19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Eliport zainstaluje infrastrukturę ładowania w 70 lokalizacjach Carrefour w Polsce

Eliport zainstaluje infrastrukturę ładowania w 70 lokalizacjach Carrefour w Polsce

Eliport podaje, że obecnie trwają procesy administracyjne związane z instalacją urządzeń w lokalizacjach Carrefour w Polsce oraz przygotowaniem poszczególnych lokalizacji. Obaj partnerzy dążą do jak najszybszego uruchomienia stacji ładowania we wszystkich lokalizacjach, a stacje ładowania zaczną działać jeszcze w tym roku.

Żadna firma nie podała żadnych informacji na temat sprzętu ani możliwości ładowania – w tym szybkich ładowarek. „Dzięki tej współpracy możemy zaoferować klientom sieci w kilkudziesięciu miastach Polski możliwość szybkiego ładowania samochodu podczas codziennych wypadów na zakupy” – mówi Paweł Doliszyński, menadżer sprzedaży w Eliporcie.

Według dostawcy infrastruktury ładowania obsługuje on obecnie 800 punktów ładowania w Polsce, Estonii, Łotwie i Litwie, a do końca roku planuje zwiększyć tę liczbę do 1350. Między innymi poprzez współpracę taką jak ta zrealizowana z Carrefour.

Ze swojej strony francuski sprzedawca detaliczny postrzega rozwój infrastruktury ładowania w swoich lokalizacjach jako część globalnej strategii swojego partnera Eliport „Carrefour 2026”, której celem jest zmniejszenie emisji CO2 firmy o 30 procent do 2025 r. i 50 procent do 2030 r. i 70 procent w 2040 r. w porównaniu z 2019 r.

W ostatnich latach Carrefour nawiązał kilka partnerstw. W 2021 roku firma ogłosiła, że ​​do 2023 roku Allego zainstaluje ponad 2000 punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w ponad 200 lokalizacjach we Francji. Kilka miesięcy później francuski sprzedawca detaliczny ogłosił, że zainstaluje infrastrukturę do ładowania we wszystkich swoich francuskich sklepach. . Do 2025 r. w ponad 700 sklepach Carrefour we Francji będzie działać łącznie 5000 publicznie dostępnych punktów ładowania. Niedawno Carrefour ogłosił na początku tego roku, że Shell i Redevco zainstalują łącznie 500 punktów ładowania w belgijskich lokalizacjach do 2025 roku.

eleport.com

READ  Markowe bomby pchają polski finał okręgowy | Wiadomości, sport, praca