20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

GM informuje o wysokiej sprzedaży, ale mówi, że jest przygotowany na możliwą recesję

GM informuje o wysokiej sprzedaży, ale mówi, że jest przygotowany na możliwą recesję

General Motors poinformował we wtorek o gwałtownym spadku zysków, ale był on spowodowany wirusem Covid domknięcia W Chinach, jeden z największych rynków, i inne problemy z łańcuchem dostaw. Producent samochodów faktycznie zaksięgował nieoczekiwany dochód.
Ale dyrektorzy powiedzieli, że pomimo dużego popytu, firma jest przygotowana na wypadek, gdyby gospodarka amerykańska lub światowa wpadła w sedno Recesjaczego obawia się coraz więcej ekonomistów.
„Podczas gdy popyt pozostaje silny, z pewnością rosną obawy o gospodarkę” – powiedziała w komentarzach dla inwestorów prezes Mary Barra. Powiedziała, że ​​firma przygotowuje się na potencjalny kryzys, obniżając wydatki uznaniowe i Zmniejszenie zatrudnienia.

„Opracowaliśmy również kilka scenariuszy deflacyjnych i jesteśmy gotowi podjąć celowe działania, gdy jest to konieczne” – powiedziała.

Recesje zwykle prowadzą do załamania popytu na nowe samochody i szkodzą branży motoryzacyjnej. Najnowsze badanie członków przeprowadzone przez National Association for Business Economics opublikowane w poniedziałek wykazało, że: 43% uważa, że ​​w USA nastąpi recesja W ciągu najbliższych 12 miesięcy bardziej prawdopodobne niż nie. To wzrost z zaledwie 13%, którzy tak myśleli w kwietniu.

Dyrektor finansowy Paul Jacobson powiedział w odpowiedzi na pytania mediów, że GM nie widzi jeszcze żadnych oznak recesji, biorąc pod uwagę duży popyt na nowe samochody.

„Nie widzimy niczego, co wskazuje na jakiekolwiek problemy w najbliższym czasie, ale musimy być świadomi hałasu, który tam jest i tego, co widzą inni” – powiedział. „Będziemy bardzo zwinni i bardzo inteligentni i zareagujemy na to”.

Tesla ogłosiła niedawno plany Zatrudnianie pracowników etatowychWynika to częściowo z tego, że dyrektor generalny Elon Musk powiedział, że maczuję się bardzo źleo perspektywach gospodarczych. i nowo Bloomberg W raporcie stwierdzono, że Ford planuje również obniżyć pensje. Ford powiedział, że nie będzie komentował „spekulacji”. Jednak Jacobson powiedział, że GM „w tej chwili nie prowadzi żadnych scenariuszy, w których rozważamy zwolnienia”.

Jacobson nie miałby zdania na temat szans na recesję w przyszłym roku, mówiąc: „Nie lubię wchodzić w perspektywę prognozowania. Naszym zadaniem jest reagowanie, planowanie i przygotowywanie się”.

READ  Sam Bankman Fried zdalnie kwestionuje zeznania ukraińskiej ofiary FTX

Powiedział, że wszystkie dane dotyczące jego klientów, w tym raporty kredytowe GM Financial, pokazują dużą siłę wśród amerykańskich konsumentów i stłumiony popyt na samochody.

Dodał: „Ale my monitorujemy sprawę i upewnimy się, że zmodyfikujemy pracę tak, jak potrzebujemy”.

GM próbował uspokoić inwestorów, mówiąc, że pomimo obaw ekonomicznych spodziewa się osiągnąć założony przez niego całoroczny cel zysku.

„Czujemy się naprawdę dobrze” – powiedział Jacobson. „Czujemy, że jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć rok, w którym jesteśmy [forecast] na początku roku.”

Spadek zysku pomimo zwiększonych przychodów

za drugi kwartał, GM (GM) Wykazał skorygowany zysk w wysokości 1,7 miliarda dolarów, w porównaniu z 2,9 miliarda dolarów rok wcześniej, i o 60 milionów mniej niż oczekiwano.

Ale przychody wzrosły o 1,6 miliarda dolarów do 35,8 miliarda dolarów, z łatwością przekraczając oczekiwania, które wymagały niższych przychodów. Liczba samochodów sprzedanych na całym świecie przez dealerów i dystrybutorów GM pozostała mniej więcej na poziomie sprzedaży w pierwszym kwartale, ale spadła o 19% do 1,4 miliona w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ograniczona podaż samochodów i silny popyt, zwłaszcza w Ameryce Północnej, spowodowały wzrost cen. Silne środowisko cenowe dodało 1,8 miliarda dolarów do wyników firmy za kwartał.

Część spadku liczby sprzedanych samochodów była spowodowana blokadą w Chinach, a część wynikała z utrzymujących się niedoborów chipów komputerowych i innych potrzebnych materiałów eksploatacyjnych. Firma zbudowała w tym kwartale 95 000 pojazdów, ale nie mogła ich ukończyć z powodu braku części zamiennych. Około 75% z nich to pełnowymiarowe pickupy i SUV-y, które są najbardziej dochodowymi pojazdami General Motors. Jacobson powiedział, że firma spodziewa się ukończyć i sprzedać te pojazdy w drugiej połowie roku i już w tym miesiącu robi postępy.

„Myśleliśmy, że w tym kwartale będziemy produkować więcej pojazdów” – powiedział. „Prawie wszystkie te pojazdy powrócą w drugiej połowie roku”.

Blokada Covid w Chinach ograniczyła produkcję w chińskich fabrykach i podniosła sprzedaż w kraju do poziomu blisko przystanku. Chiny były w ostatnich latach największym rynkiem GM, chociaż w ubiegłym kwartale sprzedaż w USA przewyższyła sprzedaż w Chinach.

GM stracił 87 milionów dolarów w Chinach, to pierwsza strata od początku 2020 roku na początku pandemii.

Akcje GM (GM) Po raporcie była nieco niższa w handlu przedrynkowym.