20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google udostępnia Androida 14 Developer Preview 2

Google udostępnia Androida 14 Developer Preview 2

Android 14 Developer Preview 2 jest teraz udostępniany przed pierwszą wersją beta w przyszłym miesiącu. Kontynuuje prace nad wieloma filarami wsparcia, a w tej wersji pojawia się więcej możliwości.

Pracować nad Prywatność i ochrona Tentpole kontynuuje nowe okno dialogowe w systemie Android 14, w którym „użytkownicy mogą teraz przyznawać aplikacji dostęp tylko do wybranych zdjęć i filmów”

  • Zezwól na dostęp do wszystkich zdjęć: Dostępna jest cała biblioteka wszystkich zdjęć i filmów na urządzeniu
  • Wybierz zdjęcia: Tylko zdjęcia i filmy wybrane przez użytkownika będą tymczasowo dostępne w MediaStore
  • nie pozwalaj: Odmowa dostępu do wszystkich zdjęć i filmów

Oto, co zobaczą użytkownicy końcowi, jeśli aplikacja nie obsługuje Selektora zdjęć, co jest podejściem zalecanym przez Google.

Tymczasem Credential Manager stał się interfejsem API platformy w systemie Android 14. Obsługuje nazwę użytkownika/hasło, logowanie federacyjne (np. Zaloguj się przez Google) i klucze dostępu:

Ma to na celu ułatwienie użytkownikom logowania się za pomocą interfejsów API, które pobierają poświadczenia i przechowują je u dostawców poświadczeń skonfigurowanych przez użytkownika.

Jest też:

  • Najbezpieczniejsze ukryte intencje: „W przypadku aplikacji przeznaczonych dla systemu Android 14 utworzenie zmiennego oczekującego zamiaru z niejawnym zamiarem spowoduje zgłoszenie wyjątku, uniemożliwiając jego użycie do uruchamiania nieoczekiwanych ścieżek kodu. Aplikacje muszą albo sprawić, by oczekujący zamiar był niezmienny, albo wyraźnie określić zamiar Dowiedz się więcej tutaj.
  • Uruchom aktywność w tleAby jeszcze bardziej ograniczyć nieoczekiwane przerwy, Android 14 zapewnia aplikacjom działającym na pierwszym planie większą kontrolę nad możliwością rozpoczynania działań przez aplikacje, z którymi wchodzą w interakcje. W szczególności aplikacje kierowane na Androida 14 muszą mieć uprawnienia do rozpoczynania działań w tle po przesłaniu oczekującego celu lub po przesłaniu oczekującego celu Połącz usługę.

jako część Uprość pracę w tleDP2 „zawiera ulepszenia systemu zarządzania pamięcią Androida w celu poprawy wykorzystania zasobów, gdy aplikacje działają w tle”.

Kilka sekund po przejściu aplikacji do stanu buforowanego praca w tle nie jest dozwolona poza tradycyjnymi interfejsami API cyklu życia aplikacji systemu Android, takimi jak Provider Services, JobScheduler lub WorkManager — co jest szybsze niż w systemie Android 13.

Android 14 umożliwia użytkownikom odrzucanie większej liczby powiadomień (w tym tych z flagą FLAG_ONGOING_EVENT) na odblokowanych urządzeniach mobilnych.

Powiadomień nie będzie można odrzucić, gdy urządzenie jest zablokowane, a słuchacze powiadomień nie będą mogli ich odrzucić. Powiadomienia ważne dla funkcjonalności urządzenia, takie jak powiadomienia dotyczące zasad systemu i urządzenia, pozostaną całkowicie niemożliwe do odrzucenia.

pod Popraw wrażenia z App StoreIstnieją nowe interfejsy API programu PackageInstaller, które korzystnie wpływają na przepływ pracy użytkownika końcowego:

  • Żądanie użytkownikaWstępne zatwierdzenie (): Pozwala odłożyć pobieranie plików APK do momentu zatwierdzenia instalacji
  • setRequestUpdateWłasność(): Pozwala instalatorowi wskazać, że jest odpowiedzialny za przyszłe aktualizacje instalowanej aplikacji
  • setDontKillApp(): metoda, która umożliwia łatwe instalowanie opcjonalnych funkcji aplikacji poprzez dzielenie plików APK podczas korzystania z aplikacji
  • Zainstaluj ograniczenia API: Daje instalatorom sposób na upewnienie się, że aktualizacje aplikacji są przeprowadzane we właściwym czasie, na przykład, gdy aplikacja nie jest używana.
READ  Seria Final Fantasy Pixel Remaster trafi na PS4 i Switcha wiosną 2023 roku

ulepszyć personalizacjaScentralizowane preferencje regionalne w ustawieniach systemowych pozwolą ci dostosować jednostki temperatury, pierwszy dzień tygodnia, a nawet systemy numeracji. Aplikacje będą wtedy mogły korzystać z tych informacji. Na przykład:

Europejczycy mieszkający w USA mogą preferować jednostki temperatury w stopniach Celsjusza, a nie w stopniach Fahrenheita, a aplikacje traktują poniedziałek jako początek tygodnia zamiast domyślnej w USA niedzieli.


Android 14 Developer Preview 2 obrazy systemowe Dostępne dla Pixela 4a 5G, Pixela 5, Pixela 5a, Pixela 6, Pixela 6 Pro, Pixela 6a, Pixela 7, Pixela 7 Pro, a także emulatora Androida. Google miał również do powiedzenia na temat aktualizacji Androida 13 QPR Beta:

Jeśli zamierzasz przenieść się z Wersja beta Androida 13 QPR Jeśli uczestniczysz w programie Developer Preview Androida 14 i nie chcesz czyścić urządzenia, zalecamy przejście do Developer Preview 2 już teraz. W przeciwnym razie mogą wystąpić okresy, w których wersja Beta Androida 13 ma nowszą datę kompilacji, co uniemożliwi przejście bezpośrednio do Androida 14 Developer Preview bez czyszczenia danych.

DP2 (UPP2.230217.004) z poprawką bezpieczeństwa z marca 2023 r. Oficjalnie „Tylko dla programistów i nieprzeznaczony do użytku codziennego lub konsumenckiego”. Jest dostępny tylko przez ręczne pobieranie i flashowanie / ładowanie boczne dzisiaj, z publiczną wersją beta Androida później w kwietniu. Jeśli potrzebujesz pomocy, oto nasz kompletny przewodnik dotyczący instalacji Androida 14.

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości: