6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gigabyte RTX 4090 jest już w sprzedaży w Hongkongu, na dwa tygodnie przed premierą

Gigabyte RTX 4090 jest już w sprzedaży w Hongkongu, na dwa tygodnie przed premierą

Gigabyte RTX 4090 GAMING OC na sprzedaż

Wydaje się, że zakaz sprzedaży nie dotyczy sprzedawców ulicznych w Hongkongu.

Komuś udało się kupić kartę graficzną RTX 4090 od Gigabyte na ponad dwa tygodnie przed oficjalną premierą. Normalnie nie zobaczylibyśmy wkrótce w sprzedaży procesorów graficznych nowej generacji, ale może to potwierdzić, że partnerzy od płyt głównych NVIDII mają już spory zapas kart czekających na klientów.

Gigabyte RTX 4090 Gaming OC, źródło: Likhg

W tym tygodniu partnerzy zarządu zaczęli dopiero wysyłać próbki testowe RTX 4090, które wkrótce powinny dotrzeć do recenzentów. Według naszych źródeł, niektóre media już otrzymały swoje karty, w tym NVIDIA Founders Edition. Co bardzo ważne, ani recenzenci, ani wcześni klienci nie będą jeszcze mogli korzystać z tych kart.

NVIDIA nie wydała jeszcze sterownika, który zapewnia pełną funkcjonalność i wydajność. Ten sterownik zostanie udostępniony publicznie dopiero 12 października, kiedy karta zostanie oficjalnie wydana. Jednak tylko dlatego, że szybko kupiłeś tę kartę, bez tego sterownika nie byłoby szans, żeby działała. Dla dziennikarzy ten sterownik będzie dostępny jeszcze w tym tygodniu.

Gigabyte RTX 4090 Gaming OC, źródło: Likhg

Podobnie jak każda karta RTX 4090, ten model jest wyposażony w poczwórny zasilacz 8-pinowy na 16-pinowy, odblokowujący ponad 450 watów mocy. Sama karta zawiera najnowszą architekturę NVIDIA Ada Lovelace opartą na technologii przetwarzania TSMC 4N. RTX 4090 jest wyposażony w procesor graficzny AD102 z 16 384 rdzeniami CUDA i 24 GB pamięci GDDR6X.

Gigabyte RTX 4090 Gaming OC, źródło: Likhg

Aktualizacja: Mówi się, że karta, o której mowa, sprzedaje się teraz za około 20 000 HK (2 548 USD), o około 1000 USD więcej niż sugerowana cena producenta w USA.

READ  The Sims 4 będzie darmowe na zawsze

Gigabyte RTX 4090 Gaming OC, źródło: karuzela

źródło: LubięHK

Wielkie dzięki dla ZirconZer0 za radę!