24 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gracz Nuggets, Nikola Jokic, drugi rok z rzędu wygrywa NBA Player of the Year, z Joelem Embiidem i Giannisem Antetokounmpo na czele.

Gracz Nuggets, Nikola Jokic, drugi rok z rzędu wygrywa NBA Player of the Year, z Joelem Embiidem i Giannisem Antetokounmpo na czele.

Nikola Jokić Zdobył nagrodę NBA MVP 2021-22, zabierając do domu najwyższe wyróżnienie singli w lidze drugi rok z rzędu, Liga została ogłoszona w środowy wieczór. Jokic otrzymał 65 na 100 możliwych głosów na pierwszym miejscu i otrzymał łącznie 875 punktów, przewyższając łączny wynik Joela Embiida (706 punktów) i 595 punktów Giannisa Antetokounmpo. Kolejne nagrody MVP Jokica są zgodne z osiągnięciami jego kolegi finalisty Giannis Antikonmo W sezonach 2018-19 i 19-20. Trzeci finalista, Filadelfia 76ers Centrum Joel EmbiidNigdy nie zdobył nagrody.

Oprócz asyst, Jokic zdołał poprawić swoje średnie na mecz w każdej głównej kategorii statystyk w sezonie zasadniczym. Karierę zakończył z najwyższymi punktami (27,1), zbiórkami (13,8), blokami (0,9) i przechwytami (1,5) na mecz. Zaliczył również najwyższy w swojej karierze 58,3 procent swoich bramek z gry i chociaż nie pasował do jego wysokiego w karierze rzutów wolnych lub 3-punktowego procentu, miał najwyższy poziom wszystkich rzutów wolnych (379) i trzy punkty ( 97) wykonane.

Wyścig pomiędzy Jokic, Embiid i Antetokounmpo był zacięty. Embiid zdobył tytuł strzelecki ze średnią 30,6 punktu. Milwaukee Bucks z Antetokounmpo zajęli pierwsze miejsce z tej trójki, zajmując trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej z numerem 51-31. Embiid 76 strzelił z tego samego rekordu, ale zajął czwarte miejsce z powodu dogrywki. żartobliwy samorodki Był rozstawiony na 6 miejscu na Zachodzie, mimo że wygrał tylko trzy mecze i przegrał w pierwszej rundzie z Golden State Warriors.

Wszyscy finaliści MVP musieli przezwyciężyć znaczące przeciwności losu, aby umieścić swoje zespoły na miejscu. Embiid zagrał pierwszą połowę sezonu bez Ben Simmonsktóry siedział z powodu prośby o wymianę, Antetokounmpo musiał grać poza swoją pozycją z powodu kontuzji, którą doznał Brooke Lopez. Ale Lopez w końcu wrócił, zastępując rodzinę 76 Simmons James Harden. Jokic nie miał takiej satysfakcji. kolega gwiazda Jamal Murray W tym sezonie nie zagrali ani jednego meczu i opcja 3 Michael Porter Jr.. Zagrał tylko dziewięć gier. Rekord zespołu Jokica mógł być gorszy niż dwóch pozostałych, ale jego zdolność do utrzymania Nuggets na powierzchni bez jego drugiego i trzeciego najlepszego gracza prawdopodobnie wygra to trofeum.

READ  Wypowiedziani trenerzy: kto był najlepszym pracownikiem w szkoleniu koszykówki w 2022 roku?

Jokic jest 15. graczem, który zdobył wiele nagród Gracza Roku, dołączając do Boba Pettita, Billa Russella, Wilta Chamberlaina, Kareema Abdul-Jabbara, Musy Malone, Larry’ego Birda, Magic Johnson, Michaela Jordana, Karla Malone’a, Tima Duncana, Steve’a Nasha, James LebronI Stephen Curry i Antetokounmpo. Jest jedynym Samorodkiem, który zdobył nagrodę NBA MVP, chociaż Spencer Haywood zdobył nagrodę ABA MVP, gdy drużyna była jeszcze znana jako Denver Rockets.

Po kontuzji Murraya i Portera Denver nigdy nie miał realnych szans w mistrzostwach w tym sezonie, ale Jokic zdołał przenieść ich obu do play-off w sposób, w jaki żaden inny gracz prawdopodobnie nie miał. Nie jest najlepszym tradycyjnym graczem pod względem stylu ani klasyfikacji, ale głosujący zabrali głos i uznali, że jest najcenniejszym graczem sezonu NBA 2021-22.