5 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Eskalacja wojny na Twitterze między Biden White House a Jeffem Bezosem — termin

Eskalacja wojny na Twitterze między Biden White House a Jeffem Bezosem — termin

ten biały Dom Odpowiedział co najmniej po raz drugi w ciągu tych samych dni na tweety założyciela Amazon Jeff Bezos W wojnie na słowa, która się skończyła, cóż – strony spierały się również o to, o co chodziło.

Bezos napisał dziś rano na Twitterze: „Administracja zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby dodać kolejne 3,5 biliona dolarów do wydatków federalnych. Nie udało im się, ale jeśli im się uda, inflacja będzie wyższa niż dzisiaj, a dzisiejsza inflacja jest na najwyższym poziomie od 40 lat”.

Zastępca sekretarza prasowego Białego Domu Andrew Bates odpowiedział na Twitterze oceną Jeffa Steina, korespondenta ekonomicznego Białego Domu Washington Post, w której Stein odpowiedział bezpośrednio właścicielowi gazety.

„Długoterminowe plany wydatków WH zostały zrównoważone przez znacznie wyższe podatki od bogatych i korporacji, co skłoniło Larry’ego Summersa i innych prominentnych ekonomistów do argumentowania, że ​​ich wpływ na inflację będzie prawdopodobnie znikomy poprzez zmniejszenie popytu”.

Biden Często opowiadał się za większym opodatkowaniem najbogatszych obywateli i przedsiębiorstw w kraju, na których listach Bezos i Amazon zajmują czołowe miejsca. Prezydent spotkał się również niedawno z przywódcami, którzy utworzyli związek dla magazynu Amazon i rozmawiał z członkami związku w zeszłym tygodniu, dwie decyzje, o których później wspomniał Biały Dom, wpłynęły na sprzeciw wobec Bezosa.

Wszystko zaczęło się w piątek po południu, kiedy prezydent Biden napisał na platformie mediów społecznościowych: „Chcesz obniżyć inflację? Upewnijmy się, że najbogatsze firmy płacą sprawiedliwy udział”.

Tego wieczoru Bezos postanowił podzielić się swoją reakcją.

READ  Były dyrektor generalny Deutsche Bank Anshu Jain zmarł w wieku 59 lat

„Nowo utworzona tablica dezinformacyjna powinna przejrzeć ten tweet, a może zamiast tego muszą utworzyć nową niesekwencyjną tablicę” – napisał po części. „Dobrze jest rozmawiać o podniesieniu podatków od przedsiębiorstw. Poskromienie inflacji ma kluczowe znaczenie dla dyskusji. Połączenie ich jest tylko błędem”.

Czasami najbogatszy człowiek na świecie wskakiwał z powrotem do scrum w niedzielny poranek, niwelacja Ponownie twierdzą dezinformacje i twierdzą, że Biały Dom szukał pakietu stymulacyjnego, gdy gospodarka już się przegrzewała, zanim powiedział, że „inflacja jest podatkiem regresywnym, który szkodzi najbogatszym”.

Trzy godziny później, w niedzielę, wydział odpowiedział po raz pierwszy zwalniając. W tym, co z pewnością było korektą Bezosa, podzielił się oficjalny Bates WH interakcja Karta Bezos posiada:

„Nie trzeba wielkiego skoku, aby zobaczyć, dlaczego jedna z najbogatszych osób na świecie miałaby sprzeciwiać się programowi gospodarczemu klasy średniej, który obniża niektóre z największych kosztów, z jakimi borykają się rodziny, walczy z inflacją na dłuższą metę i zwiększa wartość historyczną zmniejszenia deficytu prezydenta poprzez domaganie się od najbogatszych płatników Podatki i korporacje płacą sprawiedliwą część”.

Oświadczenie Białego Domu kontynuowało: „Nie jest również zaskakujące, że ten tweet pojawił się po tym, jak prezydent spotkał się z organami nadzoru pracy, w tym z pracownikami Amazona”.

Amazon nie zapłacił podatków federalnych w 2017 i 2018 roku, na co Biden wielokrotnie zwracał uwagę, wzywając do wyższych podatków dla najbogatszych osób i firm. W 2019 roku ówczesny kandydat Demokratów na prezydenta otrzymał kolejną nominację Twitter splunął Tam, gdzie sam Amazon powiedział: „Żadna firma, która generuje miliardy dolarów zysków, nie powinna płacić niższej stawki podatkowej niż strażacy i nauczyciele”, Amazon odpowiedział, że od 2016 roku zapłacił 2,6 miliarda dolarów podatków.

READ  Wall Street kończy tydzień niedźwiedzią nutą, gdy raporty o pracy zanikają

Ostatnia awantura eskalowała dziś rano w mediach społecznościowych, gdy Larry Summers, były ekonomista administracji Obamy i Clintona, napisał na Twitterze poparcie dla Bidena, a Bezos zacytował „wiewiórkę!” Mimi z Pixara SzczytReporter Stein zastanawia się nad raportami, które wzmocniły sprawę Bidena, a następnie Bates ponownie zwraca się do Bezosa. Możesz kontynuować poniżej.