30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyplomata: Izraelsko-polska umowa o misjach młodzieżowych obejmuje kwestie edukacji, bezpieczeństwa

Dyplomata: Izraelsko-polska umowa o misjach młodzieżowych obejmuje kwestie edukacji, bezpieczeństwa

Izraelski dyplomata powiedział The Times of Israel, że podpisana wczoraj umowa między Polską a Izraelem w sprawie powrotu izraelskiej młodzieży z wyjazdów na holokaust składa się z dwóch części.

Pierwsza opisuje ustalenia dotyczące bezpieczeństwa podróży, z których niektóre pozostaną utajnione po zatwierdzeniu umowy przez Kneset.

Druga kategoria zawiera kompromisy w treści podróży. Polska wycofała się z wielu ich żądań – powiedział dyplomata. Pozostaje nacisk na spotkania polskiej i izraelskiej młodzieży oraz zobowiązanie Izraela do uwzględnienia nie tylko wizyt w miejscach Holokaustu, ale także umożliwienia odwiedzającym docenienia historii i kultury Polski.

Pojawi się lista odpowiednich miejsc w Polsce, z których część będzie żydowska, w tym Muzeum Historii Żydów Polskich im. Paulinów.

Dyplomata mówi, że nie będzie obowiązkowych miejsc do odwiedzenia przez izraelskich studentów.

Niektóre spotkania młodzieżowe obejmują wizyty w Izraelu polskich studentów.

Pełne szczegóły umowy zostaną ujawnione po zatwierdzeniu przez Kneset

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu założyliśmy The Times of Israel – aby dostarczać wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim, które trzeba przeczytać, dla wymagających czytelników takich jak Ty.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych stacji informacyjnych, nie stawiamy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które wykonujemy, jest drogie, zapraszamy czytelników, którzy stali się krytycznymi czytelnikami The Times of Israel, do przyłączenia się. The Times of Israel Community.

Możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn za 6 USD miesięcznie, jednocześnie oglądając The Times of Israel Bez reklamOraz dostęp Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dzięki,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

READ  Ministrowie obrony Polski i Korei Południowej rozmawiają dziś o współpracy obronnej, wsparciu Ukrainy i Telangany

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać