3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ericsson produkuje 1 milion produktów radiowych 5G w polskiej fabryce

Ericsson wyprodukował milion produktów radiowych 5G w swoim zakładzie Flex Tczew w Polsce.

Produkty „Made in Poland” są sercem sieci piątej generacji budowanych w Polsce i innych krajach Europy. Głównymi produktami wytwarzanymi w tczewskiej fabryce są listwy przypodłogowe i moduły radiowe, które tworzą stację bazową 5G. Moduł radiowy odpowiada za konwersję sygnału radiowego przesyłanego do anteny na nadawanie i odbiór fal radiowych. RAN Compute, rozwiązanie pasma podstawowego firmy Ericsson, jest połączone z modułem radiowym za pomocą światłowodu i odpowiada za przetwarzanie danych w stacji bazowej.

W kwietniu tego roku Ericsson rozpocznie produkcję radia najnowszej generacji, dwuzakresowego radia 4490, które zużywa o 25% mniej energii niż obecny produkt.

„Made in Poland” odnosi się do zaangażowania firmy Ericsson w rozwój nauki i badań w Polsce. Centrum badawczo-rozwojowe firmy Ericsson w Krakowie i Lodowie zatrudnia 1800 pracowników. Jest to drugie co do wielkości centrum badawczo-rozwojowe firmy w Europie po Szwecji. Ericsson Polska obecnie się rozwija i poszukuje nowych pracowników, których celem jest zatrudnienie 350 osób rocznie. Inżynierowie w Polsce współpracują z czołowymi klientami na całym świecie, tworząc oprogramowanie umożliwiające komunikację mobilną na wielu kontynentach.

Ericsson realizuje strategię globalnego, stabilnego i elastycznego łańcucha dostaw, ściśle współpracując z klientami w Europie, Azji i USA oraz szybko reagując na potrzeby rynku i klientów. Łańcuchy dystrybucyjne i fabryki firmy Ericsson na całym świecie spełniają potrzeby lokalnych klientów na różnych kontynentach, zapewniając wydajną dystrybucję i redukując emisje CO2.

Główne operacje produkcyjne firmy Ericsson znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Indiach, Chinach, Polsce, Rumunii i Estonii. Estonia i Polska są głównymi dostawcami 5G firmy Ericsson w Europie.

Martin Mர்ller, prezes Ericsson w Polsce
Około trzy lata temu zdecydowaliśmy się rozszerzyć produkcję radiotelefonów 5G u naszego partnera produkcyjnego Flex w ich fabryce w Tczewie. Dzisiaj osiągnęliśmy znaczący kamień milowy z milionowej linii produktów radiowych 5G. To dla nas dumny moment i chciałbym podziękować naszemu ciężko pracującemu zespołowi i naszemu partnerowi Flexowi za to, że tak się stało. W bardzo krótkim czasie Tczew stał się jednym z wiodących zakładów produkcyjnych firmy, wspierając naszych klientów wyjściami sieci 5G w całej Europie.

READ  Rosja naciska na ofensywę na Donbas podczas wizyty polskiego przywódcy w Kijowie

Stanisław Motylski, dyrektor generalny fabryki Flex w Tczewie
Osiągnięcie tego kamienia milowego w Tczewie jest świadectwem wzajemnego zaangażowania firm Ericsson i Flex w zapewnienie wysokiej jakości i niezawodnej sieci komórkowej nowej generacji. Doceniamy zaufanie Ericssona do Flex, nasze zaawansowane możliwości produkcyjne i wiedzę techniczną naszego utalentowanego zespołu od ponad 20 lat w Polsce. Wspólnie dostarczyliśmy sprzęt sieci telekomunikacyjnej odpowiedni dla każdej generacji sieci komórkowej — kontynuując naszą podróż ku uwolnieniu obietnicy 5G.