7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google zamyka Duplex on the Web

Wkrótce do firmy dołączy kolejna usługa Google . W tym tygodniu gigant wyszukiwania po cichu ogłosił, że zamyka Duplex on the Web. w zauważony wcześniej Firma zauważa, że ​​usługa nie będzie działać po 2022 roku. „Ponieważ nadal ulepszamy Duplex, odpowiadamy na opinie, które słyszeliśmy od użytkowników i programistów na temat tego, jak możemy to ulepszyć” – rzecznik Google powiedział outletowi. „Do końca tego roku zrezygnujemy z usługi Duplex on the Web i całkowicie skupimy się na rozwoju sztucznej inteligencji w technologii głosowej Duplex, która tak bardzo pomaga ludziom każdego dnia”.

Google po raz pierwszy ogłosił Duplex on the Web w jako jego rozwinięcie . Początkowo funkcja została zaprojektowana, aby pomóc użytkownikom Androida kupować bilety do kina. Duplex on the Web dał asystentowi możliwość samodzielnego poruszania się po stronach internetowych. Pod warunkiem, że przechowujesz informacje o swojej karcie kredytowej w Chrome, Asystent poradzi sobie z całą pracowitą pracą związaną z kupowaniem biletów do kina. Google później rozszerzyło tę funkcję, aby chronić użytkowników przed naruszeniami danych online. Czasami możesz go również użyć do sprawdzenia lotów i śledzenia zniżek.

Jeśli chodzi o powód, dla którego Google zamknął Duplex on the Web, Techcrunch Sugeruje się, że może to mieć coś wspólnego z kosztem szkolenia AI do analizowania stron internetowych. Strona pomocy technicznej mówi, że Google używa specjalnego klienta użytkownika do indeksowania witryn wiele razy dziennie. Ponadto wydajność usługi Duplex w sieci może ulec znacznemu pogorszeniu, jeśli administratorzy witryn uniemożliwią robotowi indeksowanie ich treści.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.