1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Flydubai rozszerza swoją siatkę połączeń w Polsce do trzech kierunków

Flydubai rozszerza swoją siatkę połączeń w Polsce do trzech kierunków

Dubaj – linie lotnicze flydubai z siedzibą w Dubaju ogłosiły uruchomienie lotów do Poznania w Polsce od 29 października, stając się pierwszym przewoźnikiem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich obsługującym bezpośrednie loty z Dubaju.

Uruchomienie trzytygodniowego połączenia Flydubai do Poznania poszerza siatkę przewoźnika w Polsce o trzy kierunki, w tym Kraków i stołeczną Warszawę. Loty do Portu Lotniczego Poznań (POZ) odbywają się z Terminalu 2 Dubai International (DXB) w środy, piątki i niedziele. flydubai obsługuje codzienne połączenie do Warszawy i co pięć tygodni do Krakowa, które od 26 czerwca 2023 r. wzrośnie do połączenia codziennego.

Ghaith Al Ghaith, dyrektor generalny Flydubai, powiedział: „Od czasu rozpoczęcia działalności w 2018 roku wraz z uruchomieniem lotów do Krakowa, obserwujemy rosnący popyt na podróże między ZEA a Polską. Cieszymy się, że nasza sieć rozszerzy się do trzech punktów wraz z uruchomieniem lotów do Poznania, co da naszym pasażerom więcej możliwości podróżowania do Polski i otworzy możliwości dla większego handlu i turystyki. flydubai jest zaangażowana w promowanie komunikacji międzykulturowej i czekamy na wzmocnienie więzi dwa kraje.

W 2022 r. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Polska wzmocniły swoje relacje wspólnym planem gospodarczym mającym na celu promowanie dwustronnego handlu i możliwości inwestycyjnych między obydwoma krajami, współpracę w sektorach obejmujących energię odnawialną, zaawansowane technologie, rolnictwo, transport i turystykę.

Komentując ogłoszenie o uruchomieniu połączenia, prezes Portu Lotniczego Poznań Kreszkore Bykowski powiedział: Zapowiedź Flydubai o uruchomieniu bezpośrednich połączeń między Poznaniem a Dubajem jest kamieniem milowym w rozwoju siatki połączeń z Portu Lotniczego Poznań. Dzięki bezpośrednim lotom do Dubaju mieszkańcy Poznania, Wielkopolski i zachodniej Polski mają dostęp do rozległej siatki flydubai obejmującej 120 kierunków w 52 krajach.

„Ogłoszenie nowej trasy otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania z Poznania, co – jak się spodziewamy – wygeneruje dodatkowe potoki pasażerskie wspierające ruch turystyczny i biznesowy w tej części świata” – powiedział Bykowski.

READ  Oczekuje się, że Jack Moder z Brighton zagra dla Polski w zwycięstwie i modlitwie

Jako jedno z najstarszych miast w Polsce, Poznań słynie z bogatej historii i wspaniałej architektury, w tym renesansowej starówki. Położone w środkowo-zachodniej części kraju miasto stało się dziś ważnym ośrodkiem gospodarczym, handlowym i turystycznym.