19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Facet Apple „I’m a Mac” powraca, aby promować system Windows na komputerach Arm

Facet Apple „I’m a Mac” powraca, aby promować system Windows na komputerach Arm

Były aktor Apple, Justin Long, przeszedł do firmy Intel kilka lat temu i teraz chce przejść na komputer z systemem Windows wyposażonym w procesor Qualcomm. Podczas dzisiejszego przemówienia przewodniego Qualcomm Computex 2024 Long pojawił się w krótkim, 30-sekundowym skeczu, w którym został bombardowany powiadomieniami z systemu macOS i ekranami narzekającymi, co spowodowało, że zaczął szukać komputera wyposażonego w procesor Snapdragon.

Prawie 20 lat temu Justin Long występował w reklamach telewizyjnych firmy Apple „Get a Mac”. Long przyjął postać faceta od komputerów Mac, w humorystyczny sposób kpiąc z faceta od komputerów PC (aktor John Hodgman) za wykrywanie wirusów i programów szpiegujących lub brak dostępu do kreatywnych narzędzi i nadmierne skupianie się na nudnych sprawach zawodowych.

„Rzeczy się zmieniają” – długie żarty do kamery po wyszukaniu komputera z systemem Windows na komputerze Arm po wyskakujących powiadomieniach w systemie macOS. Wyskakujące okienka zawierają ostrzeżenia dotyczące zgodności aplikacji, małej ilości miejsca na dysku, baterii i nie tylko.

Dyrektor generalny Qualcomm, Cristiano Amon, ujawnił skecz podczas końcowych etapów przemówienia firmy „The PC Again”. Wrócił na scenę, aby zakończyć przemówienie, zgadzając się, że: „Tak, wszystko się zmienia. Wszystko się zmienia”.

Zarówno Qualcomm, jak i Microsoft narobiły ostatnio wiele hałasu na temat konkurowania z MacBookiem Air, a Microsoft przedstawiał testy porównawcze i twierdzenia dotyczące żywotności baterii, które pokazują, że jest pewny swojego niedawnego przejścia na system Windows on Arm. Nowe komputery Copilot Plus z procesorem Snapdragon firmy Qualcomm

Ta najnowsza reklama pojawiła się zaledwie kilka lat po tym, jak Intel na krótko zatrudnił Justina Longa do stworzenia nowych reklam wychwalających komputery PC w 2021 roku, kpiących z paska dotykowego Apple, braku obsługi wielu monitorów i opcji kolorów dla MacBooka M1. Reklamy Intela były reakcją na odejście Apple od procesorów Intel w komputerach Mac w zeszłym roku, kiedy Apple przywrócił Johna Hodgmana do roli specjalisty od komputerów PC, aby Apple mógł pochwalić się wydajnością M1 i czasem pracy baterii.

READ  Podejście Kobo do Kindle Scribe z e-czytnikiem Elipsa 2E za 400 USD