23 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google udostępnia Androida 14 Developer Preview 2

Android 14 Developer Preview 2 jest teraz udostępniany przed pierwszą wersją beta w przyszłym miesiącu. Kontynuuje prace nad wieloma filarami wsparcia, a w tej wersji pojawia się więcej możliwości.

Pracować nad Prywatność i ochrona Tentpole kontynuuje nowe okno dialogowe w systemie Android 14, w którym „użytkownicy mogą teraz przyznawać aplikacji dostęp tylko do wybranych zdjęć i filmów”

  • Zezwól na dostęp do wszystkich zdjęć: Dostępna jest cała biblioteka wszystkich zdjęć i filmów na urządzeniu
  • Wybierz zdjęcia: Tylko zdjęcia i filmy wybrane przez użytkownika będą tymczasowo dostępne w MediaStore
  • nie pozwalaj: Odmowa dostępu do wszystkich zdjęć i filmów

Oto, co zobaczą użytkownicy końcowi, jeśli aplikacja nie obsługuje Selektora zdjęć, co jest podejściem zalecanym przez Google.

Tymczasem Credential Manager stał się interfejsem API platformy w systemie Android 14. Obsługuje nazwę użytkownika/hasło, logowanie federacyjne (np. Zaloguj się przez Google) i klucze dostępu:

Ma to na celu ułatwienie użytkownikom logowania się za pomocą interfejsów API, które pobierają poświadczenia i przechowują je u dostawców poświadczeń skonfigurowanych przez użytkownika.

Jest też:

  • Najbezpieczniejsze ukryte intencje: „W przypadku aplikacji przeznaczonych dla systemu Android 14 utworzenie zmiennego oczekującego zamiaru z niejawnym zamiarem spowoduje zgłoszenie wyjątku, uniemożliwiając jego użycie do uruchamiania nieoczekiwanych ścieżek kodu. Aplikacje muszą albo sprawić, by oczekujący zamiar był niezmienny, albo wyraźnie określić zamiar Dowiedz się więcej tutaj.
  • Uruchom aktywność w tleAby jeszcze bardziej ograniczyć nieoczekiwane przerwy, Android 14 zapewnia aplikacjom działającym na pierwszym planie większą kontrolę nad możliwością rozpoczynania działań przez aplikacje, z którymi wchodzą w interakcje. W szczególności aplikacje kierowane na Androida 14 muszą mieć uprawnienia do rozpoczynania działań w tle po przesłaniu oczekującego celu lub po przesłaniu oczekującego celu Połącz usługę.

jako część Uprość pracę w tleDP2 „zawiera ulepszenia systemu zarządzania pamięcią Androida w celu poprawy wykorzystania zasobów, gdy aplikacje działają w tle”.

Kilka sekund po przejściu aplikacji do stanu buforowanego praca w tle nie jest dozwolona poza tradycyjnymi interfejsami API cyklu życia aplikacji systemu Android, takimi jak Provider Services, JobScheduler lub WorkManager — co jest szybsze niż w systemie Android 13.

Android 14 umożliwia użytkownikom odrzucanie większej liczby powiadomień (w tym tych z flagą FLAG_ONGOING_EVENT) na odblokowanych urządzeniach mobilnych.

Powiadomień nie będzie można odrzucić, gdy urządzenie jest zablokowane, a słuchacze powiadomień nie będą mogli ich odrzucić. Powiadomienia ważne dla funkcjonalności urządzenia, takie jak powiadomienia dotyczące zasad systemu i urządzenia, pozostaną całkowicie niemożliwe do odrzucenia.

pod Popraw wrażenia z App StoreIstnieją nowe interfejsy API programu PackageInstaller, które korzystnie wpływają na przepływ pracy użytkownika końcowego:

  • Żądanie użytkownikaWstępne zatwierdzenie (): Pozwala odłożyć pobieranie plików APK do momentu zatwierdzenia instalacji
  • setRequestUpdateWłasność(): Pozwala instalatorowi wskazać, że jest odpowiedzialny za przyszłe aktualizacje instalowanej aplikacji
  • setDontKillApp(): metoda, która umożliwia łatwe instalowanie opcjonalnych funkcji aplikacji poprzez dzielenie plików APK podczas korzystania z aplikacji
  • Zainstaluj ograniczenia API: Daje instalatorom sposób na upewnienie się, że aktualizacje aplikacji są przeprowadzane we właściwym czasie, na przykład, gdy aplikacja nie jest używana.
READ  Pięć kolejnych gier wkrótce opuści Xbox Game Pass (15 stycznia)

ulepszyć personalizacjaScentralizowane preferencje regionalne w ustawieniach systemowych pozwolą ci dostosować jednostki temperatury, pierwszy dzień tygodnia, a nawet systemy numeracji. Aplikacje będą wtedy mogły korzystać z tych informacji. Na przykład:

Europejczycy mieszkający w USA mogą preferować jednostki temperatury w stopniach Celsjusza, a nie w stopniach Fahrenheita, a aplikacje traktują poniedziałek jako początek tygodnia zamiast domyślnej w USA niedzieli.


Android 14 Developer Preview 2 obrazy systemowe Dostępne dla Pixela 4a 5G, Pixela 5, Pixela 5a, Pixela 6, Pixela 6 Pro, Pixela 6a, Pixela 7, Pixela 7 Pro, a także emulatora Androida. Google miał również do powiedzenia na temat aktualizacji Androida 13 QPR Beta:

Jeśli zamierzasz przenieść się z Wersja beta Androida 13 QPR Jeśli uczestniczysz w programie Developer Preview Androida 14 i nie chcesz czyścić urządzenia, zalecamy przejście do Developer Preview 2 już teraz. W przeciwnym razie mogą wystąpić okresy, w których wersja Beta Androida 13 ma nowszą datę kompilacji, co uniemożliwi przejście bezpośrednio do Androida 14 Developer Preview bez czyszczenia danych.

DP2 (UPP2.230217.004) z poprawką bezpieczeństwa z marca 2023 r. Oficjalnie „Tylko dla programistów i nieprzeznaczony do użytku codziennego lub konsumenckiego”. Jest dostępny tylko przez ręczne pobieranie i flashowanie / ładowanie boczne dzisiaj, z publiczną wersją beta Androida później w kwietniu. Jeśli potrzebujesz pomocy, oto nasz kompletny przewodnik dotyczący instalacji Androida 14.

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości: