25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Ripple mówi, że Ripple wyda 200 milionów dolarów na walkę z pozwem SEC

Dyrektor generalny Ripple mówi, że Ripple wyda 200 milionów dolarów na walkę z pozwem SEC

  • Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że Ripple wyda 200 milionów dolarów do czasu zakończenia walki prawnej z SEC.
  • SEC oskarża Ripple, dyrektora generalnego Brada Garlinghouse’a i współzałożyciela Chrisa Larsena o naruszenie amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych poprzez sprzedaż XRP bez uprzedniej rejestracji w organie regulacyjnym.
  • Garlinghouse powiedział, że prezes Gary Gensler i inni urzędnicy SEC składali w przeszłości oświadczenia, które są sprzeczne z przekonaniem regulatora, że ​​XRP jest zabezpieczeniem.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, przemawia podczas globalnej konferencji Milken Institute w Beverly Hills w Kalifornii, 19 października 2021 r.

Kyle Grillot | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Ripple wyda 200 milionów dolarów na obronę przed pozwem SEC do czasu jego zakończenia, powiedział dyrektor generalny Brad Garlinghouse w poniedziałek CNBC.

„Dzięki SEC zamierzamy wydać – po raz pierwszy udostępniłem to publicznie – zanim wszystko zostanie powiedziane i zrobione, wydamy 200 milionów dolarów na obronę przed pozwem, który ludzie od samego początku”, powiedział Garlinghouse podczas rozmowy z Danem Murphym z CNBC na szczycie Dubai Fintech: „Cóż, to nie ma większego sensu”.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarża Ripple, CEO Brada Garlinghouse’a i współzałożyciela Chrisa Larsena o naruszenie amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych poprzez sprzedaż XRP (kryptowaluty blisko spokrewnionej z Ripple) bez uprzedniej rejestracji jej w regulatorze. Ripple kwestionuje zarzuty SEC i podtrzymuje pogląd, że XRP należy uważać za cyfrową walutę, a nie papier wartościowy.

Ripple nie jest jedyną firmą, przeciwko której SEC podjęła działania egzekucyjne. Strażnik nakazał Krakenowi, giełdzie kryptowalut, zaprzestanie oferowania tzw.

W międzyczasie regulator powiadomił również giełdę kryptowalut Coinbase, że planuje pozwać firmę w związku z domniemanymi naruszeniami papierów wartościowych. Branża kryptowalut jest wściekła z powodu działań SEC, a niektóre dane ostrzegają, że może to zmusić firmy do opuszczenia USA.

READ  Rubel spadł do najniższego poziomu od ośmiu miesięcy w stosunku do dolara

Wiele z tego, co zrobiła SEC, polega na zastosowaniu istniejących przepisów do branży kryptograficznej, które powstały kilkadziesiąt lat po teście Howeya – jednym z kluczowych testów określających, czy coś jest bezpieczne, czy nie.

Garlinghouse powiedział, że prezes Gary Gensler i inni urzędnicy SEC składali w przeszłości oświadczenia, które są sprzeczne z przekonaniem regulatora, że ​​XRP jest zabezpieczeniem.

„Masz wideo, na którym przewodniczący SEC, jako profesor MIT, mówi, że 75% tych cyfrowych aktywów to towary” – powiedział. „A teraz mówi, że wszystkie są papierami wartościowymi, ponieważ jest przewodniczącym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd i szuka władzy i przedkłada władzę nad rozsądną politykę wzrostu gospodarki w Stanach Zjednoczonych”.

SEC nie była od razu dostępna do komentowania, gdy skontaktowała się z nią CNBC.

W 2020 roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wszczęła pozew przeciwko Ripple, twierdząc, że firma i jej kierownictwo nielegalnie sprzedali inwestorom XRP, kryptowalutę stworzoną przez jej założycieli w 2012 roku, bez uprzedniej rejestracji jej jako zabezpieczenia.

Ripple kwestionuje to twierdzenie, twierdząc, że tokena nie należy uważać za umowę inwestycyjną i wykorzystywać w swojej działalności w celu ułatwienia transakcji transgranicznych między bankami i innymi instytucjami finansowymi.