9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google Stadia zostanie zamknięte w styczniu 2023 r.

Google Stadia zostanie zamknięte w styczniu 2023 r.

Google zamyka Stadia, swoją usługę gier w chmurze. Usługa będzie dostępna dla graczy do 18 stycznia 2023 r. Google zwróci wszystkie urządzenia Stadia kupione w Google Store, a także wszystkie gry i dodatkowe treści zakupione w Stadia Store. Google spodziewa się, że te zwroty zostaną zrealizowane w połowie stycznia.

„Kilka lat temu uruchomiliśmy również usługę gier konsumenckich, Stadia” – powiedział wiceprezes i dyrektor generalny Stadia, Phil Harrison. W poście na blogu. „Podejście Stadia do strumieniowania gier konsumenckich opierało się na solidnych podstawach technologicznych, ale nie zyskało tak dużej popularności wśród użytkowników, jak się spodziewaliśmy, więc podjęliśmy trudną decyzję o zakończeniu świadczenia usługi strumieniowania Stadia”. Pracownicy zespołu Stadia zostaną rozdzieleni do innych części firmy.

Stadia, z naszej wstępnej recenzji w 2019 roku.
Fot. Amelia Holowaty Krales/The Verge

Harrison mówi, że Google widzi możliwości zastosowania technologii Stadia w innych częściach Google, takich jak YouTube, Google Play i działania w rozszerzonej rzeczywistości, a firma planuje również „udostępnić ją naszym partnerom branżowym, co jest zgodne z tym, co widzimy przyszłość branży gier” – napisał.

Google wyszczególnił niektóre z bardziej precyzyjnych punktów końcowych w FAQ. Zwroty będą dokonywane automatycznie w sklepach Google i Stadia i nie będziesz musiał zwracać żadnego urządzenia. Subskrypcje Stadia Pro będą Nie Masz prawo do zwrotu pieniędzy, ale nie zostaniesz obciążony w okresie zamknięcia i będziesz mieć dostęp do gier, które mogłeś wykorzystać jako użytkownik pro, dopóki wszystko nie zostanie zakończone. Google zamknął Sklep Stadia, więc nie możesz kupować gier ani dokonywać transakcji w grach.

Stadia od samego początku borykała się z plotkami o jej praktycznym upadku

Pisanie było na ścianie w Stadia już od jakiegoś czasu, ostatnio, gdy Logitech ogłosił w zeszłym tygodniu swoją nową przenośną grę w chmurze, a Stadia była jedną z niewielu usług gier w chmurze, o których nie wspomniano. Ale Stadia od samego początku boryka się z plotkami o jej praktycznym upadku. Google zabijał projekty zaledwie kilka lat po jego uruchomieniu, a Stadia, usługa gier w chmurze firmy z kilkoma powiązaniami w branży gier, wydawała się być głównym kandydatem do wczesnego upadku.

W zeszłym roku krążyły plotki, że zostanie zamknięta po tym, jak liczba gier wydanych na platformę spadnie, a firma zamknęła własne studia tworzenia gier. Kiedy te plotki pojawiły się ponownie w tym roku, Google nalegał Że Stadia nie została zamknięta. „Możemy zapewnić, że zawsze pracujemy nad wprowadzeniem większej liczby świetnych gier na platformę i Stadia Pro” Firma powiedziała w tweecie. Co było prawdą… nawet dzisiaj.

READ  Nintendo ujawnia kolejną grę na N64 dla Switch Online + Expansion Pack