26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Genetycznie zmodyfikowane rośliny doniczkowe tutaj

Genetycznie zmodyfikowane rośliny doniczkowe tutaj

Francuska firma biotechnologiczna chce dosłownie oczyścić powietrze. Neoplants wprowadziło pod koniec zeszłego roku własne genetycznie zmodyfikowane rośliny, reklamując zdolność rośliny do metabolizowania zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach, których często brakuje tradycyjnym oczyszczaczom powietrza, donosi MIT. Przegląd technologii. Zanieczyszczenia, znane jako lotne związki organiczne (LZO), są często emitowane z takich źródeł, jak farby, piece gazowe i materiały budowlane. Neoplants twierdzi, że ich innowacyjny rodzaj pothos, zwany Neo P1, oprócz tego, że jest wytrzymałą i estetycznie atrakcyjną rośliną doniczkową, zapewnia znaczną poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach.

Współzałożyciel Neoplants, Patrick Turby, wyjaśnił „dwutorowe podejście” firmy do przeglądu technologii. Najpierw trzeba zmodyfikować sposób, w jaki roślina metabolizuje składniki odżywcze, dodając nowe geny, które powodują, że roślina wytwarza nowe enzymy, które pomagają wchłaniać lotne związki organiczne. Pozwala to zanieczyszczeniu faktycznie pomóc w tworzeniu dodatkowej materii roślinnej, która rozpoczyna cykl stale rosnącego wchłaniania zanieczyszczeń. Następnie proces Neoplant dodaje szczepy bakterii, które pomagają przekształcać toksyczne substancje, takie jak benzen i toluen, w podtrzymujące życie aminokwasy i cukry.

na tym strona internetowaFirma twierdzi, że te zmiany sprawiają, że Neo P1 „jest odpowiednikiem do 30 zwykłych roślin doniczkowych pod względem oczyszczania powietrza”. Przewodowy Należy zauważyć, że testy terenowe poza laboratorium są duże w stosunku do tej przechwałki. Nowy Atlas Dodaje, że Neo P1 jest dostępny w specjalnie zaprojektowanej glebie doniczkowej wzbogaconej biowęglem, rodzajem węgla drzewnego, który – wraz z suplementami o nazwie Neoplants Power Drops – może pomóc w rozmnażaniu pożytecznych mikroorganizmów. Turby powiedział MIT, że chociaż jego firma zaczynała od roślin doniczkowych, wierzy, że pewnego dnia ta technologia może pomóc całemu światu. „Byłbym rozczarowany”, mówi, „gdyby na Księżycu znajdowała się roślina, która nie była Nową Planetą”. (Przeczytaj więcej historii o czystym powietrzu.)

READ  Fan Jeffa Jarretta „Sweat Equity” za uruchomienie gry wideo AEW Fight Forever