3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego Truck Series nie ściga się w Dover?

Dlaczego Truck Series nie ściga się w Dover?

W ten weekend wyścigi NASCAR Camping World Truck Series znów będą bezczynne, gdy Cup i Xfinity Series udają się na Dover Motor Speedway, aby ścigać się obok ARCA Menards Series.

Ale nie tak długo łańcuch ciężarówek Dover nie działał. Seria zadebiutowała w owalnym wyścigu na jedną milę w 2000 roku, wyścigu, który Kurt Bosch ledwo wygrał w sezonie juniorów. Było to trzecie zwycięstwo Busha z czterech w tym roku, pomimo przegranej z Gregiem Bevelem.

Przez pierwsze 13 sezonów harmonogramu Truck Series, Dover co roku wyróżniał innego zwycięzcę. Dopiero w 2013 roku Kyle Busch został pierwszym powtórnym zwycięzcą na torze i od tego czasu ma na koncie w sumie trzy zwycięstwa w Dover, co dorównał tylko Johnny’emu Sutterowi, który wygrał trzy razy z rzędu w latach 2017-2019.

Szybko do 2020 r., Kiedy pandemia COVID-19 wywróciła świat sportu do góry nogami, a wyścig w Dover, pierwotnie zaplanowany na pierwszy weekend maja, został przełożony na sierpień. Zane Smith, wówczas debiutant, odniósł zwycięstwo po prowadzeniu 50 okrążeń; Było to jego drugie zwycięstwo w trzech wyścigach (Michigan).

Nikt jej wtedy nie znał, ale to był ostatni wyścig Truck Series w Dover. W ramach umowy, która obejmowała rezygnację z jednego ze swoich wyścigów na rzecz Nashville Superspeedway, Dover jest teraz gospodarzem tylko jednego weekendu NASCAR, a ciężarówki już się tam nie ścigają.

Szkoda, że ​​tak wyjątkowy tor został usunięty z harmonogramu Truck Series, ale przynajmniej według NASCAR tylko jeden tor ma w tym roku wiele wyścigów, co jest wyraźną poprawą w stosunku do poprzednich harmonogramów.

Dover od dawna jest znane jako Monster Mile, pseudonim nadany torze przez Dennisa McGlynna, który był dyrektorem generalnym Dover Motorsports Inc. w latach siedemdziesiątych.

READ  Yankees wygrywają 10. miejsce z rzędu za Jaliberem Torres

„Tor stał się znany jako bestia, tor, który jest bardzo trudny dla kierowców i trudny dla sprzętu” Gary Camp, dyrektor ds. komunikacji Speedway, powiedział Delaware Online w 2014 r.. „W tamtych czasach nierzadko zdarzało się, że kierowca miał kierowcę ulgi, ponieważ nie mógł ukończyć całego wyścigu. Albo wysiadał z samochodu pod koniec 500 mil i upadał i potrzebował tlenu”.

Jednak pomimo wyzwań, kilku kierowcom Truck Series udało się odnieść pierwsze zwycięstwa w karierze na torze.

Jason Leffler: 2003 Rodzina Sił Zbrojnych MBNA 200

Nieżyjący już Jason Leffler ścigał się w Truck Series przez siedem sezonów, głównie w niepełnym wymiarze godzin od 2000 do 2012 roku, w tym w pełnym wymiarze godzin w 2002 roku. Ale dopiero w 2003 roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze za Dodge Wheel # 2. Levler prowadził 57 okrążeń na swojej drodze do trzysekundowego zwycięstwa nad zmarłym Bobbym Hamiltonem w wyścigu, w którym tylko 16 kierowców pobiegło go ukończyć.

Było to jedyne zwycięstwo Levlera w serii ciężarówek i pomimo rozegrania tylko 16 z 25 wyścigów w tym sezonie, zakończył na 16. miejscu w klasyfikacji mistrzowskiej.

