6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

FTC nie prowadzi obecnie „merytorycznych” negocjacji z Microsoftem

Chociaż Federalna Komisja Handlu rządu Stanów Zjednoczonych (zwana dalej FTC) zatwierdziła udział pracowników w negocjacjach ugodowych z firmą Microsoft w sprawie trwających starań o zakup Activision Blizzard, „w tej chwili nie ma żadnych merytorycznych dyskusji„ między stronami ”.

To pochodzi od adwokata FTC, Jamesa Weingartena, który we wtorek brał udział w rozprawie przedprocesowej, aby się kłócić Microsoft proponował przejęcie Activision Blizzard Za 69 miliardów dolarów pobił rekord.

Konkurs Newscast Eurogamer 2022!

W grudniu FTC ujawniła swój zamiar Zapobiec przejęciu Activision Blizzard przez Microsofttwierdząc, że gdyby pozwolono na zawarcie umowy, umożliwiłoby to firmie stłumienie konkurencji w branży gier.

„Microsoft już pokazał, że może i będzie wstrzymywać treści przed swoimi konkurentami w grach” – stwierdziła wówczas Holly Vidova, dyrektor ds. poprzednie przejęcie firmy ZeniMax przez Microsoft.

W tym przypadku FTC odniosła się do wcześniejszej decyzji Microsoftu, aby gry od jej spółek zależnych — a mianowicie Starfield i Redfall — były dostępne wyłącznie na sprzęcie firmy Microsoft, pomimo wcześniejszego podkreślania europejskim organom regulacyjnym, że nie ma zachęty do blokowania gier z konkurencyjnych konsol.

„Staramy się uniemożliwić Microsoftowi przejęcie kontroli nad wiodącym niezależnym studiem gier i wykorzystanie go do zaszkodzenia konkurencji na dynamicznych i szybko rozwijających się rynkach gier” – kontynuuje oświadczenie Fedova.

Jednak Microsoft odrzucił twierdzenia FTC, że to przejęcie byłoby antykonkurencyjne. Rzeczywiście, w odpowiedzi na pozew, ww Właściciel platformy nazwał posunięcie niekonstytucyjne przez Federalną Komisję Handlustwierdzając, że w szczególności naruszył prawo do rzetelnego procesu wynikające z Piątej Poprawki.

Dlatego wciąż jest to gra oczekująca, aby zobaczyć, czy obie strony mogą dojść do jakiegoś porozumienia przed skierowaniem sprawy do sądu. Według Weingartena agencja nie ma „w tej chwili” planów, aby tak się stało.

READ  Google zwolniło innego badacza AI, który podobno zakwestionował wyniki