20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ERCOT publikuje zawiadomienie o „ciasnych warunkach sieciowych”, gdy zimowa pogoda nadchodzi w północnym Teksasie – NBC 5 Dallas-Fort Worth

ERCOT publikuje zawiadomienie o „ciasnych warunkach sieciowych”, gdy zimowa pogoda nadchodzi w północnym Teksasie – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Ponieważ niektóre części Północnego Teksasu są objęte ostrzeżeniem przed zimowymi burzami, ERCOT opublikował plik Ogłoszenie Mówiąc, że spodziewa się „pogorszenia warunków sieciowych” do piątku.

Środa o 19:30 Wykres zamieszczony na stronie internetowej ERCOT Obecne zapotrzebowanie wynosi 61 736 MW, a podaż 65 569 MW, przy różnicy tylko 3833 MW.

Wykres pokazuje również moc „szybkiego startu” na poziomie 67 869 MW, co oznacza, że ​​dodatkowe jednostki wytwórcze mogą zostać uruchomione w ciągu 10 minut od otrzymania powiadomienia ERCOT.

Te jednostki „szybkiego startu” mogą zapewnić dodatkowe 2300 MW, jeśli ERCOT nakaże tym jednostkom działanie w trybie online.

W miarę jak wykres rozwija się w ciągu nocy, o godzinie 22:00 oczekuje się, że między podażą a popytem pozostanie tylko 1365 megawatów, bez jednostek „szybkiego startu”.

W zawiadomieniu ERCOT stwierdzono, że „aby zapewnić, że cała możliwa generacja jest dostępna do obsługi zapotrzebowania systemu, ERCOT zwróciła się do Teksańskiej Komisji ds. Jakości Środowiska (TCEQ) na skorzystanie z uprawnień dyskrecjonalnych do egzekwowania w odniesieniu do naruszeń przez generatory pozwolenia na powietrze TCEQ ograniczenia.”

Podczas gdy zawiadomienie obowiązuje, dostawcy energii są bardziej skłonni do uzyskania tolerancji w odniesieniu do kwestii środowiskowych.

W chwili obecnej ERCOT nie wydała żadnych ostrzeżeń z prośbą o ich zachowanie. Ale wiatry znacznie osłabły, pozostawiając stan z mniejszą mocą wiatru w sieci od czwartkowego ranka.

Źródło w branży energetycznej, które widziało sytuację na NBC5, mówi, że najtrudniejszy punkt ma nastąpić około godziny 8 rano, kiedy ludzie będą zużywać więcej energii, gdy nie śpią, a wiatr powinien powrócić dopiero późnym rankiem. Ale na razie ERCOT nadal spodziewa się, że będzie dysponować dużą rezerwą mocy, aby w razie potrzeby wezwać.

Rzecznik ERCOT wydał oświadczenie dla NBC DFW, mówiąc: „Nasza prognoza pokazuje, że jest wystarczająca ilość energii, aby zaspokoić prognozowany popyt i nadal informujemy rynek i innych o zmieniających się warunkach pogodowych. Ze względu na dużą ostrożność, ERCOT wcześniej poprosiła o dyskrecję, aby jednostki wytwórcze nie były już dostępne z powodu ograniczeń środowiskowych. będzie kontynuować nasze odważne podejście do zaspokajania potrzeb energetycznych w stanie Teksas”.


Inne raporty z NBC 5 Investigations