Czad Chavin: 2004 MBNA Ameryka 200

Chad Chavin prowadził tylko dwa sezony w pełnym wymiarze godzin w ciągu swoich dziewięciu lat w Truck Series. Podczas swojego drugiego roku w całym wyścigu z harmonogramem, kierowca Dodge’a #18 przejechał 52 okrążenia po drodze do niewielkiego zwycięstwa nad Rickiem Crawfordem. W tym wyścigu doszło do wypadku z siedmioma ciężarówkami na przednich ośmiu okrążeniach.

Zwycięstwo było pierwszym z dwóch dla Chavina w tym sezonie i jego karierze w Bobby Hamilton Racing. Po swoim drugim zwycięstwie w tym sezonie walczył o znalezienie pierwszej dziesiątki do końca tabeli i ostatecznie zakończył dziesiąty rok w tabeli.

Scott Speed: 2008 AAA Ubezpieczenie 200

Scott Speed ​​spędził tylko jeden sezon w serii Truck i odniósł swoje jedyne zwycięstwo, po części dzięki pechowi Boscha, który przejechał 96 okrążeń w wyścigu. Speed ​​wykorzystał nieszczęście Buscha i pożeglował do zwycięstwa po zajęciu pierwszego miejsca w 51 okrążeniach.

READ  Tin Hag staje przed trudnym zadaniem, a Man City zaczyna się w West Ham

Brian Scott: 2009 AAA Ubezpieczenie 200

Brian Scott był jednym z tych kierowców, od których spodziewałem się, że w pewnym momencie odnajdzie drogę do zwycięstwa. Ale kiedy to zrobił, to było niesamowite. W wyścigu, w którym wielu kierowców nękały problemy z oponami, które obejmowały mniej niż 30 okrążeń, Scott w jakiś sposób ustanowił ostatnie 50 okrążeń na swojej drodze do pierwszego zwycięstwa w swojej karierze.

Scott ponownie znalazł ścieżkę zwycięstwa w swojej karierze, zarządzając składem na pół etatu dla Kyle Busch Motorsports w 2012 roku, ale nie odniósł zwycięstwa w swoich próbach awansu do Xfinity Series i Cup, zanim ostatecznie odłożył kask, aby spędzić z nim więcej czasu. . rodzina.

Eric Almerola: 2010 Dover 200

Kolejnym kierowcą, który skorzystał na nieszczęściu Boscha, został Eric Almerola. Po przejechaniu 172 okrążeń problem z pompą paliwową ostatecznie wykluczył Buscha, mając do końca tylko dwa okrążenia. Almerola wygrał prawie sekundę z Jamesem Beecherem.

Były to pierwsze dwa zwycięstwa Almeroli w sezonie 2010 i pomimo zdobycia 21 punktów w pierwszej dziesiątce w 25 wyścigach, przegrał w walce o mistrzostwo z Toddem Bowdenem.

Ostatecznie brak jakiegokolwiek toru w harmonogramie jest rozczarowaniem, zwłaszcza dla serii, która ma na początku tylko 22 wyścigi. Ale jedna strata, która stanowi wyzwanie dla kierowców takich jak Dover, może być jeszcze większą stratą. Mimo wszystko, mimo że seria samochodów ciężarowych jest uważana za serię rozwojową, byłoby miło, gdyby mniej doświadczeni kierowcy mieli okazję poznać tor przed przejściem do serii Xfinity lub Cup.

Zapisz się do newslettera Frontstretch

Codzienna aktualizacja e-mailem (od poniedziałku do piątku) zawierająca informacje o wyścigach, recenzje, funkcje i informacje z Frontstretch.com
Nienawidzimy spamu. Twój adres e-mail nie zostanie sprzedany ani udostępniony nikomu innemu.

Udostępnij ten artykuł

READ  Jared Bednar mówi, że Colorado Avalanche jest bliskie doskonałości w Lightning Burst 2