10 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dzisiaj nauczyłem się sztuczki iPhone'a, aby szybko wybrać wiele elementów

Dzisiaj nauczyłem się sztuczki iPhone’a, aby szybko wybrać wiele elementów

Czuję się prawie głupio, pisząc to, ale… czy ktoś jeszcze wiedział, że istnieje wbudowany gest do wybierania wiadomości, e-maili, zbiorczych notatek i innych w aplikacjach Apple Stock? Zamiast korzystać z podmenu, aby przełączyć elementy w tryb „wybierz”, a następnie decydować, które kółka pojawią się w każdym wierszu, możesz po prostu przesunąć dwoma palcami w dół listy, aby wybrać każdy element na liście, którego dotykają Twoje palce.

Jeśli już znasz tę funkcję, możesz przestać czytać tutaj, ale ja i wielu moich kolegów z Verge dowiedziałem się o tym dopiero, gdy Jordan Morgan napisał na Twitterze Narzekać, że więcej aplikacji innych firm musi to wykorzystać. Tak więc, mimo że jest to funkcja dostępna dla wszystkich aplikacji na iOS i iPadOS, znajdziesz ją przede wszystkim w aplikacjach Apple. Wygląda na to, że jest dostępny w Wiadomościach, Poczcie, Notatkach i Przypomnieniach, ale prawie na pewno jest o wiele więcej.

Jedną z aplikacji Apple, z której naprawdę chciałbym skorzystać, jest Zegar, ponieważ jest to prawdopodobnie bardzo łatwy sposób na wybranie wszystkich starych alarmów, których już nie potrzebujesz, i usunięcie ich za jednym zamachem. Oczywiście fajnie byłoby zobaczyć, jak jest używany przez więcej aplikacji innych firm, takich jak Gmail i WhatsApp (ale tak nie jest).

Ukryte funkcje, takie jak ta, są dla mnie interesujące, ponieważ pokazują, w jaki sposób oprogramowanie Apple może z czasem zmagać się z ujawnianiem swoich bardziej zaawansowanych funkcji użytkownikom, pomimo starań firmy, aby było ono tak intuicyjne, jak to tylko możliwe. Jest to szczególnie widoczne w przypadku iPadOS. mój były chłopak Dieter Bohn długo pisał O wszystkich dodatkowych elementach funkcjonalności podobnych do laptopów, które większość użytkowników może łatwo przeoczyć.