28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk mówi, że chce zachować zdrowie, ale nie boi się śmierci

Elon Musk wziął udział w otwarciu Tesla Gigafactory dla pojazdów elektrycznych w Gruenheide w Niemczech. (Plik)

Nowe Delhi:

Elon Musk, dyrektor generalny SpaceX i Tesli, nie dba o jedno: długie życie. W niedawnym wywiadzie z Matthiasem Dobfnerem, dyrektorem generalnym Axel Springer, w fabryce Tesli w Fremont w Kalifornii, Musk omówił szereg tematów, komentując długowieczność.

Pan Musk powiedział, że chciałby zachować zdrowie na dłużej, ale nie boi się śmierci. „Nie boję się śmierci”, powiedział. „Myślę, że to by mi pomogło”.

Kiedy pan Dopfner zapytał o „długowieczność” i „znacząco wydłużoną żywotność”, pan Musk udzielił prostej odpowiedzi.

Pan Musk Odpowiedź Powiedział: „Nie sądzę, że powinniśmy starać się, aby ludzie żyli naprawdę długo. Udusiłoby to społeczeństwo, ponieważ prawda jest taka, że ​​większość ludzi nie zmienia zdania. Po prostu umierają. Więc jeśli nie umrą, utkniemy w starych ideach, a społeczeństwo nie będzie się rozwijać”.

Poruszał m.in. kryzys rosyjsko-ukraiński, eksplorację kosmosu, a nawet samotność. Powiedział, że na pewno wszyscy czasami czują się samotni, i dodał, że na przykład, gdyby nie pracował nad rakietą statku kosmicznego i był sam w domu, mógł tęsknić za swoim psem. „Czuję się samotny, ponieważ jestem sam w małym domu bez psa” – powiedział Musk.

Musk uważa, że ​​„reguła wieku” jest niezdrowa, a rząd jest w dużej mierze kontrolowany przez ludzi znacznie starszych niż większość populacji. Zauważając, że Stany Zjednoczone mają „bardzo, bardzo stare przywództwo”, dodał, że dla przywódców „niemożliwe jest pozostawanie w kontakcie z ludźmi”.

W tym samym tonie powiedział, że chociaż założyciele Stanów Zjednoczonych ustalili minimalny wiek lokalnego biura, nie uwzględniali wieku maksymalnego, ponieważ nie spodziewali się, że ludzie będą długo żyć. „Myślę, że dla przywództwa politycznego najlepiej jest być w wieku co najmniej 10 lub 20 lat od średniej wieku populacji” – powiedział Musk.

READ  Kontrakty terminowe na akcje są płaskie, ponieważ inwestorzy czekają na główny raport o inflacji za listopad

W lżejszym tonie, kiedy pan Dopfner powiedział, że Musk może „nie być w stanie zobaczyć wizji SpaceX urzeczywistniającej się” w swoim życiu, dyrektor generalny Tesli odpowiedział: „Chciałbym żyć wystarczająco długo, aby to zobaczyć”.

W sprawie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego Musk powiedział, że rząd USA wiele zrobił, ale dodał: „Nie możemy pozwolić Putinowi przejąć Ukrainy”.