21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Fani filmów mogą pozwać za wprowadzający w błąd zwiastun, American Movie Judge Rules

Fani filmów mogą pozwać za wprowadzający w błąd zwiastun, American Movie Judge Rules

Fani filmu byli zdenerwowani, że ich ulubiony aktor został usunięty z filmu po pojawieniu się w zwiastunie i mogli pozwać studio za fałszywą reklamę, orzekł amerykański sędzia.

powiedzmy dwóch miłośników kina Obrazy uniwersalne Oszukał ich wczoraj do wypożyczenia filmu z 2019 roku, ponieważ w zwiastunie wystąpiła aktorka Ana de Armas.

Peter Michael Rosa z San Diego i Connor Wolfe z Maryland twierdzą, że zapłacili ponad 3,99 USD za obejrzenie komedii Richarda Curtisa na Amazon Prime, tylko po to, by dowiedzieć się, że de Armas nie przeszedł ostatecznej wersji.

Pozew zbiorowy złożony na początku tego roku twierdzi, że fani zostali skłonni oczekiwać, że kubańska gwiazda pojawi się w widocznym miejscu w Nie czas umierać. Jednak „nie otrzymali filmu w żadnym przebraniu Ana de Armas Wcale nie” – głosi pozew, o którym w piątek poinformowały amerykańskie media.

W związku z tym, jak dodano w pozwie, „konsumentom tym nie zapewniono żadnej wartości za wynajem lub zakup”.

Ana de Armas w Los Angeles w zeszłym miesiącu. Zdjęcie: Newspix International

Universal zwrócił się do sędziego okręgowego Stanów Zjednoczonych Stephena Wilsona o oddalenie skargi, argumentując, że zwiastuny są chronione na mocy Pierwszej Poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która gwarantuje wolność słowa.

Ale w swoim orzeczeniu w czwartek Wilson odrzucił argument studia, mówiąc, że sponsorowane oferty są retoryką komercyjną i podlegają przepisom dotyczącym uczciwej reklamy.

„W swej istocie”, napisał sędzia, „zwiastun to reklama mająca na celu sprzedaż filmu poprzez zapewnienie konsumentom podglądu filmu”.

Nie można było natychmiast skontaktować się z przedstawicielem firmy Universal.

Pozew żąda co najmniej 5 milionów dolarów w imieniu rozczarowanych fanów.

Prawnicy spotkają się ponownie w tej sprawie 3 kwietnia.

Wczoraj Danny’ego Boyle’a opowiada historię muzyka granego przez Himesha Patela, który zostaje wrzucony do alternatywnej rzeczywistości, w której Beatlesi nie istnieją.

READ  Kevin Costner przerywa milczenie w sprawie „Yellowstone”

Osiągnął światową sławę, wprowadzając tylny katalog Fab Four jako swój własny.

34-letnia De Armas, która pojawiła się także w Knives Out z 2019 roku, została pierwotnie obsadzona w filmie i pojawiła się w zwiastunie i niektórych reklamach, ale jej rola nie była ostateczną wersją, zgodnie z pozwem.