21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Firma Western Digital jest zobowiązana do udostępnienia aktualizacji oprogramowania sprzętowego dla uszkodzonych dysków SSD SanDisk Extreme

Firma Western Digital jest zobowiązana do udostępnienia aktualizacji oprogramowania sprzętowego dla uszkodzonych dysków SSD SanDisk Extreme

Western Digital twierdzi, że wyda aktualizację oprogramowania układowego, aby rozwiązać problem z niezawodnością dysków półprzewodnikowych SanDisk Extreme i Extreme Pro. w ciągu ostatnich kilku miesięcy, , I Osoby narzekające na niedawno zakupione dyski flash Extreme V2 i Extreme Pro V2 o pojemności 4 TB i 2 TB nagle wymazały posiadane dane, a w niektórych przypadkach sprawiły, że stały się one nieczytelne. Problem wydaje się ograniczać do dysków wyprodukowanych od końca 2022 roku i wydaje się dotyczyć głównie modeli 4 TB.

W piątek firma Western Digital udostępniła swoje pierwsze publiczne oświadczenie w tej sprawie od czasu jej odkrycia kilka miesięcy temu Przygotował aktualizację oprogramowania dla wariantów 4 TB Extreme i Extreme Pro. Firma powiedziała: „Western Digital zdaje sobie sprawę z doniesień, że niektórzy klienci napotkali problem z dyskami SSD SanDisk Extreme i/lub Extreme Pro o pojemności 4 TB (odpowiednio SDSSDE61-4T00 i SDSSDE81-4T00). Rozwiązaliśmy ten problem i opublikujemy aktualizacja oprogramowania układowego na naszej stronie internetowej. Wkrótce wyślij wiadomość e-mail. Klienci, którzy mają pytania lub doświadczają problemów, powinni skontaktować się z naszym zespołem obsługi klienta w celu uzyskania pomocy.

Western Digital nie powiedział, kiedy nadejdzie aktualizacja, ani czy pracuje również nad poprawką dla modeli 2 TB. według ArsTechnicaFirma nie odpowiedziała na pytania, czy zaoferuje zwrot pieniędzy klientom, którzy utracili swoje dane po awarii dysku Extreme lub Extreme Pro SSD. Western Digital nie odpowiedział natychmiast na prośbę Engadget o komentarz i więcej informacji. Jeśli posiadasz dysk SSD SanDisk Extreme lub Extreme Pro, który kupiłeś przed końcem 2022 roku, prawdopodobnie Twój dysk będzie działał dobrze i nie musisz się martwić o nagłą awarię. Jednak powolna reakcja Western Digital jest rozczarowująca, zwłaszcza że dyski SanDisk są ogólnie znane ze swojej niezawodności.