24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google w końcu załatało stary bałagan G Suite

Google w końcu załatało stary bałagan G Suite

Prawie pięć miesięcy po ogłoszeniu przez Google zamiaru Uzyskaj starych, bezpłatnych użytkowników G Suite, aby zacząć płacić Jeśli chodzi o ich konta, wygląda na to, że w końcu ma ścieżkę, z której większość ludzi będzie zadowolona. Dla mnie 9do5GoogleDostępna jest teraz bezpłatna opcja, dzięki której użytkownicy mogą nadal korzystać z kont G Suite do użytku osobistego, a ich subskrypcja nie obejmuje dołączania do kolejki piosenki i tańca ani przenoszenia danych między kontami.

w styczniu, ogłosił Google Użytkownicy bezpłatnego G Suite będą musieli zacząć płacić za Google Workspace, jeśli chcą później zachować swoje konto Około dekadę temu Aby utrzymać wolny poziom dziedziczenia. Firma powiedziała, że ​​jeśli użytkownicy nie zdecydują, jakiej kategorii płatnego obszaru roboczego chcą do 1 maja, zostaną automatycznie uaktualnieni na podstawie ich wykorzystania. Później Google powiedział, że masz możliwość konwersji na bezpłatne konto, ale stracisz niektóre funkcje, gdy to zrobisz. Teraz jednak będzie możliwość dalszego korzystania z usługi, która jest dostępna dla osób, które nie korzystają z niej w celach komercyjnych, zgodnie z Dokument pomocy Google.

Wyjaśnienie Google dotyczące ścieżki do użytku osobistego.
zdjęcie: u/AB3DC na Reddicie

Bezpłatna opcja osobistego użytku pozwoli Ci nadal korzystać z dedykowanej domeny z Gmailem, korzystać z bezpłatnych aplikacji Google, takich jak YouTube, Dokumenty i Meet, a także zachować wszystkie dane i zakupy. Zasadniczo wszystko pozostanie takie samo, o ile do 27 czerwca wybierzesz darmową osobistą ścieżkę przejścia. Instrukcje, jak to zrobić, znajdziesz w Dokument pomocy Googlea użytkownik Reddita u/AB3DC ma Opublikuj zrzuty ekranu (Możesz zobaczyć jeden powyżej) na subreddicie GSuiteLegacyMigration pokazujący, jak wyglądałby proces. Google zauważa, że ​​„stara bezpłatna wersja G Suite nie obejmuje wsparcia” i że może „usunąć pewne funkcje biznesowe” z planu w przyszłości.

Osobiście ta „ścieżka skakania”, jak nazywa ją Google, wygląda na to, że powinna była być reklamowana w pierwszej kolejności. Niewiele osób było zadowolonych z poprzedniej wersji planu, zwłaszcza tych, którzy nie byli częścią firmy i korzystali z G Suite za darmo, ponieważ była to dobra opcja dla zaawansowanych użytkowników w tamtym czasie. Przez chwilę wydawało się, że Google zmusi ich do płacenia za funkcje biznesowe, których nigdy nie potrzebowali.

Nie pomogło to, że początkowo ludzie mieli opcje, aby zacząć płacić lub wyeksportować swoje dane i utworzyć nowe konto standardowe. W kwietniu Google Ponownie przesuń termin, ogłosił, że będzie narzędzie, które pozwoliłoby Ci przejść do bezpłatnego konta, ale musiałbyś dołączyć do listy oczekujących i stracisz dostęp do możliwości korzystania z niestandardowej domeny. Mówiąc prościej, wciąż był jakiś ból w dupie (o czym świadczy fakt, że tam pełna sub poświęcony omówieniu przejścia). Wygląda na to, że Google to rozwiązało: jeśli prowadzisz firmę, zapłacisz. Jeśli nie, to nie ma takiej potrzeby.

READ  Round Up: Zapowiedzi są w Pokémon Scarlet i Violet