6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jon Fingas

Google zwolniło innego badacza AI, który podobno zakwestionował wyniki

Google nadal badacze sztucznej inteligencji wśród krytyki jej pracy. New York Times ona ma Dowiedziałem się Google wypędził świat uczenia maszynowego Satrajit Chatterjee W marcu, krótko po tym, jak wyzywająco odmówiła opublikowania artykułu napisanego przez Chatterjee i innych Poprzednie wyniki Że komputery mogą projektować niektóre elementy chipów wydajniej niż ludzie. Podobno naukowcowi pozwolono współpracować nad artykułem, który zaprzeczył tym twierdzeniom po tym, jak on i jego koledzy autorzy wyrazili zastrzeżenia, ale został odrzucony po tym, jak komitet decyzyjny odrzucił artykuł, a naukowcy mieli nadzieję przekazać sprawę dyrektorowi generalnemu Sundarowi Pichai i radzie Alphabet dyrektorów.

Firma nie wyjaśniła, dlaczego zwolniła Chatterjee, ale poinformowała czasy Została „zakończona, ponieważ”. Stwierdził również, że oryginalny artykuł został „rygorystycznie zbadany” i zrecenzowany, a badanie kwestionujące twierdzenia „nie spełniało naszych standardów”.

Niezależnie od tego, czy nauka się utrzyma, czy nie, wyjście podkreśla trwające starcie między kierownictwem Google a zespołami AI kierującymi wieloma jego projektami. Problemy zaczęły się na dobre, gdy Google Moralny naukowiec Timnit Gebru wystartował W 2020 roku po sporze o papier, z Dwa kolejne podążają w ich ślady. Eskalował z gigantem internetowym Margaret Mitchell skończyła na początku 2021 r. Chociaż Google twierdził, że Mitchell naruszył zasady poufności danych, publicznie krytykował kierownictwo i decyzję o zwolnieniu Jebro. Te separacje doprowadziły do ​​​​doświadczonych inżynierów Opuść firmę I Zgłaszanie naprawNie obejmuje to na poziomie firmy Protesty przeciwko kontraktom wojskowym. Google zbadało zwolnienie Gebru i obiecało wprowadzić zmiany, ale strzelanina w Chatterjee może nie złagodzić napięć.

Nie jest tajemnicą, że Google jest dumny ze swoich badań nad sztuczną inteligencją. Chętnie promuje algorytmy, które mogą przewyższać ludzi w obszarach takich jak projektowanie chipów i Wykrywanie rakai jej pionierem Piksel 6 Telefony są zbudowane wokół Dedykowany procesor nastawiony na sztuczną inteligencję. Ewentualne wady mogą znacząco utrudnić biznesowi Google, nie wspominając o nadszarpnięciu jego reputacji lidera w rozwoju sztucznej inteligencji.

READ  Testowane konsole z serii PS5 i Xbox • Eurogamer.net

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.