30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Głodny księżyc tej nocy!  Dlaczego pełnia księżyca 24 lutego nazywana jest także księżycem śnieżnym lub księżycem dziecka?

Głodny księżyc tej nocy! Dlaczego pełnia księżyca 24 lutego nazywana jest także księżycem śnieżnym lub księżycem dziecka?

Nazwij go „Śnieżnym Księżycem”, „Głodowym Księżycem” lub „Małym Księżycem” – druga pełnia księżyca w lutym 2024 r. ma wiele nazw. Pełnia księżyca pojawi się 24 lutego. Według NASA następna pełnia Księżyca będzie miała miejsce rankiem w sobotę 24 lutego 2024 r. „pojawi się naprzeciw Słońca (na długości geograficznej Ziemi) o godzinie 7:30 czasu wschodniego”.

Ta pełnia księżyca ma miejsce, gdy księżyc znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Live Science donosi, że „śnieżny księżyc” będzie najmniejszym w roku, ponieważ wzejdzie o zmierzchu w sobotę.

Przeczytaj także: Zimny ​​Księżyc 2023: co to jest i kiedy zobaczyć ostatnią pełnię księżyca

Space.com wyjaśniło, że Księżyc jest oświetlony przez większość czasu światłem słonecznym. „Czasami orbita Księżyca przenosi go w cień Ziemi. Lutowa pełnia Księżyca wyjdzie z cienia Ziemi, ponieważ orbita Księżyca jest nachylona o pięć stopni w stosunku do płaszczyzny orbity Ziemi, więc Ziemia nie znajdzie się bezpośrednio pomiędzy Słońca i Księżyca” – czytamy w raporcie.

Przeczytaj także: Świąteczny Zimny ​​Księżyc 2023: Kiedy i gdzie zobaczyć ostatni pełny rok

Z tego powodu tę pełnię księżyca nazywano kilkoma imionami

Pełnia księżyca 24 lutego nazywana jest „miniksiężycem” lub „miniksiężycem”, ponieważ „jest to zaledwie jeden dzień przed apogeum (kiedy Księżyc znajduje się najdalej od Ziemi na tej orbicie) i jest to miniksiężyc, który jest przeciwny” Superksiężyc, NASA Powiedział.

Przeczytaj także: Dlaczego ta pełnia księżyca nazywana jest księżycem truskawkowym? Oto kilka innych nazw, które powinieneś znać

Pochodzenie nazwy „Śnieżny Księżyc” sięga lat trzydziestych XX wieku, kiedy w „Almanachu rolników stanu Maine” zaczęto publikować „indyjskie” nazwy pełni księżyca. Według tego kalendarza lutowa pełnia księżyca została nazwana przez plemiona północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych „Księżycem Śniegu” lub „Księżycem Burzy” ze względu na obfite opady śniegu w tym sezonie.

READ  Naukowcy testują kontrowersyjną teorię emisji blazarów

NASA powiedziała: „Złe warunki pogodowe i silne burze śnieżne utrudniały polowanie, dlatego księżyc ten nazywano także Księżycem Głodu”.

Przeczytaj także: Superksiężyc: Największy i najjaśniejszy księżyc 2023 roku

Niektórzy wymieniają także Wilczy Księżyc jako staroeuropejską nazwę tej pełni księżyca. Inną europejską nazwą jest Świecowy Księżyc, kojarzony z Gromnicznym przypadającym 2 lutego, chociaż może to odnosić się również do pełni księżyca z zeszłego miesiąca, która była bliżej Gromnicznego.

Otwórz świat korzyści! Od przydatnych biuletynów po śledzenie zapasów w czasie rzeczywistym, najświeższe informacje i spersonalizowany kanał informacyjny – wszystko jest tutaj, za jednym kliknięciem! Zaloguj się teraz!