona w środowy wieczór. Jokic otrzymał 65 na 100 możliwych głosów na pierwszym miejscu i otrzymał łącznie 875 punktów, przewyższając łączny wynik Joela Embiida (706 punktów) i 595 punktów Giannisa Antetokounmpo. Kolejne nagrody MVP Jokica są zgodne z osiągnięciami jego kolegi finalisty Giannis Antikonmo W sezonach 2018-19 i 19-20. Trzeci finalista, Filadelfia 76ers Centrum Joel EmbiidNigdy nie zdobył nagrody.

Oprócz asyst, Jokic zdołał poprawić swoje średnie na mecz w każdej głównej kategorii statystyk w sezonie zasadniczym. Karierę zakończył z najwyższymi punktami (27,1), zbiórkami (13,8), blokami (0,9) i przechwytami (1,5) na mecz. Zaliczył również najwyższy w swojej karierze 58,3 procent swoich bramek z gry i chociaż nie pasował do jego wysokiego w karierze rzutów wolnych lub 3-punktowego procentu, miał najwyższy poziom wszystkich rzutów wolnych (379) i trzy punkty ( 97) wykonane.

Wyścig pomiędzy Jokic, Embiid i Antetokounmpo był zacięty. Embiid zdobył tytuł strzelecki ze średnią 30,6 punktu. Milwaukee Bucks z Antetokounmpo zajęli pierwsze miejsce z tej trójki, zajmując trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej z numerem 51-31. Embiid 76 strzelił z tego samego rekordu, ale zajął czwarte miejsce z powodu dogrywki. żartobliwy samorodki Był rozstawiony na 6 miejscu na Zachodzie, mimo że wygrał tylko trzy mecze i przegrał w pierwszej rundzie z Golden State Warriors.

Wszyscy finaliści MVP musieli przezwyciężyć znaczące przeciwności losu, aby umieścić swoje zespoły na miejscu. Embiid zagrał pierwszą połowę sezonu bez Ben Simmonsktóry siedział z powodu prośby o wymianę, Antetokounmpo musiał grać poza swoją pozycją z powodu kontuzji, którą doznał Brooke Lopez. Ale Lopez w końcu wrócił, zastępując rodzinę 76 Simmons James Harden. Jokic nie miał takiej satysfakcji. kolega gwiazda Jamal Murray W tym sezonie nie zagrali ani jednego meczu i opcja 3 Michael Porter Jr.. Zagrał tylko dziewięć gier. Rekord zespołu Jokica mógł być gorszy niż dwóch pozostałych, ale jego zdolność do utrzymania Nuggets na powierzchni bez jego drugiego i trzeciego najlepszego gracza prawdopodobnie wygra to trofeum.

READ  Yankees „Aaron Judge” głęboko zdenerwowany po tym, jak nowa ściana lewego pola Camden Yards kosztowała go trójstronny mecz

Jokic jest 15. graczem, który zdobył wiele nagród Gracza Roku, dołączając do Boba Pettita, Billa Russella, Wilta Chamberlaina, Kareema Abdul-Jabbara, Musy Malone, Larry’ego Birda, Magic Johnson, Michaela Jordana, Karla Malone’a, Tima Duncana, Steve’a Nasha, James LebronI Stephen Curry i Antetokounmpo. Jest jedynym Samorodkiem, który zdobył nagrodę NBA MVP, chociaż Spencer Haywood zdobył nagrodę ABA MVP, gdy drużyna była jeszcze znana jako Denver Rockets.

Po kontuzji Murraya i Portera Denver nigdy nie miał realnych szans w mistrzostwach w tym sezonie, ale Jokic zdołał przenieść ich obu do play-off w sposób, w jaki żaden inny gracz prawdopodobnie nie miał. Nie jest najlepszym tradycyjnym graczem pod względem stylu ani klasyfikacji, ale głosujący zabrali głos i uznali, że jest najcenniejszym graczem sezonu NBA 2021-22.