5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dokumenty pokazują wydatki zagranicznego rządu w Trump Hotel

Dokumenty pokazują wydatki zagranicznego rządu w Trump Hotel

Również w tym samym roku, po tym jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie zerwały stosunki z Katarem, wywołując regionalny kryzys, trzy rządy wydały setki tysięcy dolarów w hotelu Trump, lobbując administrację.

Od końca 2017 r. do połowy 2018 r. urzędnicy państwowi z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich wydali w hotelu Trump co najmniej 164 tys.

Od 7 marca 2018 r. do 14 marca 2018 r. Ministerstwo Obrony Arabii Saudyjskiej wydało ponad 85 000 USD, w tym na wynajem kilku apartamentów o wartości 10 500 USD. Dwóch urzędników, którzy tam przebywali, nazywano „Saada”, co sugeruje, że saudyjska rodzina królewska lub wyżsi ministrowie w rządzie gościli w hotelu Trump.

20 marca 2018 r. Trump spotkał się w Białym Domu z Mohammedem bin Salmanem, saudyjskim następcą tronu i de facto władcą, który był wówczas również ministrem obrony. Dwa dni później Biały Dom zatwierdził sprzedaż broni rządowi Arabii Saudyjskiej za 1,3 miliarda dolarów.

Dokumenty ujawnione przez śledczych House’a również wskazują na łączną kwotę 65 139 dolarów Opłaty ze strony tureckiej Rady Amerykańskiejgrupa non-profit powiązana z rządem tureckim.

Rada pomogła sponsorować dwie konferencje, które odbyły się w hotelu Trump w Waszyngtonie w 2017 i 2019 r., mniej więcej w tym samym czasie, co prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Naciskał na Trumpa i jego współpracowników, aby zamknęli śledztwo w łamaniu sankcji przez turecki bank państwowy. Misja Turcji i Ambasada Turcji również posiadały rachunki w hotelu, ale nie zawierały żadnych szczegółów dotyczących zapłaconych kwot.

Dane z Mazars USA, wieloletniej firmy księgowej pana Trumpa, która zerwała w tym roku kontakty z nim i firmą jego rodziny, również pokazują 19 370 dolarów w Wydatki delegacji z Ambasady Chińskiej W hotelu Trump pod koniec sierpnia 2017 r., dwa miesiące przed panem Trumpem Podróż do kraju.

READ  Uciekaj do granicy: ponad 150 000 Ukraińców stara się o azyl