14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gdy film ożywia spuściznę Elvisa, Presleyowie walczą o jego majątek

Gdy film ożywia spuściznę Elvisa, Presleyowie walczą o jego majątek

Transakcja zapłaciła około 50 milionów dolarów w gotówce. Zgodnie z dokumentami sądowymi Promenade Trust otrzymał również 25 milionów dolarów w kapitale własnym firmy rozrywkowej Sillermana, CKX, oraz 22 miliony dolarów w ramach umorzenia długów. Presley Family Trust zachował pozostałe 15 procent Elvis Presley Enterprises i główny dom Graceland, który w 2021 roku wyceniono na 5,6 miliona dolarów. Trust wydzierżawił dom i jego główne artefakty firmie Elvis Presley Enterprises na podstawie długoterminowej umowy.

w roku 2013Sillerman sprzedał Elvis Presley Enterprises firmie Authentic Brands Group we współpracy z Joelem Weinshankerem, który obecnie prowadzi Graceland. Trzy lata później Sillerman Inc Ogłoszono upadłośćczyniąc akcje CKX Lisy Marie prawie bezwartościowymi, zgodnie z dokumentami sądowymi.

Do tego czasu 50 milionów dolarów w gotówce, które otrzymało zaufanie Lisy Marie, również prawie zniknęło, wydane na rzeczy takie jak dom w Anglii za 9 milionów dolarów. W dokumentach sądowych Lisa Marie obwiniała Siegela za pozwolenie na ten zakup i powiedziała, że ​​wzbogacił się na wygórowanych opłatach i nie zwrócił jej uwagi na trudną sytuację finansową.

„Do 2016 roku Siegel wymazał prawie wszystkich pozostałych zarządzających funduszami powierniczymi” – głosi jej pozew. „Fundusz ma 14 000 USD w gotówce i ponad 500 000 USD zadłużenia na kartach kredytowych”.

Tymczasem projekty Elvisa Presleya wciąż posuwały się naprzód. W zeszłym roku zebrała 110 milionów dolarów, z czego co najmniej 80 milionów dolarów pochodziło z operacji w Graceland, a 5 milionów dolarów pochodziło ze sprzedaży praw filmowych Baza Luhrmanna, według szacunków podanych przez Graceland. Forbesa Potwierdzone przez dwie osoby zaznajomione ze sprawami finansowymi firmy.

Oprócz 1,25 miliona dolarów, które otrzymała w zeszłym roku od trustu, Lisa Marie zgłosiła otrzymywanie miesięcznego wynagrodzenia w wysokości około 4300 dolarów jako pracownik Graceland, zgodnie z dokumentacją finansową. (W swoim pozwie przeciwko Siegelowi z 2018 roku adwokaci Lisy Marie skarżyli się, że firma Elvisa Presleya przez lata zabierała Priscilli roczną pensję w wysokości 900 000 dolarów).

READ  Steven Spielberg krytycznie odnosi się do rewizji starszych filmów dla współczesnej publiczności