15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk twierdzi, że znalazł nowego CEO Twittera

Elon Musk twierdzi, że znalazł nowego CEO Twittera

Kredyty obrazkowe: Bryce’a Durbina/TechCruncha

Elon Musk znalazł nowego CEO Twittera. Mówi, że rozpocznie się za około sześć tygodni, ale nie określił, kto przejmie tę rolę. W ĆwierkaćMusk zapowiedział, że przejdzie ze stanowiska CEO sieci społecznościowej na stanowisko CEO i Chief Technology Officer.

„Jestem podekscytowany, że mogę ogłosić, że jestem nowym dyrektorem generalnym X/Twitter” – napisał Musk w tweecie. „Zaczynam za około 6 tygodni! Moja rola zmieni się na CEO i CTO, nadzorując produkty, oprogramowanie i komputery.”

Musk kupił sieć społecznościową w październiku zeszłego roku za 44 miliardy dolarów po tym, jak początkowo zaoferował jej zakup w kwietniu 2022 roku. Po zakończeniu przejęcia Musk objął stanowisko dyrektora generalnego i wkrótce opuścił byłego dyrektora generalnego Twittera, Paraga Agrawala i innych liderów wykonawczych. Następnie w listopadzie zwolnił połowę personelu sieci społecznościowej.

Musk powiedział wcześniej, że zamierza ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego i mianować nowego dyrektora generalnego przed końcem 2023 roku, wskazując, że uszanuje wyniki ankiety, w której zapytano go, czy powinien pozostać odpowiedzialny za firmę. Nigdy jednak nie wymienił potencjalnych kandydatów.

W swoim czasie jako dyrektor generalny Musk znacznie zmienił zasady i funkcje Twittera, co doprowadziło do wstrzymania wydatków przez kilku głównych reklamodawców w sieci społecznościowej. Musk wprowadził odnawialną, droższą subskrypcję Twitter Blue, która pozwala użytkownikom na zakup weryfikacji, a ostatnio pozbycie się starych „starych” zweryfikowanych znaczników wyboru. Platforma rozwiązała również Radę ds. Zaufania i Bezpieczeństwa oraz przywróciła konta wcześniej zbanowanych użytkowników, w tym byłego prezydenta Donalda Trumpa i przedstawiciela Marjorie Taylor Greene.

READ  Tydzień 22 stycznia 2024 r

Decyzja Muska o powołaniu nowego dyrektora generalnego Twittera prawdopodobnie uspokoi inwestorów Tesli, którzy obawiali się, że czas spędzony przez Muska na Twitterze uniemożliwi mu zajmowanie stanowiska dyrektora generalnego Tesli. Po wiadomościach, że znalazł zastępcę na to stanowisko, akcje Tesli poszybowały w górę.

Chociaż Musk nie będzie w najbliższym czasie dyrektorem generalnym Twittera, nadal jest właścicielem firmy. Musk niedawno zmienił nazwę na Twitter Inc. do firmy X. Zawsze dążył do zbudowania tego, co nazywa „X, zastosowanie wszystkiego. „