20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Drugą część filmu 28 lat później wyreżyserowała Nia DaCosta

Drugą część filmu 28 lat później wyreżyserowała Nia DaCosta

Ekskluzywny: Danny Boyle ma powrócić do reżyserii Po 28 latach, pierwszy film z nowej trylogii opartej na popularnych horrorach, przy tworzeniu których Boyle pomógł, a firma Sony Pictures już poszukuje reżysera do drugiego filmu z tej nowej, odnowionej serii. Choć umowa nie została jeszcze sfinalizowana, źródła podają Deadline, że Nia DaCosta prowadzi rozmowy w sprawie wyreżyserowania drugiej części nadchodzącej trylogii Sony „28 lat później”, a producentami są Boyle, Garland, Andrew Macdonald i Peter Rice oraz Bernie Bellew. Po 28 dniach Producentem wykonawczym będzie Star Cillian Murphy.

Chociaż dokładne daty nie są znane, źródła planują, że Boyle wyreżyseruje pierwszy film jeszcze w tym roku, a drugi bezpośrednio po pierwszej sesji zdjęciowej, dlatego studio szybko stara się zatrudnić drugiego reżysera. W ten sposób reżyserzy mogą dowiedzieć się, gdzie widzą historię, jednocześnie wnosząc do każdego filmu swoją niepowtarzalną wizję. Garland napisze każdą część.

Chociaż szczegóły fabuły tej nowej trylogii są niejasne w pierwszym filmie Po 28 dniach Zobacz, jak kurier rowerowy Murphy budzi się ze śpiączki i odkrywa, że ​​po wybuchu wirusa świat został opanowany przez zombie. Obraz zarobił na całym świecie ponad 82 miliony dolarów, a w 2007 roku doczekał się kontynuacji. Po 28 tygodniachgdzie Boyle i Garland pracowali tylko jako EP.

Jeśli chodzi o DaCostę, wschodząca gwiazda reżyserki ocenia serial dokładnie tak, jak jego styl reżyserski wywarł wpływ, szczególnie w przypadku ekscytujących horrorów, takich jak Cukierkowy facet.

Następnie DaCosta napisał, wyreżyserował i wyprodukował filmy MGM Orion Pictures i Plan B spokój, głęboka adaptacja słynnej sztuki Henrika Ibsena Hedda Gabler z Tessą Thompson w roli tytułowej. Wcześniej reżyserowała i była współautorką scenariusza Cuda W rolach głównych Brie Larson, Teyonah Parris i Iman Villani Cukierkowy facet, duchowo współczesna kontynuacja klasycznego horroru z 1992 roku pod tym samym tytułem, wyprodukowanego przez Universal i Monkeypaw Productions. Film zebrał entuzjastyczne recenzje i zajął pierwsze miejsce pod względem sprzedaży biletów, co uczyniło DaCosta pierwszą czarnoskórą reżyserką, która znalazła się na szczycie list przebojów kasowych w USA. DaCosta zadebiutowała dobrze przyjętym przez krytyków filmem Mały LasKtórą napisałem i wyreżyserowałem.

READ  Książę Harry, Megan Archie i dzieci Lillibet są teraz księciem i księżniczką, a wiele królewskich tytułów się zmienia

DaCosta jest reprezentowana przez CAA i Entertainment