3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk dołącza do zarządu Twittera i wprowadza „ważne ulepszenia”

Elon Musk dołącza do zarządu Twittera i wprowadza „ważne ulepszenia”

Maja Hajjaj | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Elona Muska dołączę Świergotwyżywienie po wzięciu 9,2% udziału W firmie mediów społecznościowych według A Komunikat został złożony w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Akcje wzrosły o ponad 6% w obrocie przed wprowadzeniem na rynek.

„Dzięki rozmowom z Elonem w ostatnich tygodniach stało się dla nas jasne, że wniesie on znaczącą wartość do naszej Rady Dyrektorów” – powiedział w tweecie dyrektor generalny Parag Agrawal.

Dodał: „Jest żarliwym wyznawcą i zaciekłym krytykiem usług, czego właśnie potrzebujemy na Twitterze i w zarządzie, aby uczynić nas silniejszymi na dłuższą metę”.

Zgodnie z zeznaniem, kadencja Muska wygasa w 2024 roku. Przez całą kadencję rady dyrektorów lub po 90 dniach posiadacz nie może być faktycznym właścicielem więcej niż 14,9% akcji zwykłych spółki.

Zakup Muska nastąpił po ataku krytyki firmy z mediów społecznościowych. szczerość Tesla W zeszłym miesiącu CEO zapytał ludzi na Twitterze, czy przestrzega zasad wolności słowa. Dodał, że rozważa zbudowanie nowej platformy mediów społecznościowych.

Po tym, jak został powołany do zarządu, Musk żartował we wtorek, że będzie naciskał na poprawki.

„Nie mogę się doczekać współpracy z zarządem Parag & Twitter, aby w nadchodzących miesiącach wprowadzić znaczące ulepszenia w Twitterze!” Musk powiedział w tweecie.

Chociaż udział Muska jest największy wśród zewnętrznych udziałowców, jest on uważany za interes negatywny, co często oznacza, że ​​jego właściciel nie próbuje kontrolować ani wpływać na spółkę. Jednak niektórzy inwestorzy spodziewali się, że Musk zajmie twarde stanowisko.

Kilka godzin po ujawnieniu swojego udziału w firmie Musk zabrał się do Twittera, aby ankietowani użytkownicy Na zainteresowanie przyciskiem edycji. Agrawal retweetował post, wzywając ludzi do „ostrożnego głosowania”, ponieważ konsekwencje „będą znaczące”.

To pilna wiadomość. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje

READ  Ropa osiąga 105 dolarów po ataku Rosji na Ukrainę