2 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Górnicy kryptowalut sprzedają GPU taniej

Górnicy kryptowalut sprzedają GPU taniej

Obraz karty graficznej.

obrazek: Sesje Joby / Magazyn PC Gamer / Przyszłość (Obrazy Getty)

Rynek kryptowalut nadal spada, co spowodowało, że duża liczba górników opuściła rynek lub zmniejszyła swoją działalność, znajdując się w ten sposób w posiadaniu cennych komponentów komputerowych, których już nie potrzebują. Niektórzy z tych górników, wielu z Chin i Azji Południowej (gdzie energia elektryczna jest tańsza), zabierają teraz te urządzenia i wyrzucają je na witryny e-commerce. W rezultacie procesory graficzne, które zwykle kosztują od 500 do 600 USD, są wyprzedane połowa tej ceny na rynku wtórnym.

Jak wspomniano wcześniej gry komputeroweProcesory graficzne nagle zalewają rynek, trend ten prawdopodobnie wynika z kilku czynników. Głównym powodem są ceny kryptowalut W dół od tej zimy. Teraz, gdy wygląda jak rynek Transformacja nie nastąpi w najbliższym czasieGórnicy wyskakują ze statku. I to nie jest oryginalny sprzęt GeForce RTX 3060, który sprzedają. Te karty graficzne były używane do wydobywania kryptowaluty, która zużywa tony energii elektrycznej. Kupujący nie bez powodu uznali RTX 3060 za tanie – wiele z nich jest Wadliwy po długotrwałym użytkowaniu. Więc wydaje się, że powszechna mądrość jest taka, że ​​nie powinieneś bardzo Chętnie nagrywam niektóre używane procesory graficzne od nieznanego nabywcy.

Jednak w społeczności technologicznej doszło do sporu co do tego, jak naprawdę zdegradowane są te karty graficzne. komputerowy świat Twierdzi, że kupowanie używanej karty graficznej od doświadczonego górnika jest lepsze niż kupowanie od gracza (który ma tendencję do „podkręcania” swoich GPU). Tech YouTuber Linus Sebastian Przetestowałem niektóre procesory graficzne pod kątem kopania kamery I stwierdziłem, że używane karty graficzne nadal działały dobrze – jeśli były starannie konserwowane przez poprzedniego właściciela. Więc jeśli musisz kupić GPU od górnika, który zmarnował tonę energii elektrycznej na spekulacyjną walutę, powinieneś przynajmniej znaleźć renomowanego sprzedawcę. Swoją drogą, życzę powodzenia.

Jeśli mnie zapytasz, myślę, że fajnie jest pozwolić górnikom zmagać się z mnóstwem drogich kart graficznych, których nawet nie mogą się pozbyć. Niepokojące jest jednak to, że Nvidia bardzo skorzystała na boomie kryptograficznym, do tego stopnia, że ​​firma faktycznie przejęła z federalną grzywną Aby spróbować ukryć, w jaki sposób krypto zwiększyło swoje zarobki. Hej, przynajmniej ten koszmar kodowania wreszcie się skończył *drewniane sposoby* i nie ma wątpliwości, że wkrótce wszyscy zobaczymy bardziej rozsądne ceny kart graficznych.

READ  Druga darmowa aktualizacja Metroid Dread jest już dostępna, oto pełne informacje o aktualizacji