26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Igor Bonifacic

GameStop pozwala komuś sprzedać swoje zdjęcie NFT wskazujące 9/11

Niecałe dwa tygodnie po wydaniu wersji beta, Rynek NFT GameStop Już budzi kontrowersje. Wśród NFT wymienionych na platformie znajduje się grafika o nazwie „upadek człowieku„to było . Nie ma w tym nic złego, referencje NFT Jedno z najbardziej znanych zdjęć Od początku XXI wieku. „Upadający człowiek” jest częścią serii zdjęć wykonanych przez Agencja prasowa Fotoreporter Richard Drew rankiem 11 września 2001 r. Spośród 2753 osób, które zginęły tego dnia wewnątrz i wokół World Trade Center, co najmniej 100 zginęło, gdy wieże wciąż stały.

„To prawdopodobnie spadło ze stacji MIR”, mówi opis NFT, odnosząc się do wycofanej z eksploatacji rosyjskiej stacji kosmicznej. Twórca grafiki sprzedaje dwie różne wersje „Falling Man”, z niższą ceną wynoszącą 0,65 Ethereum lub około 990 USD. takie jak Web3 działa świetnie Wskazuje, że GameStop prowadzi rynek regulowany dla NFT. Artyści muszą złożyć wniosek i przejść proces weryfikacji, zanim będą mogli zaoferować swoje tokeny na sprzedaż. Firma przejmuje 2,25 proc. sprzedaży. GameStop nie odpowiedział od razu na prośbę Engadget o komentarz.

Kradzież dzieł sztuki to poważny problem w przestrzeni NFT. Na platformach takich jak OpenSea, gdzie ludzie mogą wydawać tokeny za darmo, . Chociaż można argumentować, że „Upadający człowiek” nie mieści się w tych kategoriach i że artyści powinni mieć swobodę wskazywania dzieł i tragedii z przeszłości, prawdą jest również, że ta NFT bagatelizuje los Upadającego Człowieka, skracając jego ostatnie chwile do czegoś który jest sprzedawany dla zysku.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.