3 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Godzina dla Ziemi: dlaczego ludzie na całym świecie wyłączają dziś światło

Godzina dla Ziemi: dlaczego ludzie na całym świecie wyłączają dziś światło

Czym jest godzina dla ziemi?

Godzina dla Ziemi to coroczna tradycja zapoczątkowana przez World Wildlife Fund (WWF) w 2007 roku w Sydney w Australii w celu podniesienia świadomości na temat zmian klimatycznych. Uczestnicy w Ponad 190 krajów W sobotę wyłączą światła na godzinę.
Światowe zabytki – w tym Opera w Sydney, Brama Indii, Beijing Phoenix Center w Chinach, Brama Brandenburska w Niemczech, Koloseum we Włoszech, Empire State Building w USA, Chrystus Odkupiciel w Brazylii – Zgasną swoje światła Aby pokazać wsparcie dla kampanii.

Jaki jest cel Godziny dla Ziemi?

WWF opisuje to wydarzenie jako symbol „jedności” i „nadziei” na zrównoważoną przyszłość.

„Godzina dla Ziemi ma na celu podniesienie świadomości i wywołanie globalnych rozmów na temat ochrony przyrody, radzenia sobie z kryzysem klimatycznym i wspólnej pracy nad kształtowaniem lepszej przyszłości dla nas wszystkich”, mówi WWF w strona godziny dla Ziemi.
Kampania Godzina dla Ziemi zaowocowała innymi działaniami związanymi z łagodzeniem zmian klimatycznych. Na przykład ugandyjski oddział World Wildlife Fund utworzył pierwszy oddział Godzina dla Ziemi Las 2013. Również, Argentyna wykorzystała swoją kampanię Godzina dla Ziemi 2013, aby pomóc w uchwaleniu senackiego projektu ustawy dla chronionego obszaru morskiego o powierzchni 3,4 miliona hektarów (8,4 miliona akrów) w tym kraju.Według World Wide Fund for Nature.

Jak mogę wziąć udział?

Godzinę dla Ziemi możesz oznaczyć, wyłączając światła od 20:30 do 21:30 w lokalnej strefie czasowej.

Sugeruje oficjalną stronę Godziny dla Ziemi Siedem sposobów, w jakie fani mogą zgasić światław tym ponowne połączenie z naturą i uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach Godziny dla Ziemi w ich społecznościach.

WWF zaleca również zwolennikom „podejmowania działań po godzinie, niezależnie od tego, czy wspierają lokalny projekt WWF, uczestniczą w kampaniach Godziny dla Ziemi w ich kraju, czy też rozpoczynają ruch w swojej społeczności”.

READ  Partia Konserwatywna Borisa Johnsona ponosi kolejną porażkę wyborczą. wykończenie krzesła na imprezę