30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elemental Holding zbuduje w Polsce zakład recyklingu akumulatorów EV

Amerykańskie Stowarzyszenie Lasów i Papierów z siedzibą w Waszyngtonie (AF&PA) ogłosiło zwycięzców nagrody za zrównoważony rozwój w 2021 r. Stowarzyszenie uznaje, że nagrody te wyróżniają przykładowe projekty i inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju w dziedzinie produkcji papieru i produktów z drewna.

Heidi Brock, prezes i dyrektor generalny AF&PA, powiedziała: „Ten rok był rekordowy. Otrzymaliśmy więcej zgłoszeń niż kiedykolwiek wcześniej. Ten trend podkreśla wartość zrównoważonego rozwoju w naszej branży. Nasi członkowie dążą do osiągnięcia nowych możliwości, a te nagrody pozwalają skupić się na innowacjach przemysłowych.

Według doniesień prasowych z AF&PA, zdobywcy nagrody Sustainability Award pokazują zaangażowanie branży w doskonalenie praktyk na rzecz lepszej przyszłości i lepszej planety. Tegorocznymi zwycięzcami są:

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Efektywność energetyczna / Redukcja przypadków cieplarnianych

Georgia-Pacific, Atlanta: Northern Ultra Soft & Strong

Marka Georgia-Pacific Guilded Northern oszczędza o 30 procent więcej wody i wyciska więcej wody z bibuły przed suszeniem przy użyciu wydajnej technologii produkcyjnej zużywającej mniej niż 30 procent energii.

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Bezpieczeństwo

Westrock, Atlanta: Projekt Łowcy Zagrożeń

Westrock twierdzi, że program Hazard Hunter obejmuje członków zespołu, którzy identyfikują i eliminują potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. Nowe i ulepszone praktyki bezpieczeństwa zostały udokumentowane w tradycyjnych standardowych praktykach operacyjnych, ale zostały również sfilmowane dla biblioteki wideo, aby wspierać wielowymiarowe uczenie się. Podejście zespołowe identyfikuje setki potencjalnych zagrożeń i poprawia cel WestRock, jakim jest 100% bezpieczne miejsce pracy.

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Zrównoważona gospodarka leśna

Opakowania Green Bay, Green Bay, Wisconsin

Firma Green Bay Packaging nawiązała współpracę z Sustainable Forest Initiative (SFI), American Forest Foundation i American Tree Farm System w celu opracowania i pionierskiej certyfikacji modułów SFI Small Lands Group. Green Bay twierdzi, że od rozpoczęcia projektu w 2020 roku zakwalifikował ponad 100 właścicieli gruntów reprezentujących ponad 40 000 akrów ziemi. To partnerstwo dodaje wartości rodzinnym właścicielom gruntów, zwiększając certyfikowaną, zrównoważoną gospodarkę leśną w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie zmniejszając bariery, takie jak koszt certyfikacji.

READ  Mistrzostwa e-sportu zwiększają emocje związane z wyczekiwanymi Igrzyskami Europejskimi w Polsce

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Woda

Essity, Sztokholm, Szwecja: Region Środkowo-Zachodni

Bez inicjatywy, kreatywnego myślenia i pracy zespołowej oraz dużych inwestycji kapitałowych zespół Essity Midwest poprawił jakość ścieków i zwiększył bezpieczeństwo wody. W swojej papierni Menasha w stanie Wisconsin firma Essity zmniejszyła bezpośrednią emisję fosforu o 55 procent i całkowitą zawiesinę o 35 procent, zmniejszając zużycie słodkiej wody o 20 procent. W swoim zakładzie konwersji w Ninie grupa zmniejszyła zużycie wody miejskiej o 20 procent.

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Odzyskiwanie papieru do recyklingu

New-Indy Ontario, Ontario, Kalifornia

Firma New-Indy zmodernizowała system napędowy, dodając dodatkowe możliwości przesiewania i usuwania śmieci w zakładzie w Ontario w Kalifornii. Dodatkowy sprzęt zapewnił wyższą wydajność odzyskiwania włókien i zdolność do wchłaniania papieru kompozytowego we wszystkich produktach bez utraty jakości. Oprócz oszczędności na kosztach surowców, zmniejszono również ścieki w Nowych Indiach. Ulepszona zdolność odzysku włókien pozwoliła usunąć z zakładu mniej niż 5500 ton odpadów. Ponadto 10 000 ton arkuszy kompozytowych zostało pozostawionych bez nadzoru, przetworzonych przez fabrykę i zwróconych z wysypiska.

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Odzyskiwanie papieru do recyklingu

Westrock, Atlanta

Aby wyjaśnić nieporozumienia dotyczące recyklingu pudełek po pizzy, Westrock połączył siły z Domino’s i innymi partnerami branżowymi. W projekcie przyjęto następujące podejście:

  • Badanie wpływu tłuszczu i sera na recykling;
  • Oceń dostęp konsumentów do recyklingu pudełek po pizzy; I
  • Uruchom publiczny portal edukacyjny, aby rozpowszechniać informacje, że pudełka po pizzy nadają się do recyklingu.

Zgodnie z wpisem dotyczącym nagrody, 3 miliardy pizz, czyli około 600 000 ton odzysku błonnika, jest spożywanych każdego roku w Stanach Zjednoczonych.

Nagroda za zrównoważony rozwój

Georgia-Pacific, Atlanta

Wprowadziliśmy trzy innowacje w 2020 roku w celu rozwiązania problemu recyklingu produktów Gruzji i Pacyfiku. We współpracy z dużym sprzedawcą internetowym, Georgia-Pacific opracowała papierową kopertę pocztową w 100% nadającą się do recyklingu. Firma produkuje gorące kubki Dixie ecosmart w 100% z włókien pochodzących z recyklingu z 100% włókien pochodzących z recyklingu. Inwestuje w infrastrukturę recyklingu w regionie Georgia-Pacific, aby zwiększyć recykling papierowych akt i współpracować z gminami w celu zwiększenia akceptacji papierowych kubków w celu kontrolowania programów recyklingu.

READ  Program do szpiegowania Messengera – najlepsze 5!

Nagroda za zrównoważony rozwój

Sonoco Hartsville, Kalifornia

Wprowadzenie opakowań Sonoco EnviroSense PaperBlister, które są nadającą się do recyklingu alternatywą dla tradycyjnych opakowań blistrowych, które współpracują z istniejącymi liniami urządzeń do zgrzewania. Opakowania EnviroSense PaperBlister są wykonane w całości z zasobów odnawialnych i nadają się do recyklingu przy krawężniku. Zgodnie z danymi wejściowymi wszystkie opakowania papierowe oferują standardową opcję, która jest wysoce wydajna w strumieniu dostaw, co pozwala na zwiększenie liczby paczek na ładunek ciężarówki i zmniejszenie kosztów wysyłki.

Laureaci nagrody AF&PA 2021 Sustainability Award zostali wybrani przez panel ekspertów z Departamentu Energii, Green Blue, Quad Packaging oraz Wisconsin Institute for Sustainable Technology.